Kmart oferuje program leasingu własnego – umowa czy umowa?

Coś nowego dla Kmart: Teraz możesz zabrać do domu niektóre produkty, które chcesz, nawet jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki lub kredytu, aby je kupić..

Program finansowania dzierżawy Kmartu na własność jest już dostępny w całym kraju (i przez cały rok) przy cenach towarów wynoszących 150 USD lub więcej. W ten sposób dostępnych jest około 600 000 produktów, w tym elektronika użytkowa, artykuły sportowe, sprzęt AGD i zabawki.

Jai Holtz, wiceprezes ds. Usług finansowych w Sears Holdings (firma macierzysta Kmarta), powiedział mi, że starają się dać klientom inny sposób na sfinansowanie zakupów.

“Wielu klientów nie ma teraz dostępu do kredytów” – powiedział. “Nie mają opcji, gdy ich lodówka lub inne urządzenia się zepsują. Próbujemy zapewnić im te opcje. “

Niektórzy zwolennicy konsumen- tów widzą to zupełnie inaczej.

“Wynajmujący kieruje się do ludzi o niskich dochodach” – powiedział Ed Mierzwiński, dyrektor programów konsumenckich w USA PIRG. “Ludzie, których nie stać na płacenie na miejscu, w końcu wydają znacznie więcej niż cena detaliczna”.

Jak działa program leasingu do własnego
Klienci, którzy zdecydują się na wynajem przez firmę Kmart, dokonają pierwszej płatności leasingowej w sklepie, a następnie dokonają miesięcznych lub dwutygodniowych płatności dokonywanych drogą elektroniczną poprzez automatyczne wycofanie z banku..

Początkowa umowa wynosi pięć miesięcy. Następnie możesz kupić przedmiot, dokonując płatności balonem, zwrócić go lub kontynuować dzierżawę przez kolejne 13 miesięcy. W dowolnym momencie w tym okresie płacisz za balon i zakup. Pod koniec 18 miesięcy masz dwie możliwości: kup lub zwróć.

Co właściwie płacisz??

Powiedzmy, że zabrałeś do domu telewizor o wartości 400 USD, korzystając z programu leasingowego. Według danych Kmarta, zapłaciłbyś 333 $ na koniec pięciu miesięcy. Musiałbyś wymyślić 220 dolarów, aby kupić zestaw wprost. Twój całkowity koszt w tym momencie wynosiłby 553 $. 

W przeciwieństwie do wielu innych programów do wynajęcia, Kmart nie oznacza ceny detalicznej produktu i ogranicza umowę najmu do 18 miesięcy. Odnowienie umowy w kółko jest jedną z największych pułapek z tradycyjnym wynajmowaniem na własność.

Aby się zakwalifikować, musisz zarabiać co najmniej 1000 $ miesięcznie, mieć ukończone 18 lat i podać numer ubezpieczenia społecznego. Możesz wydzierżawić kilka przedmiotów jednocześnie, ale jeden z nich musi wynosić 150 USD lub więcej. Dzierżawa własna nie jest dostępna w przypadku zakupów internetowych, więc musisz przejść do sklepu, aby uzyskać wszystkie szczegóły.

Brzmi dobrze, więc o co chodzi?
Dla kogoś, kto ma niewielki lub żaden kredyt, brzmi to jak spełnienie marzeń. Ale to jest to?

“Jeśli celem transakcji jest jej wynajęcie, to jedna rzecz”, powiedziała Margot Saunders, doradca Krajowego Centrum Prawa Konsumenckiego, bostońskiej grupy rzeczników. “Ale jeśli celem jest posiadanie, jest to bardzo, bardzo drogi sposób, aby coś kupić.”

Korzystając z karty kredytowej, wiesz, ile zapłacisz, aby sfinansować ten zakup. Firma obsługująca karty kredytowe jest zobowiązana do dostarczenia rocznej stopy procentowej za odsetki naliczone od niespłaconego salda. Przy wynajmowaniu na własność nie ma takiego ujawnienia.

Mierzwiński w ogóle nie lubi wynajmowania w ogóle, aw szczególności programu Kmarta. Uważa, że ​​klienci skupią się na miesięcznych płatnościach, a nie na całkowitym koszcie lub dużej płatności balonowej wymaganej na własność.

“Przekonują cię do zakupu czegoś, na co cię nie stać, koncentrując się na tej niewielkiej miesięcznej racie” – powiedział Mierzwiński. “To bardzo sprytny marketing”.

Kmart twierdzi, że zaufa swoim pracownikom, którzy dokonają najlepszego wyboru w swojej indywidualnej sytuacji.

“Odkąd wdrożyliśmy ten program, klienci zareagowali bardzo pozytywnie” – powiedział Holtz. “To coś, czego naprawdę chcą i potrzebują w tym czasie napiętych kredytów.”

Najważniejsze:Layaway to lepsza opcja dla osób o ograniczonym budżecie, jeśli możesz poczekać i nie musisz dokonywać natychmiastowego zakupu. Może istnieć niewielka opłata administracyjna – Kmart pobiera 5 USD za ośmiotygodniową umowę zerową; w Wal-Mart nie ma żadnych opłat z góry. Ale przy składaniu, płacisz cenę detaliczną, tak jak każdy inny klient.

Herb Weisbaum to The ConsumerMan. Śledź go Facebook i Świergot or wizyta The ConsumerMan stronie internetowej.