Dlaczego powinieneś nadal odwiedzać Karaiby, Dolinę Napa i inne obszary ożywienia

Ta jesień może spaść jako jedna z najgorszych na karaibskie wyspy, które zostały zniszczone przez wiele huraganów – nie wspominając o niszczycielskich pożarach w Kalifornii. Od tygodni widzimy zdjęcia w wiadomościach o zniszczonych plażach, zrzuconych liniach energetycznych i ludziach potrzebujących podstawowych zasobów. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś odwiedzać tych pięknych miejsc.

Po huraganach i pożarach, należy udać się na Karaiby, na Florydę, w Napa?

Nov.09.201704:10

Ekspert od podróży z Virtuoso Misty Belles ujawnił DZISIAJ, że mimo, że podróżujący obawiają się wykorzystania cennych zasobów w tych trudnych miejscach, turystyka jest ich życiową siłą. Środki do życia ludzi zależą od odwiedzających, a ostatecznie ten napływ środków pomaga odzyskać obszar.

Zanim jednak odejdziesz, Belles podzieli się jej najważniejszymi wskazówkami, które należy wziąć pod uwagę przed podróżą do zagrożonych obszarów:

Jeśli wybierasz się na Karaiby…

San Juan, Puerto Rico
Na tym zdjęciu z 19 października 2017 r. Domy w obszarze Cantera są pokryte plandekami FEMA, gdzie w tle w San Juan, Puerto Rico znajdują się budynki z obszaru Hato Rey. Ponad 40 procent wyspy żyje poniżej granicy ubóstwa, a dziesiątki tysięcy są obecnie bez pracy.Carlos Giusti / AP

Chociaż huragany spowodowały znaczną dewastację, dotknęło to tylko 25 procent miejsc na Karaibach. Karaibów składa się z ponad 7000 wysp, a tylko siedem zostało poważnie uszkodzonych w trakcie długotrwałej odbudowy, w tym Anguilla, Barbuda, Dominika, St. Barts, St. Martin, Brytyjskie Wyspy Dziewicze i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

“Ważne jest, aby szukać miejsc, w których infrastruktura (lotniska, porty, drogi, szpitale) zostały przywrócone”, mówi Belles. “Odwiedzając wyspy karaibskie, takie jak Puerto Rico, chodzi o to, by pomóc ludziom w odbudowie, ponieważ duża część wyspy wciąż nie ma prądu i pracuje na generatorach.”

Jeśli szukasz wakacji w regionie, rozważ jedną z niezmienionych wysp karaibskich, takich jak St. Lucia, Aruba, Jamajka, Bahamy, Barbados, Wielki Kajman czy Curacao. “To są wszystkie karaibskie wyspy, które miały niewielkie obrażenia i zostały szybko otwarte”, mówi Belles. “A jeśli czekasz na rezerwację wakacji, aby sprawdzić, czy stawki spadną, nie rób tego. Wysoki popyt plus mniej zapasów to brak dyskontowania. “

Najnowsze informacje na temat wysp karaibskich, na które wpływają huragany Irma i Maria, można znaleźć na stronie caribbeantravelupdate.com.

Aby uzyskać więcej informacji na temat znaczących podróży na wyspę, w tym informacji na temat otwartych atrakcji, hoteli, najpopularniejszych restauracji i nie tylko, odwiedź SeePuertoRico.com. Dodatkowe szczegóły dotyczące “Dni odbudowy” i możliwości wolontariatu będą aktualizowane przez cały rok.

Jeśli wybierasz się do Florida Keys…

Obraz: Hurricane Irma aftermath in Florida
Uszkodzone domy są widziane z powietrza w następstwie huraganu Irma nad Florida Keys na Florydzie, 11 września..Basen przez EPA

“The Florida Keys Overseas Highway jest w świetnej formie” – mówi Belles. “Moc, woda i komunikacja zostały przywrócone. Najdalej wysunięty na południe znacznik punktu Key West został naprawiony po tym, jak Irma, lotniska (Key West i Marathon) działają normalnie, a Port Key West gości statki wycieczkowe. “

Jeśli w ogóle się wahasz, wiedz, że Key Largo i Key West były najmniej dotknięte przez Irmę. Większość atrakcji na wyspach została ponownie otwarta, według Belles, i od 80 do 90 procent hoteli jest ponownie otwarta, w przeciwieństwie do 75 procent hoteli w całym Keys.

