ping do karty kredytowej? Te 12 ma najlepsze korzyści i zalety

Dla milionów Amerykanów wybór ulubionej karty kredytowej i trzymanie jej przez ponad dekadę lub dłużej może czasami oznaczać brak bogatszych bonusów i korzyści oferowanych przez różne firmy.

Czy to jest czas na zmianę karty kredytowej??

18 lutego 2016 r03:55

Nowa ankieta CreditCards.com wykazała, że ​​25 milionów konsumentów nie zmieniło swojej ulubionej karty kredytowej w ciągu co najmniej 10 lat, a kolejne 20 milionów nigdy nie zmieniło swojej karty kredytowej typu “go-to”. Z ankiety wynika, że ​​najważniejszą rzeczą, jakiej ludzie szukają w swoich kartach kredytowych są nagrody, DZIŚ redaktor finansowy Jean Chatzky podał w czwartek wskazówki, jak sprawić, by karty kredytowe działały dla Ciebie i czy warto dokonać zmiany.

Jeśli jesteś spekulantem, który wkłada co najmniej 1000 USD miesięcznie na karty kredytowe, możesz odzyskać gotówkę lub nagrody o wartości kilkuset dolarów rocznie, dokonując zmiany na nową kartę o wyższej stopie zwrotu. Jeśli jednak podróżujesz tylko kilka razy w roku i latasz autokarem, częste programy ulotne utrudniają zdobywanie darmowych biletów. Delta, United, Southwest, JetBlue i Virgin America opierają się teraz na zdobywanych przez ciebie punktach, o ile zapłaciłeś za swój bilet lotniczy.

Jean Chatzky podaje wskazówki, jak uratować ten rok

Jan.08.201504:04

Zamiast zapisywać się na kartę z częstym programem lotniczym, Chatzky radzi wybrać taki, który daje zwrot gotówki. Ponadto, jeśli często podróżujesz, możesz chcieć uzyskać konkretną kartę dostosowaną do konkretnej sieci hotelowej lub linii lotniczej, ale kluczem jest pozostanie elastycznym. Kolejnym kluczem jest zdobycie karty tuż przed dokonaniem dużego, planowanego zakupu, np. Mebli lub nowego urządzenia, abyś mógł osiągnąć próg wydatków, który wyzwala premię za gotówkę..

POWIĄZANE: Jak poprosić o podwyżkę: 7 sposobów na wynegocjowanie większej ilości pieniędzy w nowym roku

Istnieje garść kart kredytowych, które dają 2 procent zwrotu z wszelkich zakupów, więc jeśli jesteś typem użytkownika, który ma kartę i trzyma się jej przez pewien czas, zamiast grać w system przez ciągłe obracanie karty podstawowej, omówiono Chatzky kilka potencjalnych opcji.

 • Citi Double Cash: Karta daje 1 procent zwrotu z zakupów i 1 procent, gdy płacisz bez ograniczeń, bez opłaty rocznej i bez limitów zarobków.
 • Odkryj to: Ta karta oferuje 5 procent nagród dla pewnych kategorii co kwartał plus 1 procent z powrotem na wszystko inne. Pod koniec pierwszego roku otrzymujesz podwójną łączną nagrodę, gwarantującą co najmniej 2 procent zwrotu, i nie ma opóźnień w płatnościach za pierwszą spóźnioną płatność i bez opłaty rocznej.
 • American Express Blue Cash Preferowane: Jeśli większość wydatków na kartę kredytową znajduje się w sklepie spożywczym, Chatzky informuje, że ta karta jest drogą do zrobienia. Daje 6 procent z powrotem do 6000 $ w ciągu roku, co oznacza, że ​​możesz otrzymać zwrot w wysokości 360 $ jako kredyt na wyciągu, jeśli wydasz średnio 115 USD tygodniowo na artykuły spożywcze. Opłata roczna wynosi 75 USD, ale otrzymasz kwotę 150 USD, jeśli wydasz 1000 USD na kartę w ciągu pierwszych trzech miesięcy.
 • Chase Sapphire Preferowany: Jeśli wydasz 4 000 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy, otrzymasz 50 000 punktów bonusowych. Zdobywasz dwie punkty za zakupy w restauracjach i podróżach oraz jeden punkt we wszystkich innych rzeczach. Możesz też przenieść swoje punkty do 11 różnych programów podróży, w tym United, Southwest, Virgin Airlines i Marriott, a także możesz przeliczyć punkty na gotówkę. W pierwszym roku nie ma opłaty rocznej, potem 95 USD.
 • Capital One Venture Card: Otrzymasz premię za zapisanie się w wysokości 40 000 mil, jeśli wydasz 3 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy, co daje 400 USD w postaci pieniędzy na podróż, które możesz wydać, kiedy chcesz. Dostajesz dwie punkty za każdego wydanego dolara bez opłaty rocznej w pierwszym roku, a po 59 USD.
 • Karta Barclay Arrival Plus World Elite Mastercard: Podobnie jak w przypadku karty Capital One, otrzymujesz 40 000 mil, gdy wydasz 3 000 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy, a zarobisz dwie punkty za wydane 1 $. Punkty można zamienić na kredyty dla podróży, a gdy wykorzystasz swoje mile, otrzymasz 5 procent z nich, aby zacząć budować ponownie. W pierwszym roku nie ma rocznej opłaty, a potem 89 dolarów rocznie.
 • Karta Starwood Preferred Guest od American Express: Możesz używać punktów za pokoje w hotelach Starwood i mieć możliwość transferu punktów do kilku programów linii lotniczych z 25-procentowym bonusem. Jeśli przekażesz 20 000 punktów na amerykańskie konto AAdvantage, otrzymasz 25 000 mil. Otrzymujesz pięć punktów za każdego dolara wydanego w hotelach Starwood i jeden punkt na wszystko inne. Nie ma opłaty rocznej w pierwszym roku, a następnie wynosi 95 USD rocznie.

