Jak znaleźć i usunąć dane, które gromadzi Facebook

Jeśli martwisz się, jakie dane osobowe na Facebooku zebrał, możesz je znaleźć i usunąć.

Krajowy korespondent śledczy Jeff Rossen zademonstrował w środę w środę, jak pobrać wszystkie informacje zebrane przez Facebooka, ponieważ firma zajmuje się ciągłym luzem związanym z naruszeniami danych i kwestiami prywatności.

Jak znaleźć i usunąć dane, które gromadzi Facebook

18.2.201804:25

Obecnie jedynym sposobem uzyskania dostępu do twoich prywatnych informacji było przejście do trybu online na facebook.com/settings.

U dołu ekranu kliknij “pobierz kopię swoich danych z Facebooka”, a następnie kliknij “pobierz archiwum”.

Zdobądź nową książkę Jeffa Rossena “Rossen to the Rescue” tutaj.

Po wprowadzeniu hasła wyśle ​​ono wszystkie dane na adres e-mail powiązany z kontem na Facebooku, co zajęło około 15 minut, kiedy Rossen zakończył proces. Trzeba być na komputerze, aby uzyskać dostęp do informacji.

Oto, co wiedzą o Tobie Facebook, Netflix, Candy Crush i inne aplikacje

18.2.201803:37

Rossen był zaskoczony faktem, że Facebook zapisywał dane z osobistych rozmów, usuniętych przyjaciół, wydarzeń z udziałem, zdjęć i filmów z jego dziećmi oraz listy kontaktów z numerami telefonów wszystkich osób zgromadzonych w jego telefonie.

Nie tylko jego przyjaciele na Facebooku, ale wszystkie kontakty w jego telefonie, niezależnie od tego, czy są użytkownikami Facebooka, czy nie.

Możesz usunąć informacje, otwierając aplikację Facebook na swoim telefonie. Naciśnij przycisk z trzema linijkami w prawym dolnym rogu, przejdź do “ustawień”, a następnie wybierz “dziennik aktywności”.

Stamtąd możesz przejść do określonego roku i usunąć dane z różnych kategorii, na przykład usunąć całą aktywność związaną z fotografią i wideo z 2010 roku.

Oto jak chronić swoje osobiste dane z Facebooka (lub usunąć je na stałe)

18.2.201803:07

Wybranie, aby usunąć kategorię, usuwa ją z serwerów Facebooka, ale firma twierdzi, że podobnie jak usunięcie konta, może to trwać do 90 dni, zanim te informacje zostaną całkowicie usunięte z serwerów..

Facebook ogłosił w środę rano, że w najbliższych tygodniach zmieni ustawienia prywatności na urządzeniach mobilnych, aby ułatwić użytkownikom dostęp do ich danych osobowych.

Zmiany obejmują nowe menu “Skróty prywatności” i narzędzia, które pozwolą użytkownikom łatwiej znajdować, zarządzać i usuwać ich dane osobowe.

Uwaga wydawcy: Po tym, jak nasza historia została wyemitowana o Facebook, Netflix, Candy Crush i innych aplikacjach, Netflix powiedział NBC News: “Bierzemy bezpieczeństwo kont naszych członków i danych poważnie, a Netflix stosuje liczne proaktywne środki do wykrywania nieuczciwych działań, aby utrzymać Netflix usługa i konta naszych członków są bezpieczne. “