Podglądające drony mogą szpiegować cię we własnym domu

Niezależnie od tego, czy policja łapie podejrzanych, ratowników, aby ratować ofiary, czy dziennikarzy, aby przechwytywać wideo, drony mogą być dobrodziejstwem. Ale jedno miejsce, w którym nie chcesz ich widzieć, jest poza oknem twojej sypialni, szpiegując cię.

Zdobądź nową książkę Jeffa Rossena “Rossen to the Rescue” tutaj.

Niestety, jest to dla nich zbyt łatwe. Aby zademonstrować, DZIŚ narodowego korespondenta śledczego Jeff Rossen symulował zwykłe czynności zarówno na dole, jak i na piętrze w typowym domu. Dron był w stanie go obserwować na obu piętrach, gdy unosił się poza zasięgiem wzroku – nawet gdy był w wannie. Co gorsza, operatorzy dronów mogą również zniknąć z pola widzenia.

Jak podglądające drony mogą cię szpiegować bez twojej wiedzy

May.09.201804:08

“Szpiegowanie jest z całą pewnością nielegalne, niezależnie od tego, czy jesteś podglądaczem Toma za pomocą teleskopu czy dronu, jest to nielegalne w obu kierunkach” – powiedział Jeremy Gillula, dyrektor ds. Polityki technicznej w Electronic Frontier Foundation, ale gdy Rossen zapytał go, czy jest to uważane za naruszenie prawa, to powiedział, że prawa są bardziej złożone. “To zależy od tego, jak wysoko jest, w jakim jesteś stanie.”

Kiedy kupujesz rekreacyjny dron, powinieneś zarejestrować go w FAA, ale Gillula powiedział, że większość ludzi tego nie robi, a FAA tak naprawdę nie sprawdza. Zespół Rossenów kupił nawet kilka dronów bezpośrednio z półki, zapłacił gotówką, co uniemożliwiło wyśledzenie, kto jest ich właścicielem.

Aby zasugerować temat nadchodzącego śledztwa, odwiedź stronę Rossen Reports na Facebooku.

Loading...