Starbucks wprowadza plastikowe kubki wielokrotnego użytku o wartości 1 USD

Symboliczny biały kubek Starbucks jest doskonałym narzędziem marketingowym w rękach klientów, ale nie jest tak wspaniały, gdy zajmuje miejsce na składowisku.

Gigant z Seattle próbuje osiągnąć najlepsze wyniki w obu światach dzięki wprowadzeniu plastikowego kubka wielokrotnego użytku o wartości 1 USD, który przypomina papierowy, ale można go przynieść z powrotem do sklepu w celu uzupełnienia zapasów. Niezależnie od tego, czy fani będą tak zaangażowani w cele środowiskowe firmy, jak i jej kawę, to nie zobaczymy.

“Myślę, że to dobry pierwszy krok, ponieważ podnosi świadomość”, powiedziała Julie Urlaub, założycielka i partner zarządzający firmy konsultingowej zajmującej się ochroną środowiska Taiga Company. “To kampania, która jest zgodna z wartościami firmy i ich planem zrównoważonego rozwoju.”

Zmiana zachowań konsumenckich może być jednak trudnym zadaniem. Starbucks przyznał, że jej cel na rok 2008, polegający na tym, że 25 procent napojów serwowanych w kubkach wielokrotnego użytku do 2015 r. Utknęło w martwym punkcie, nawet z zachętą 10-procentowej zniżki; Trzy lata później, prawie 2 procent napojów podano w kubkach wielokrotnego użytku. Firma zmieniła swój cel na skromniejsze 5 procent. Rozpoczął również test-marketing, który nazywa “plastikowym kubkiem wielokrotnego użytku” o wysokiej jakości i niskiej cenie, który może pomieścić napoje o dużych rozmiarach lub wielkości w 600 sklepach Pacific Northwest w październiku..

Starbucks wprowadza kubki do wszystkich swoich amerykańskich i kanadyjskich sklepów należących do firmy oraz niektórych licencjonowanych kaw.

Wyzwanie firmy dotyczące modyfikacji zachowań konsumenckich jest dwojakie: ludzie muszą faktycznie kupić kubki wielokrotnego użytku, a następnie muszą pamiętać o sprowadzeniu ich z powrotem do sklepów. “Jak na ironię, jeśli sprzedają dużą liczbę kubków podróżnych, które nie są używane, mogą w dłuższej perspektywie pogorszyć swój wpływ na środowisko” – powiedziała Catherine L. Kling, profesor ekonomii na Uniwersytecie stanu Iowa, za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Niska cena miseczek to czynnik, który Starbucks wzmaga, wskazując, że puchar opłaca się po zaledwie 10 drinkach, ale oferowanie ceny z napoju może nie być wystarczającą zachętą do kopnięcia papierowego kubka nawyk, mówią eksperci.

Pieniądze z pewnością mogą zmotywować ludzi do przyjmowania praktyk przyjaznych dla środowiska. Jinhua Zhao, profesor i dyrektor programu Environmental Science and Policy na Uniwersytecie Stanowym w Michigan, twierdzi, że liczba przetworzonych aluminiowych puszek może być nawet o 20 punktów procentowych wyższa w stanach z większymi refundacjami za puszkę..  

“W tym sensie, 10-procentowe zniżki w ofercie Starbucks wydają się nieco niskie, jeśli celem jest zdobycie klientów, którzy kupili kubki wielokrotnego użytku, aby faktycznie z nich korzystać”, powiedział za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Kling zwraca jednak uwagę, że oferowanie większego rabatu odbywałoby się kosztem marży zysku spółki. “Domyślam się, że są one skierowane do osób, które kupują zwykłą kawę typu, której ceny są niższe, więc rabat będzie wyższy procent”, powiedziała. “Starbucks jest prawdopodobnie zmotywowany do tego w dużej mierze w odniesieniu do kwestii środowiskowych i związanej z tym dobrej woli, jaką może przynieść firmie. Ale muszą także brać pod uwagę rentowność. “

Zhao zasugerował, że firma może sprzedawać kubki wielokrotnego użytku w połączeniu z ładowaniem jednorazowych kubków, naśladując programy przeznaczone do ograniczania użycia plastikowych toreb do ping-ponga. Ale klienci Starbucks – już płacący wyższą cenę za naprawę kofeiny – mogą poczuć się urażeni w postaci naliczonej opłaty za filiżankę.

Nie byłoby zaskakujące, gdyby Starbucks rozwijał inicjatywę w miarę upływu czasu, powiedział Urlaub, zwłaszcza, że ​​zmniejszył już swój pierwotny cel ponownego wykorzystania kubków. “Istnieją przeszkody, istnieją wyzwania, które pojawiają się na powierzchni”, powiedziała. “Jest wiele błędów, ale w tym niepowodzeniu jest dużo nauki”. Ważniejsze jest to, że Starbucks promuje kubki wielokrotnego użytku jako jedną z cech bardziej holistycznego podejścia do przyjazności dla środowiska, powiedziała, że ​​firma jest poprzez próbę zwiększenia ilości papierowych kubków, które są poddawane recyklingowi. 

Jeśli uda mu się skłonić ludzi do pamiętania o tym, aby złapać te kubki w drodze do ich porannego dojeżdżania do pracy, Zhao powiedział, że inicjatywa może wywołać efekt falowy. “Posiadanie wpływowej firmy, takiej jak Starbucks, podejmującej to działanie, pomoże w ustaleniu przykładów, na podstawie których inne firmy będą mogły podążać” – powiedział.

Więcej wiadomości o pieniądzach:

  • Bill celuje w “nieuczciwe” opłaty za karty podarunkowe
  • Ubezpieczenie społeczne można naprawić (ale nie będzie to piękne)
  • Hej gorący towar! Jesteś zwolniony
  • Przesunięcia finansowe przed nowym rokiem
  • Zapisz się do naszego newslettera DZIŚ

Śledź DZISIAJ pieniądze na Twitterze i Facebooku