Myślisz o zakupie przedłużonej gwarancji? Przeczytaj to najpierw

To jest świąteczna rada ping, którą słyszysz co roku: Pomiń przedłużone gwarancje. Rzecznicy konsumentów powtarzali tę mantrę od dziesięcioleci.

“W zasadzie są stratą pieniędzy” – powiedział Anthony Giorgianni, redaktor w Consumer Reports. “Jeśli otrzymasz przedłużoną gwarancję na wszystko, co kupisz, zepsujesz się, próbując uchronić się przed czymś, co jest mało prawdopodobne”.

Firmy, które sprzedają te umowy serwisowe, twierdzą, że porady czasopisma są nieaktualne.

“Nie zgadzamy się całkowicie z tym stanowiskiem” – powiedział Terry Hawkins, prezes Globalnego Stowarzyszenia Gwarancyjno-Usługowego. “Otrzymujesz dobry stosunek jakości do swoich pieniędzy. Chodzi o wygodę i spokój ducha, a tego brakuje w redakcjach Consumer Reports. “

Consumer Reports podaje trzy główne powody, by nazywać przedłużone gwarancje “notorycznie złymi transakcjami”, których najlepiej unikać. Na podstawie rocznej ankiety subskrybentów ustalono, że:

 • Zdecydowana większość napraw jest wykonywana, gdy produkt jest nadal objęty standardową gwarancją producenta.
 • Produkty rzadko kończą się między końcem gwarancji producenta, a planem serwisowym dwa do trzech lat później.
 • Kiedy elektronika i urządzenia się zepsują, średnie naprawy nie kosztują dużo więcej niż cena przedłużonej gwarancji.

Zrobili się lepsi 
Dzisiejsze plany usług są znacznie lepsze niż te sprzedawane 10 lub 15 lat temu. Większość stanów wymaga obecnie, aby umowy te zawierały standardowe postanowienia i ujawnienia.

“To ustawodawstwo, które wspieraliśmy, wypędziło wielu złych aktorów z naszej branży i pozostawiło silną, żywą grupę”, powiedział Tim Meenan, dyrektor wykonawczy w Service Contract Industry Council.

Większość umów serwisowych oferuje obecnie 30-dniowy okres “bezpłatnego wyszukiwania”. Daje to czas na przestudiowanie warunków i anulowanie, jeśli chcesz, i uzyskaj pełny zwrot pieniędzy. Powinieneś również mieć możliwość anulowania w dowolnym momencie w trakcie trwania umowy i uzyskania zwrotu proporcjonalnego.

Wiele umów serwisowych obejmuje również urządzenia mobilne przypadkowy uszkodzenia, coś nieobjętego typową gwarancją producenta.

“Myślę, że zmieniło to zdanie ludzi na temat tego, czy powinni je kupić, czy nie”, powiedział Ty Shay, dyrektor ds. Marketingu w SquareTrade, jeden z największych graczy na rozszerzonym rynku gwarancji. “Nasze badania wskazują, że jedna na trzy osoby ich smartfon w ciągu pierwszych 12 miesięcy jego posiadania, w większości przypadków będzie to spowodowane upuszczeniem, zmiażdżeniem, wpadnięciem do basenu lub innym nieszczęśliwym wypadkiem. “

Tony Weiss, przedsiębiorca z Frisco w Teksasie, był “głupim błędem” w łazience. Pisał SMS-y na swoim nowym iPhone’ie 5s, kiedy wyślizgnął się z jego rąk i wszedł do toalety.

Weiss, który używa swojego telefonu do celów biznesowych, nie mógł się doczekać naprawy. Potrzebował nowego od razu. SquareTrade kazał mu iść do sklepu Apple, kupić nowy telefon i wysłać potwierdzenie. Zwrot ten nastąpił na jego koncie PayPal w ciągu pół godziny od zrobienia tego.

“Mam ten sam telefon, który zniszczyłem, bez żadnych pytań” – powiedział Weiss. “Dosłownie, w ciągu godziny miałem w rękach nowy iPhone. Byłem bardzo zadowolony z tego doświadczenia. Traktowali mnie wspaniale. “

Weiss powiedział mi, że czuje, że 99 $, które zapłacił za 2-letnie ubezpieczenie, było uczciwą ceną. Nawet po zapłaceniu odliczenia w wysokości 99 $, zaoszczędziło mu to około 600 $ na tym nowym telefonie.

Gwarancje SquareTrade są sprzedawane przez wielu dużych detalistów, w tym Amazon, Sam’s Club, Staples i Costco.

To pierwsza umowa serwisowa, jaką Costco kiedykolwiek zaoferował. Steve Messmer, asystent generalnego asystenta Costco, powiedział mi, że kierownictwo korporacji zostało wyłączone przez ogólną złą reputację branży za zawyżone ceny i problemy z dbaniem o klientów, gdy produkt się zepsuł..

“SquareTrade to dla nas naprawdę dobry program” – powiedział Messmer. “Do tej pory złożyliśmy 35 000 skarg i tylko jedna lub dwie skargi”.

Odrób swoją pracę domową 
Nie pozwól, aby ktokolwiek zmuszał Cię do zakupu przedłużonej gwarancji. Nie musisz kupować go na miejscu. Nie musisz nawet kupować tego w tym sklepie.

na około. Sprawdź swoje opcje. Upewnij się, że jest to odpowiednie dla Ciebie i na które naprawdę Cię stać. Chcesz również wiedzieć:

 • Kto zapewnia zakres i jak ocenia klientów?
 • Czy istnieje odliczenie i ile to kosztuje?
 • Czy ta polityka obejmuje przypadkowe uszkodzenia (ważne w przypadku urządzeń mobilnych), a jeśli tak, to kosztuje więcej?
 • Czy zastępują, jeśli nie mogą szybko naprawić? I to jest nowy przedmiot lub odnowiony model?
 • Czy istnieje całodobowa obsługa klienta?
 • Czy plan obejmuje rutynową konserwację, taką jak czyszczenie i dostrajanie?
 • Czy duże urządzenie zostanie zamontowane w twoim domu, jeśli o to poprosisz?
 • Czy plan może zostać przeniesiony, jeśli przekazujesz przedmiot komuś innemu?

Upewnij się, że masz 30-dniowy bezpłatny okres próbny, a umowa może zostać anulowana w dowolnej chwili z dowolnego powodu dzięki zwrotowi proporcjonalnie do ceny.

Moje dwa centy 
Rozumiem, dlaczego zwolennicy konsumentów dają kciuk w dół wobec przedłużonych gwarancji. Widzę też, dlaczego niektórzy ludzie mogą chcieć kupić dodatkową ochronę dla niektórych produktów, takich jak drogie urządzenia mobilne – ale tylko jeżeli plan obejmuje przypadkowe uszkodzenie.

Osobiście mam tendencję do odmawiania najbardziej rozszerzonych gwarancji. Używam karty kredytowej podwajającej gwarancję producenta na dodatkowy rok. Karta chroni mnie również przed kradzieżą i uszkodzeniem, do 10 000 $ za każde roszczenie.

Po tym jestem gotów wziąć moje szanse.

Martwię się, że niektórzy ludzie kupują zbyt wiele z tych przedłużonych gwarancji. Czasami wszystko się psuje i trzeba za to zapłacić. To jest życie. Nie możemy tego kupić.

Herb Weisbaum to The ConsumerMan. Śledź go na Facebooku i Twitterze lub odwiedź stronę The ConsumerMan.