“Wiele hoteli i innych obiektów turystycznych w Keys jest nadal zamkniętych, a większość hoteli oceanicznych wciąż się regeneruje” – mówi. “Odwiedzający znajdą miejsce na odpoczynek, ale wiele ulubionych restauracji, atrakcji i sportów wodnych są dostępne ponownie.”

Podczas sezonu wysokiego jest typowo 26 grudnia do Wielkanocy, jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy stopy będą widoczne podczas wakacji. Generalnie jednak osoby odwiedzające przed świętami Bożego Narodzenia powinny spodziewać się bardziej korzystnych cen sezonowych.

Aby uzyskać oficjalną stronę Florida Keys, z pełną informacją na całym obszarze, przejdź do fla-keys.com.

Jeśli wybierasz się do Houston…

Śródmieście Houston
Downtown Houston, Texas, znajduje odbicie w zalanej Buffalo Bayou 30 sierpnia 2017 r., Ponieważ miasto nadal wychodzi z rekordowego powodzi wywołanego przez huragan Harvey.Charlie Riedel / AP

“Houston i Galveston są otwarte dla biznesu” – mówi Belles. “Lotniska i porty są w pełni operacyjne”. Ponadto, pomimo przytłaczającego zniszczenia spowodowanego przez huragan, 98 procent z ponad 700 hoteli nie zostało w ogóle dotkniętych, w tym popularnych obszarów turystycznych, takich jak centrum czy Galleria. Najwięcej uszkodzeń miało miejsce w podmiejskich dzielnicach mieszkalnych, które wciąż się czyściły.

“Pokoje hotelowe są łatwo dostępne od połowy grudnia do początku roku, dzięki czemu wakacje są świetną okazją do odwiedzenia, gdy stawki są niższe” – mówi Belles.

Możesz przejść na stronę visithoustontexas.com w celu uzyskania najnowszych aktualizacji.

Jeśli wybierasz się do Napa Valley…

San Francisco
Słońce zachodzi poprzez wypełnione dymem niebo za mostem Golden Gate, jak widać z Emeryville w Kalifornii w październiku. Pożary w Północnej Kalifornii przesłały popiół i dym do tego obszaru.EPA

Chociaż to nie był huragan, który uderzył w słynny region winiarski, Napa Valley musiała uporać się z własną katastrofą: pożarami. Podczas gdy wzgórza otaczające ten teren były zwęglone, pożary paliły się głównie na zalesionych wzgórzach. Oznacza to, że obszary mieszkalne doznały znacznych zniszczeń, ale podłoga doliny była nietknięta.

“W Napa tylko jedna z ponad 400 winnic jest nadal zamknięta z powodu pożaru” – mówi Belles. “Żadne hotele nie zostały spalone i wszystkie są otwarte, z wyjątkiem jednego. Obecnie istnieje niespotykana dotąd dostępność w okresie świątecznym i na wiosnę. Hotele oferują trzecią i czwartą noc bezpłatnie, nawet podczas Świątecznego Tygodnia, co nigdy się nie zdarza. Ogólnie rzecz biorąc, stawki są o 10 do 40 procent niższe, dzięki czemu jest to świetny czas na wizytę. “

Sezon Cabernet, który rozpoczyna się w listopadzie i trwa do kwietnia, jest jednym z najlepszych czasów, aby odwiedzić dolinę Napa, według Belles. “To czas, kiedy tempo zwalnia, naturalne piękno winorośli świeci, a szefowie kuchni oferują bardziej serdeczne posiłki, które idealnie pasują do Napa Valley cabernet sauvignon” – mówi. Ceny biletów lotniczych do pobliskiego San Francisco również spadły o 22 procent w stosunku do zeszłego roku.

Aby zaplanować kolejną wizytę w winiarskim kraju Napa Valley, wejdź na visitnapavalley.com.