Czy potrzebujesz ubezpieczenia podróżnego?

Przez lata był to wielki niewygodny w transakcji podróży: ubezpieczenie. Biura podróży bali się poruszyć temat ubezpieczenia podróżnego z obawy przed utratą ogólnej umowy. Zostało uznane za negatywne.

Nigdy więcej. Niezależnie od tego, czy podróż, posiadane rzeczy, bagaż, czy zdrowie, ubezpieczenie podróżne – i najważniejsze, odpowiednie ubezpieczenie podróżne – stało się istotnym elementem do spakowania dla inteligentnych podróżnych. A jeśli nie kupisz ubezpieczenia podróżnego – lub odpowiedniego rodzaju – więcej niż Twoja podróż może zostać zrujnowana.

Według amerykańskiego Towarzystwa Ubezpieczeń Podróży około 30 procent Amerykanów kupuje ubezpieczenie podróżne, co stanowi wzrost z 10 procent przed 11 września. Trzy najważniejsze powody to: spokój ducha, ochrona przed nieoczekiwanymi i troska o utratę finansowych inwestycji w podróż. Około 70 procent krążowników kupuje ubezpieczenie podróżne.

Podczas gdy większość osób, które nie kupują ubezpieczenia podróżnego, zna ubezpieczenie od kosztów lotu i podróży, wiele osób nie wie o podróżnym ubezpieczeniu zdrowotnym, pokryciu bagażu i ubezpieczeniu ewakuacji medycznej. Nawet wśród kupujących ubezpieczenia komunikacyjne tylko 50 procent było świadomych ubezpieczenia medycznego w zakresie ewakuacji.

Jest jeszcze jeden rodzaj ubezpieczenia, który jest dostępny dla pasażerów samolotów, o których linie lotnicze nie są w stanie pośpiechu powiedzieć. Właściwie to naprawdę chcą, żebyś o tym nie wiedział. Nazywa się to nadmierną wyceną.

Powody, by kupić ubezpieczenie podróżne

1. Twój lot został odwołany.

2. Twoje torby są zgubione, a twoje leki są w nim. Musisz mieć wypełnioną awaryjną receptę.

3. Twój paszport i portfel są skradzione, a potrzebujesz gotówki w nagłych wypadkach i paszportu zastępczego.

4. Jesteś zamieszany w wypadek i odpowiednie leczenie nie jest dostępne. Potrzebujesz ewakuacji medycznej.

5. Musisz odwołać podróż z powodu choroby.

6. Twoja linia rejsowa, linie lotnicze lub organizator wycieczek zbankrutuje. Potrzebujesz pokryć koszty bezzwrotne i dotrzeć do miejsca docelowego.

7. Masz awarię medyczną w obcym kraju.

8. Incydent terrorystyczny ma miejsce w mieście, w którym zamierzasz odwiedzić i chcesz anulować podróż.

9. Huragan zmusza cię do ewakuacji ośrodka, hotelu lub rejsu.

Oto podstawowe rodzaje ubezpieczeń:

Ubezpieczenie lotu

Wielu z nas dorastało, zauważając kioski ubezpieczeniowe na lotniskach. Oferują wypłatę dużych dolców, jeśli kupiłeś ubezpieczenie, samolot rozbił się i byłeś na nim. Rada: Nie jest to konieczne. W rzeczywistości, jeśli zsumowałeś składkę, jest to najdroższy rodzaj ubezpieczenia podróżnego, które możesz kupić i prawdopodobnie najmniej potrzebny. Moja rada: NIE.

Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży i przerwania podróży

To jest biggie. Kluczem jest tutaj punkt cenowy. Jeśli lecisz z biletem Southwest Airlines za 59 $ z Burbank do Las Vegas, masz niewiarygodnie niewielką inwestycję do ochrony. Nie powinieneś wykupić ubezpieczenia na wypadek odwołania podróży i rezygnacji z podróży. 15.000 $ jednorazowego rejsu wycieczkowego? Moja rada: TAK. Kup to ubezpieczenie. Jeśli zachorujesz, lub spóźnisz się na podróż, lub dostawca podróży (linia lotnicza, linia rejsowa, firma transportu autobusowego) wyjdzie z biznesu, nie jesteś pozostawiony wysoki i suchy. Jesteś objęty. Moja rada: TAK, z dodatkową ostrożnością. NIE kupuj tego ubezpieczenia od indywidualnego dostawcy usług turystycznych, co oznacza, że ​​nie kupujesz ubezpieczenia na wycieczkę od firmy oferującej statki wycieczkowe. Czemu? Jeśli ta firma wyjdzie z biznesu, są szanse, tak samo jak ich ubezpieczenie.

Ubezpieczenie zdrowotne

To chyba najbardziej zagmatwany obszar. Większość ludzi myśli, że są objęci ubezpieczeniem, jeśli już posiadają ubezpieczenie zdrowotne. W Stanach Zjednoczonych to prawda. Poza Stanami Zjednoczonymi jest to jednak duże IF. W niektórych przypadkach ubezpieczenie nie pokryje Cię nawet w przypadku podróży statkiem zagranicznym. To jest ogromna czerwona flaga, ponieważ większość statków wycieczkowych, nawet tych pływających po wodach USA, nie jest oznaczona w USA.

I w wielu przypadkach, nawet jeśli jesteś objęty podstawową opieką za granicą (znowu duży IF), prawie we wszystkich przypadkach twoje obecne ubezpieczenie zdrowotne NIE obejmuje cię ewakuacją i repatriacją z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Ubezpieczenie medyczne ewakuacji i repatriacji “wchodzi w grę. Uważam, że jest to niezbędne dla każdego, kto podróżuje. Jest to program ubezpieczeniowy (zwykle roczna składka, nie często kupowana za podróż), w przypadku, gdy zachorujesz lub zostaniesz ranny za granicą, polisa zostanie potraktowana, ustabilizowana i odesłana do USA. Istnieje wiele dobrych firm, które zapewniają ten plan, dwie z nich to Travel Guard i Medjet Assist. Roczna premia wynosi około 300 $ i jest to karta, której masz nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał jej używać. Moja rada: TAK, zrozum to, z innym ważnym zastrzeżeniem: przeczytaj drobnym drukiem. Z pomocą Travel Guard i Medjet, zasady te zapewniają, że początkowo będą traktowane i stabilizowane, a następnie wysyłają medycznie wyposażony i obsadzony personelem odrzutowiec, który zabierze Cię do lekarza i wybranej placówki medycznej. To jest kluczowe. Poza Travel Guard i Medjet, wiele innych firm, które oferują to ubezpieczenie, poleci do lekarza i placówki medycznej według własnego wyboru.

I jest jeszcze jeden powód, aby uzyskać ten zasięg: jeśli jesteś w obcym kraju, szczególnie w kraju rozwijającym się, wiele szpitali przyzna ci się bez opieki, ale nie pozwolą ci odejść, dopóki nie zapłacisz. Ubezpieczenie podróżne może pomóc w ułatwieniu płatności i działać jako adwokat, aby nie doznać nadmiernych opłat, ponieważ jesteś Amerykaninem.

Ubezpieczenie bagażu

Wiele zasad dotyczących anulowania i przerw w podróży zapewnia także pokrycie utraconych, uszkodzonych, opóźnionych lub skradzionych toreb … Jest to szczególnie konieczne, jeśli podróżujesz za granicę i sprawdzasz torby. Czemu? Z powodu nieprzyjemnych drobiazgów zwanych Konwencją Warszawską. Stara konwencja warszawska ogranicza odpowiedzialność do około 9,07 USD za funt za bagaż rejestrowany i 400 USD za pasażera za bagaż nierejestrowany. Zrobić matematykę. Jeśli masz tylko 44 funty bagażu jako pasażer autokaru, nie dostajesz sprawdzianu.

Ale jeśli lecisz właśnie między miastami USA i uważasz, że nie potrzebujesz większej polityki anulowania i przerwania podróży, możesz myśleć, że jesteś objęty ograniczonymi obowiązkami linii lotniczych, jeśli chodzi o zgubione, skradzione, opóźnione lub uszkodzone torby.

