Robert Downey Jr. przedstawia protetyczne ramię 7-letniego chłopca “Iron Man”

Prawdziwym Iron Manem może być właśnie 7-letni Alex Pring. Źródło jego mocy? Całkowicie nowe ramię protetyczne, dostarczone przez Tony’ego Starka.

Latem Alex dostał wydrukowaną trójwymiarową rękę Alberta Manero, który obecnie kontynuuje doktorat z inżynierii lotniczej na Uniwersytecie Centralnej Florydy. Ramię kosztowało tylko 350 dolarów za druk – o wiele mniej niż 40 000 dolarów, które tradycyjnie kosztują podobne protezy.

Proteza kończyna pozwoliła Alexowi (który urodził się bez prawej ręki) podnieść przedmioty, dzięki czujnikowi wykrywającemu ruchy jego bicepsa i baterię, która przetrwała cały dzień.

Teraz Alex otrzymuje nowe, stylizowane na superbohaterów ramię od Manero, dostarczone przez gwiazdę, która wie coś na temat udawania superbohatera.

Robert Downey Jr., który powtórzy swoją rolę jako Iron Man w “The Avengers: Age of Ultron”, pozostał w charakterze, gdy rozmawiał z bardzo eleganckim Alexem. Zarówno Downey, jak i Alex próbowali bionicznych broni Iron Mana. Ramię chłopca działało świetnie; gwiazda filmowa wymknęła się spod kontroli, powodując, że żartował, że Alex ma lepszą wersję.

Celebryta i chłopak zostali połączeni przez Collective Project Microsoftu. Podczas gdy nie każde dziecko, które potrzebuje protezy, może dostać je od Iron Mana, drukowanie trójwymiarowe sprawiło, że stały się bardziej dostępne dla rodzin w potrzebie. Być może Alex może połączyć siły z Liamem Porterem, który na początku tego roku otrzymał ramkę w stylu Gwiezdnych Wojen.

Loading...