Jean Chatzky o tym, jak zarobić pieniądze po przejściu na emeryturę

Zgodnie z niedawnym badaniem CPA, trzy największe obawy finansowe osób przechodzących na emeryturę to: brak pieniędzy, możliwość utrzymania stylu życia i rosnących kosztów opieki zdrowotnej.

Wszystko to staje się coraz trudniejsze, ponieważ żyjemy dłużej i dłużej, i pomimo niewielkiego spadku wskaźnika długowieczności w tym roku, tendencja ta stale rośnie. Właśnie dlatego rozpoczynamy tegoroczną serię #StartTODAY z kilkoma ważnymi sposobami, aby pomóc Ci rozłożyć swoje finanse.

Śledź naszą serię #StartTODAY, rejestrując się w biuletynie One Small Thing

Te wskazówki sprawią, że twoje pieniądze przetrwają całe życie (do wieku 100 lat i dłużej)

Jan.02.201705:01

Oto, co musisz zrobić:

1. Weź zapas.

Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, jak daleko uda ci się rozciągnąć dolary, jest uzyskanie dokładnej oceny tego, co masz. Według badań przeprowadzonych przez Fidelity Investments, twoim celem powinno być 10-krotne roczne wynagrodzenie zaoszczędzone przed przejściem na emeryturę, ale są to benchmarki do trafienia.

W wieku 30 lat: 1x twoja pensja

W wieku 40 lat: 3x twoja pensja

W wieku 50 lat: 6x twoja pensja

W wieku 60 lat: 8x twoja pensja

Na emeryturze: 10x

Dla ludzi, którzy zarabiają od 50 000 $ rocznie do 300 000 $ rocznie, ta kwota oszczędności, w połączeniu z Social Security (więcej o tym za chwilę) zrobi to. Konsekwentne oszczędzanie 15 procent, w tym dolary pasujące do pracodawcy, zazwyczaj Cię tam dostaną. ale jeśli jesteś za punktami odniesienia, będziesz musiał spróbować zwiększyć to do 20 procent, aby uzyskać efekt huśtawki.

2. Wprowadź duże zmiany.

Wiele osób przyjrzy się tym liczbom i powie: “Nie jestem nawet blisko. Co wtedy robisz?

Nie jest to problem, który można rozwiązać, pomijając kawę (chociaż jeśli zrezygnujesz z kawy i butelkowanej wody oraz losów loteryjnych i innych pomniejszych budżetów dziennych, być może uda ci się uzyskać znaczący spadek).

Zamiast tego musisz spojrzeć na dokonywanie większych, szerszych zmian w swoim życiu. Największe elementy zamówienia do obejrzenia:

Mieszkaniowy: Redukcja na wczesnym etapie może zaoszczędzić nie tylko na spłatach kredytu hipotecznego lub czynszu, ale także podatkach, ubezpieczeniu, konserwacji, narzędziach.

Transport: Czy możesz przejść z rodziny dwusilnikowej do rodziny jednoosobowej? Lub, czy możesz spłacić swój obecny samochód, a następnie kontynuować je tak długo, jak to możliwe?

Karta kredytowa i inne odsetki: Stopy procentowe idą w górę. Czy obniżyłeś stopy procentowe tak daleko, jak to możliwe, poprzez refinansowanie i przeniesienie sald? Spłacenie długu karty kredytowej (jeśli jesteś przeciętny) może uwolnić kilka tysięcy dolarów rocznie, by zaoszczędzić.

Jak znaleźć swoje nieodebrane pieniądze: wyjaśnia Jean Chatzky

Jan.22.201603:03

3. Pracuj dłużej.

Jeśli planujesz przejść na emeryturę, rozważ odłożenie go na kilka lat. Daje to dodatkowy czas na zarabianie pieniędzy na swoje oszczędności – a to odkłada moment, w którym musiałeś zacząć wypłacać pieniądze z kont emerytalnych i brać zabezpieczenia społeczne. Kontynuacja pracy ma również korzyści zdrowotne (porozmawiamy o tym w dalszej części serii).

4. Zbuduj bezpieczną emeryturę.

Po tym, jak twoje liczby idą w dobrym kierunku, chcesz zwiększyć swoje dochody. Chodzi o to, aby wykorzystać swoje zasoby, aby zapewnić sobie wygodne życie dzięki wszystkim stałym wydatkom, o ile tak długo mieszkasz. W tym równaniu są trzy bloki konstrukcyjne.

Blok konstrukcyjny 1: Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Chcesz dążyć do zmaksymalizowania swoich wpływów z Social Security. Praca dłużej pozwoli Ci odłożyć zabranie zabezpieczenia społecznego, które od 62 do 70 lat może zwiększyć twoje wypłaty o 8 procent rocznie. Musisz żyć do wieku 80 lat, aby matematyka czekała, aby nadać sens. Ale większość ludzi będzie w tych dniach.

Blok konstrukcyjny 2: Stała renta.

Jaka jest różnica między ubezpieczeniem społecznym a Twoimi stałymi wydatkami (kredyt hipoteczny, czynsz transportowy, jedzenie, usługi komunalne, premie za opiekę zdrowotną?)

Rozważ przekształcenie części swojego jaja gniazdowego w stałą, natychmiastową lub odroczoną rentę, która pokryje tę lukę. Zasadniczo używasz części swojego jajecznego gniazda, aby kupić wypłatę, która może być tak skonstruowana, aby trwać tak długo, jak żyjesz (i być może twój współmałżonek). Możesz to zrobić z poziomu 401 (k) lub IRA, używając czegoś, co nazywa się Qualified Life Annuity Contract lub QLAC. Kupujesz go, gdy masz 50 lub 60 lat, chcąc włączyć płatności w dół drogi.

Korzyścią jest to, że pieniądze, które wkładasz do QLAC, nie wliczają się do minimalnych dystrybucji, które musisz wziąć z kont emerytalnych, więc nie jesteś opodatkowany.

Blok konstrukcyjny 3: Twoje konto emerytalne, nieustannie inwestowane. To, co pozostało na twoim koncie emerytalnym, może zostać wypłacone w tempie około 4 procent rocznie (to 4 procent salda obliczanego każdego roku, a nie 4 procent po uruchomieniu). Na niższych rynkach można zbliżyć się do 3,5 procent, na wyższych rynkach można zbliżyć się do 4,5 procent. Pieniądze, które wciąż są na koncie, muszą zostać zainwestowane nawet po przejściu na emeryturę, ponieważ trzeba je nadal rosnąć.

W wieku 65 lat masz długi horyzont czasowy z powodu tego, jak długo będziesz żyć.

Co powinieneś zrobić, aby przygotować się na emeryturę (i kiedy to zrobić)

10 października 2016 r04:39