Rzeczywiście, przynajmniej na powierzchni, wygląda na to, że jesteś objęty. Od 28 lutego 2007 r. Odpowiedzialność przewoźników amerykańskich za zagubiony lub uszkodzony bagaż wzrosła do 3000 USD na pasażera z obecnego limitu w wysokości 2 800 USD. Brzmi nieźle, prawda? Cóż, porozmawiajmy o tym limicie w sposób realistyczny: Po pierwsze, istnieje cała lista wykluczonych elementów nie objętych (klejnoty, futra, zbywalne dokumenty finansowe, i inne), a następnie jest coś, co nazywa się … amortyzacją. Linie lotnicze mogą mieć limit odpowiedzialności w wysokości 3000 USD, ale ten limit nie jest za worek, to za zdarzenie, a wszystko opiera się na amortyzacji wartości. Prawie nikt w historii lotnictwa nigdy nie otrzymał 3 000 $.

Ale jest mało znany rodzaj ubezpieczenia, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś. A linie lotnicze nie śpieszą się, żeby ci o tym powiedzieć. W rzeczywistości żadna linia lotnicza nie reklamuje tego przepisu, mimo że jest dostępny dla każdego pasażera. To coś, co nazywa się “nadmierną wyceną”.  

Gdy dotrzesz na lotnisko, zapytaj agenta kontra o tę mało znaną opcję o nazwie “nadmierna wycena”. Zapewnia ona dodatkowe 5000 $, w wysokości około 1 $ za 100 $ wartości. Jeśli kupisz nadmierną wycenę, zostaniesz poproszony o opisanie zawartości torby. Warto, jeśli linia lotnicza straci torby.

Bezzwrotne ubezpieczenie

Niektóre zasady oferują również bezpośredni zasięg, jeśli kupujesz bezzwrotny bilet lotniczy, a następnie nie możesz go użyć i nie chcesz, aby otrzymałeś minimalną opłatę za zmianę w wysokości 100 USD. Kosztuje to około 13 USD za 100 USD pokrycia. Kosztowna premia, ale wciąż warta, jeśli naprawdę myślisz, że musisz zmienić podróż po zakupie biletu.

Ubezpieczenie podróżne w golfa

Travel Guard zapewnia utratę sprzętu golfowego, opóźnienie sprzętu golfowego, zwrot opłaty za golf. Ponadto, każdy klient korzystający z planu Golf Travel Insurance otrzyma także usługi Concierge Golfa firmy AIG Travel Guard, które obejmują zalecenia dotyczące pól golfowych i wskazówki dotyczące dojazdu, rezerwacje czasu tee, usługi polecania PGA-Professional i wiele innych. Jeśli dostaniesz dziurę w jednym, zwrócimy Ci się na uroczystą rundę drinków (do 250 $) w klubie.

Przygoda / sporty ekstremalne

W większości przypadków istnieją wyjątki od podstawowego ubezpieczenia podróżnego, jeśli chodzi o podróże przygodowe. To oznacza specyfikację wysokości góry, do której się wspinamy i jak daleko nurkujesz. Jednak ubezpieczenie podróżne od strony trzeciej może zapewnić dodatkowe pokrycie przygód i sportów ekstremalnych – nawet profesjonalne zawody sportowe mogą zostać pokryte, ale będzie to kosztować.

Pokrycie kart kredytowych

Jeśli zarezerwujesz podróż na karcie kredytowej, w wielu przypadkach możesz już być objęty ubezpieczeniem. Częściej jednak nie, Twój podstawowy zakres kart kredytowych będzie ograniczony do ubezpieczenia od wypadków lotniczych, ubezpieczenia samochodu na wynajem lub ubezpieczenia bagażu ograniczonego. Zapoznaj się z warunkami korzystania z karty lub skontaktuj się z bezpłatną linią operatora karty kredytowej, aby uzyskać wskazówki.

