Jak przekazać samochód lub łódź na cele charytatywne

Niekoniecznie. Jak to się mówi, droga do h-e-podwójnych kijów hokejowych jest wybrukowana dobrymi intencjami i może być zaskakująco łatwo pogrzebać ten akt o dobrej intencji.

Przed przekazaniem komukolwiek jednego z największych zasobów zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby upewnić się, że wykonujesz właściwe ruchy.

1. Unikaj pośredników. Liczne organizacje pośredniczące w celach zarobkowych reklamują się agresywnie w telewizji, na billboardach iw innych miejscach, oferując pomoc w przekazaniu pojazdu na cele charytatywne. Oto haczyk: organizacje te zazwyczaj utrzymują od 50 do 90 procent wartości pojazdu dla siebie, a organizacje charytatywne nie dostają tego, co mogli zdobyć. Aby temu zapobiec, sprawdź bezpośrednio z organizacjami charytatywnymi, które podziwiasz i dowiedz się, czy przyjmują darowizny od samochodów lub łodzi.

2. Znajdź godną miłość. Jeśli organizacje charytatywne, które zwykle wspierasz, nie są przystosowane do przyjmowania takich darowizn, odrabiaj trochę pracy, aż znajdziesz uznaną instytucję charytatywną. Możesz badać zapisy dotyczące działalności charytatywnej online w witrynie Better Business Bureau oraz w witrynie Charity Navigator. 

3. Sprawdź matematykę. Jeśli nadal czujesz się zmuszony do skorzystania z pośredniczącej organizacji – być może dlatego, że jesteś zajęty – spytaj przynajmniej organizację, ile wartości samochodu lub łodzi zostanie przeznaczone na cele charytatywne. Jeśli organizacja po prostu przekazuje opłaty ryczałtowe na rzecz organizacji charytatywnych – powiedzmy 100 USD za używany pojazd, niezależnie od jego wartości, lub 2 000 USD miesięcznie – darowizna może nie kwalifikować się do odliczenia podatku.

4. Poznaj status swojego odbiorcy. Aby zakwalifikować się do potrącenia, organizacja charytatywna, która otrzyma darowiznę, musi być organizacją 501 (c) (3) zatwierdzoną przez IRS. Twój kościół, synagoga, meczet czy świątynia prawdopodobnie kwalifikują się. (Najpierw sprawdź po prostu, aby się upewnić.) Możesz także odwiedzić witrynę Internal Revenue Service i wyszukać publikację 78, aby znaleźć inne kwalifikujące się organizacje non-profit. (Wystarczy wpisać “78” w polu wyszukiwania na stronie głównej IRS, a zostaniesz przekierowany do właściwej publikacji.)

5. Wykonaj dostawę samodzielnie. Po zidentyfikowaniu godnej organizacji charytatywnej należy pamiętać, że będzie ona musiała zapłacić komuś za odbiór samochodu lub łodzi. Aby pomóc organizacji charytatywnej zmaksymalizować korzyści z darowizny, upuść samochód lub łódź z siebie.

6. Ostrożnie przenieś pojazd. Czy chcesz pozbyć się ryzyka zapełnienia biletów parkingowych i innych naruszeń po tym, jak pożegnałeś się z przekazanym pojazdem? Następnie oficjalnie zmień tytuł pojazdu na cele charytatywne i zgłoś transfer do departamentu pojazdów silnikowych lub licencji. Nigdy nie zgadzaj się na pozostawienie pustej przestrzeni na darowizn na cele charytatywne.

7. Twoje oszacowanie wartości darowizny prawdopodobnie tego nie obniży. Jeśli twój samochód lub łódź jest wart więcej niż 500 $, IRS będzie chciał zobaczyć dowody na to, ile dostała za to organizacja charytatywna. (Większość instytucji charytatywnych, które akceptują te darowizny, zwraca się i sprzedaje je za gotówkę.) Musisz otrzymać pokwitowanie z organizacji charytatywnej, ujawniające dokładnie, ile pieniędzy zarobiła.

8. Wiedz, kiedy możesz zgłosić godziwą wartość rynkową. Nie potrzebujesz dowodu ceny sprzedaży, jeśli organizacja charytatywna utrzymuje pojazd lub statek i używa go w swojej pracy charytatywnej lub jeśli twoja darowizna jest warta mniej niż 500 USD. Następnie możesz zgłosić uczciwą wartość rynkową na podstawie aukcji z Kelley Blue Book i podobnych źródeł.

9. Zachowaj dokładny ślad papieru. Jeśli Twoja darowizna jest warta więcej niż 500 USD, musisz dołączyć formularz IRS 8283 do swojego zeznania podatkowego. Jeśli jest warta ponad 5000 USD, Twoja dokumentacja musi zawierać zewnętrzną wycenę. Będziesz także potrzebować dowodu darowizny, takiego jak pokwitowanie z organizacji charytatywnej i kopia zmiany tytułu.

10. Bądź zorientowany na szczegóły. Ta papierowa ścieżka może wydawać się kłopotliwa, ale pomyśl: To może być jedna z największych datków charytatywnych, jakie kiedykolwiek zarobiłeś. Poświęcając czas na dotarcie do “ja”, możesz upewnić się, że organizacja charytatywna uzyska najwięcej korzyści i otrzymasz jak największą możliwą ulgę.

Źródła i zasoby

  • Nawigator miłosierdzia
  • Biuro lepszego Biznesu
  • Consumer Reports Money Adviser
  • Internal Revenue Service