POWIĄZANE: Jak inwestować dla komfortowej emerytury: 6 wskazówek, jak zarządzać zapasami, IRA, więcej

W przeszłości, jeśli miałeś wątpliwy kredyt, uzyskanie karty nagród wysokiej jakości było często trudne, ale to się zmienia, zgodnie z Chatzky. Poleciła dwie karty dla tych, którzy mają taki kredyt.

 • Odkryj to zabezpieczone: Zabezpieczona karta to taka, w której dokonujesz depozytu w banku wydającym, który staje się twoją linią kredytową (minimum 200 $ do 2500 $). Te karty zazwyczaj nie mają nagród, ale ten daje 1 procent zwrotu za każdy zakup, 2 procent z powrotem za zakupy w restauracjach i na stacjach benzynowych, a podwójny zwrot gotówki po roku bez opłaty rocznej.
 • Karta nagród pieniężnych Capitals QuicksilverOne: Ta karta wymaga tylko średniego kredytu, co oznacza, że ​​albo nie masz dużej części historii kredytowej, albo nie spłaciłeś kredytu w ciągu ostatnich 5 lat, ale daje on 1,5 procent zwrotu z każdego zakupu przy stopie procentowej 0 procent, W listopadzie 2016 r. (Po tym okresie o 23,24%). Roczna opłata wynosi 39 USD.

Jeśli masz saldo karty kredytowej, którą musisz spłacić, karty z nagrodami nie są teraz najlepszą opcją. Spłacenie twojego bilansu przy średniej stopie procentowej wynoszącej 14 procent spowoduje, że dostaniesz więcej pieniędzy do kieszeni niż jakiekolwiek nagrody, które możesz zdobyć, według Chatzky’ego. Dla tych, którzy chcą przenieść saldo na kartę procentową 0 procent, upewnij się, że dotrzymałeś terminów, ponieważ wiele kart wymaga przeniesienia salda w ciągu 90 dni od otwarcia karty. Sprawdź również, czy nie ma opłaty za przeniesienie salda.

Jean Chatzky ma 6 “Reguł” dotyczących dopasowania finansów

14 marca 2012 r00:00

Dla tych, którzy szukają czasu na spłacenie salda karty kredytowej poprzez przeniesienie do nowej karty, Chatzky miał trzy zalecenia.

 • Chase Slate: Ta karta ma 0 procent stopy procentowej przez 15 miesięcy (13,24 – 23,24% po). Brak opłaty za przeniesienie salda za pierwsze dwa miesiące. Brak opłaty rocznej.
 • Karta Citi Simplicity: 0 odsetek za 21 miesięcy (13,24 – 23,24% po) z trzema procentami opłaty za przeniesienie salda i bez opłaty rocznej.
 • AmEx Everyday: 0 procent odsetek za 15 miesięcy (13,24 – 22,24% po), 3 procentowa opłata za przeniesienie salda i bez opłaty rocznej.

Na koniec, jeśli zdecydujesz się na zmianę, pojawi się pytanie, co zrobić z istniejącymi kartami w portfelu. Chatzky poinformował, że jeśli nie zamierzasz ubiegać się o kredyt hipoteczny lub kredyt samochodowy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, aby zamknąć jeden na raz, ale uważaj na zamykanie kart, które miałeś najdłużej, ponieważ może obniżyć twoją zdolność kredytową.

Jean Chatzky podaje wskazówki dotyczące oszczędzania na nowy dom

Jan.09.201502:25

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.