Wskazówki dotyczące terroryzmu

Przeczytaj uważnie treść polityki. Jeśli wybuchnie wojna lub akt terrorystyczny, czy istnieją klauzule, które w istocie unieważniają twoją politykę? Bardzo niewiele polis obejmuje anulowanie podróży z jakiegokolwiek powodu. Większość polis zawiera teraz klauzule “siły wyższej”. Na przykład większość zasad nadal obejmuje anulowanie podróży, jeśli Departament Stanu USA wystawi ostrzeżenie o podróży. Także wiele polis ubezpieczeniowych obejmuje tylko podróż, jeśli akt terroryzmu ma miejsce w danym kraju, do którego jedziesz. I ustalają granice tego, jak blisko musi być atak do miejsca docelowego, zanim zacznie działać. Generalnie musisz wykupić polisę, zanim wybuchną wybryki przemocy. Jednak prawie wszystkie polityki nie pokryją strat spowodowanych wojną lub groźbą wojny.

Zadzwoń i porozmawiaj z agencją osobiście, zadaj im konkretne pytania przed podróżą, aby uspokoić umysł. Niektóre plany ubezpieczeniowe obejmują tylko wtedy, gdy firma turystyczna formalnie składa wniosek o ochronę przed upadłością. (Nie każda polisa dotyczy każdej bankructwa.) Inne polityki pozostawiają Departamentowi Stanu USA, organom ścigania lub mediom medialnym – nie Tobie – określenie, co stanowi atak terrorystyczny, zagraniczny lub krajowy.

Zrozum, że większość polis ubezpieczeniowych nie obejmie lęku w ostatniej chwili. Na przykład po atakach z 11 września Travel Guard otrzymywał zwrot kosztów od klientów, którzy odwołali podróże, ponieważ bali się latać. Podczas gdy Travel Guard uznał, że było to słuszne, jest mało prawdopodobne, że ubezpieczyciel zrobi to ponownie. To było najbardziej kosztowne wydarzenie w historii tej firmy.

Aby kupić lub nie kupić?

Porównaj koszt podróży z kosztem polisy. Jeśli właśnie kupiłeś bilet lotniczy o wartości 200 USD, czy warto to zakryć? Jeśli zapłaciłeś za nie kartą kredytową, a linie lotnicze przestają działać przed lotem, jesteś już objęty – na mocy federalnych przepisów kredytowych – przez własną firmę wydającą karty kredytowe, ponieważ kupiłeś lub zamówiłeś usługę, której nie zrobiłeś ” t dostać.

Poszukaj polisy z ubezpieczycielem podróży, która jest niezależna od organizatora wycieczki i jest licencjonowana przez twoje państwo. Wiele linii wycieczkowych i organizatorów wycieczek oferuje ubezpieczenia, często o niższych składkach niż te pobierane przez ubezpieczycieli zewnętrznych. Ale jeśli linia wycieczkowa lub biuro podróży znikną z rynku, może nie być pieniędzy na pokrycie roszczenia.

Jeśli opóźnienia lotu lub rejsu powodują, że chcesz zrezygnować, możesz mieć pecha. Przeczytaj drobnym drukiem, tak jak w przypadku niektórych zasad, że więcej niż połowa twoich wakacji musi zostać opóźniona, zanim będziesz mógł anulować i pokryć koszty.

Zasoby

Insuremytrip.compozwala porównywać plany krajowe w zależności od ich kosztu, pokrycia i wypłat.

TripInsuranceStore.comoferuje porównania i referencje od użytkowników, możesz także zapisać się do planu na stronie.

Dostęp do Ameryki 1-800-729-6021.

Travel Guard International: 1-800-826-4919.

Usługi ubezpieczeniowe Travelex: 1-800-228-9792.

HTH na świecie: 1-888-243-2358.

Travel Insured International: 1-800-243-3174.

Globalne ubezpieczenie podróżne: 1-800-232-9415.

Podróżuj bezpiecznie: 1-888-885-7233.

Medjet Assistance: 250 USD rocznie, 350 USD dla rodzin. Dostępne są również opcje 7, 14, 21 i 30 dni. 1-800-963-3538.

Air Ambulance Card: 195 USD rocznie dla osób indywidualnych i 295 USD rocznie dla rodzin.

Loading...