Dlaczego nie powinieneś dzwonić do Social Security we wtorek

Jeśli chodzi o pytania dotyczące zabezpieczenia społecznego, są dwa problemy: uzyskanie dokładnej odpowiedzi i uzyskanie w ogóle odpowiedzi.

“Otrzymuję najbardziej szalone e-maile”, mówi Laurence Kotlikoff, autor książki “Get What’s Yours: The Secrets To Maxing Out Social Security”. Ludzie nieustannie kontaktują się z nim zdenerwowany na temat dezinformacji, które otrzymali bezpośrednio od samej Administracji Ubezpieczeń Społecznych.

Społeczny Security checks
Tace wydrukowanych czeków zabezpieczenia społecznego czekają na przesłanie pocztą z działu finansowego zarządzania usługami Skarbu USA w Filadelfii.Bradley C Bower / AP

Ale możesz mieć szczęście tylko po to, aby uzyskać złą poradę. Personel i cięcia budżetowe na ubezpieczeniu społecznym uderzają w tym samym czasie, gdy pojawiają się boomers.

Odcisk się pokazuje. “W ciągu ostatnich dwóch lat słyszałem więcej historii o horrorze niż w ciągu ostatnich 20 lat”, powiedział Andy Landis, autor “Social Security, The Inside Story”.

Na przykład, 60-letni wdowiec niedawno wysłał e-mail do Kotlikoffa z informacją, że nie mógł złożyć wniosku o świadczenia dla wdowca, ponieważ pracował. W rzeczywistości, mówi Kotlikoff, ma prawo do pliku. To, ile jego zarobki wpłyną na jego świadczenia, jest zupełnie inne.

Potem była 62-letnia kobieta, rozwódka, która zadzwoniła, aby dowiedzieć się, co ma wspólnego z rozwodnikiem małżonkiem. Powiedziano jej, że SSA nie może jej powiedzieć.

“To oburzające!”, Mówi Kotlikoff. “Powiedziałem jej, żeby poszła do biura zabezpieczenia społecznego z aktem małżeństwa i świadectwem rozwodu i porozmawiała z ekspertem technicznym.”

Co więc możesz zrobić, aby powstrzymać frustrację??

Zacznij na stronie internetowej. Twój pierwszy przystanek powinien być na SSA.gov. Zarówno Landis, jak i Kotlikoff zauważają, że na stronie internetowej Social Security znajduje się wiele przydatnych informacji, zanim sięgniesz po telefon.

Zadzwoń po wtorku. Samo SSA mówi, że czas oczekiwania jest dłuższy w poniedziałek i wtorek. Pierwszy tydzień każdego miesiąca jest niezwykle trudny, powiedział Landis, więc zadzwoń później.

Umówić się. Pomocne może być zorganizowanie spotkania twarzą w twarz w lokalnym biurze Social Security. Ale przygotuj się na długo czekać, chyba że dokonasz rezerwacji.

Przygotuj się na “biuro”. Jeśli znajdziesz pomoc w biurze w Twoim mieście, Kotlikoff zaleca wypróbowanie biura w następnym mieście.

Poproś o rozmowę z “ekspertem technicznym”. To tak, jakby poprosić o rozmowę z przełożonym, gdy dzwonisz do swojej karty kredytowej lub firmy kablowej. Ci ludzie są wyżej w łańcuchu pokarmowym SSA i często warto na nie czekać.