Podróżowanie solo staje się nowym trendem randkowym

Dzięki dostępnym serwisom randkowym i dostępnym aplikacjom znalezienie potencjalnej daty nigdy nie było łatwiejsze. Ale mimo że jesteśmy bardziej cyfrowo połączeni niż kiedykolwiek, coraz więcej osób może skakać z nowym trendem randkowym, aby znaleźć inny rodzaj połączenia: podróżowanie.

Według badania Visa Global Travel Intentions z 2015 r., Podróże w pojedynkę są o 15 procent wyższe od 2013 r. I aż o 37 procent z 16 procent dla osób podróżujących po raz pierwszy. Ten napływ pojedynczych odkrywców przyciągnął wzrok branży turystycznej i wywołał nową falę specjalnych pakietów i ofert mających na celu zachęcenie do mieszania się z innymi singlami.

“Coraz więcej hoteli znajduje sposoby, aby pomóc podróżującym samotnie mieć wspaniałe wrażenia” – powiedziała Christine Sarkis, redaktor naczelna strony SmarterTravel. “Na przykład wiele mniejszych, niezależnych hoteli oferuje takie atrakcje, jak wycieczki kulinarne i piesze, na które mogą się zapisać osoby podróżujące samotnie, jeśli chcą dołączyć do grupy podobnie myślących podróżników, a godziny happy hour w lobby, sale gier i inne pomieszczenia ogólnodostępne oferują proste sposoby także spotkać innych. “

POWIĄZANE: Rezerwacja tej podróży w 2016 roku? Sprawdź, które miejsca podróży rosną

Jest traveling the new dating app?
Przyjaciele opiekania w letnie wakacje na tarasie restauracji na plaży; Shutterstock ID 296326802; PO: today.comShutterstock

Jednym z hoteli, które oferują zakwaterowanie dla singli, jest Wyndham Grand Rio Mar Resort & Spa w Puerto Rico, który zaprasza osoby podróżujące samotnie, by spotkały się z innymi gośćmi nad morzem w codziennej happy hour Tiki Bar. W Zemi Beach House Resort & Spa w Anguilli każdy gość hotelowy ma dostęp do osobistego przewodnika przez cały okres jego pobytu, który sugeruje zabawne zajęcia towarzyskie na terenie obiektu, takie jak przyjęcia koktajlowe, wspólne kolacje i degustacje rumu.

POWIĄZANO: Strona lotnicza z rabatem Skypicker oferuje podróżnym nowe sposoby wyszukiwania tanich lotów

Podczas gdy programy te mają na celu bardziej zaimprowizowane i swobodne spotkania z innymi podróżującymi samotnie, aplikacja o nazwie MissTravel, wydana w okresie letnim, pomaga dopasować się do jej członków na całym świecie, którzy szukają towarzyszy podróży. Pełni nieznajomi mogą organizować i rezerwować wycieczki razem przed spotkaniem.

“Podobnie jak każda inna aplikacja do randek, naszym głównym celem jest tworzenie romantycznych połączeń między naszymi członkami” – powiedziała nam Hannahmae Dela Cruz, menedżer ds. Public relations w MissTravel. “Podróżowanie jest świetnym sposobem na zakochanie się i kluczową próbę związku Kiedy wyjeżdżamy na wakacje, często jesteśmy zabierani z naszej strefy komfortu, w nieznanym miejscu, doświadczając sytuacji, których często nie spotykamy. Te sytuacje z partnerem są pewnym sposobem na ustalenie kompatybilności, a wielu z naszych odnoszących sukcesy użytkowników wzięło ślub i założyło rodziny. “

POWIĄZANE: Plaża czy góry? Badanie pokazuje związek między geografią a osobowością

Istnieją nawet organizatorzy wycieczek, którzy przygotowali specjalne wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć świat na własną rękę. W zeszłym roku podróż jednorazowa podwoiła się w przypadku Country Walkerów w Vermont, więc wdrożyli program jednoprzykładowy, który pozwala niektórym gościom uniknąć jednorazowej opłaty za uzupełnienie wyłącznie poprzez powiązanie współlokatorów tej samej płci dla podróżujących samotnie. Dzięki nim podróżowanie staje się doświadczeniem grupowym, dzięki czemu możesz komunikować się z innymi.

“Wspaniałą rzeczą w oprowadzaniu pieszych z przewodnikiem jest to, że uczestniczysz we wspólnej działalności, więc istnieją stałe możliwości nawiązania kontaktu z podobnie myślącymi ludźmi” – powiedział Timo Shaw, prezes Country Walkers. “Na naszych wycieczkach wszyscy goście jedzą razem i chodzą ze sobą każdego dnia, a piesza wycieczka pozwala im naprawdę poznać swoich towarzyszy podróży w pięknym miejscu, ciesząc się niezapomnianymi przeżyciami”.

Szukam miłości online: DZIŚ bada świat cyfrowej randki

17 sierpnia 2015 r04:35