Cupcake conundrum: Cake miesza kurczenie się wraz z innymi ulubionymi produktami

Jest kilka rzeczy, które irk domowych piekarzy mają ponad sześć smutnych, pustych miseczek w puszce z babeczkami.

babeczki
Joerg Beuge / Today

To była zagadka Jill Cataldo po tym, jak jej ulubione pudełka do mieszania ciastek, które mierzyły 18.25 uncji, nagle skurczyły się do 15,25 uncji – dając tylko 18 cupcakes w jej standardowej partii dwóch puszek po 12 ciastek.

“Powinieneś być w stanie uzyskać 24 ciastka z ciasta”, powiedział Cataldo, 39, felietonista porad i doradca ds. Oszczędności z Illinois.

Jej rozwiązanie: rozciągnij recepturę własną, domową serią “ulepszenia ciasta” – mąkę, cukier, proszek do pieczenia i saszetkę do pieczenia.

Babeczki Cataldo są ofiarą ciągłego trendu. Producenci dóbr konsumpcyjnych nabrały kreatywności, przechodząc na rosnące koszty i utrzymując dolne linie – od oferowania mniejszej ilości uncji w mieszankach ciastowych do zastąpienia części śmietanki w lodzie powietrzem, aby przebić ukryty “dołeczek” na dnie orzeszka ziemnego słoiki z masłem, aby zmniejszyć pojemność. Często cena pozostaje taka sama, a opakowanie wygląda tak samo na półce, ale zawiera mniej produktów.

Pillsbury powiedział NBC News, że w zeszłym roku obniżył wagę netto swojego tortu, aby “dopasować nasze produkty do innych marek w tej kategorii” i powiedział, że kwoty w wysokości 15,25 uncji “upiecz ciasto o tym samym rozmiarze 13 x 9 cali lub 24 babeczki, zachowując jednocześnie jakość i smak, jakiego oczekują konsumenci. “

Bułka z masłem?
Mieszanki Betty Crocker również się skurczyły. Ale nie każda firma poszła w jego ślady. Mieszanki Duncana Hinesa wciąż są dostarczane w opakowaniach po 18.25 uncji. Tymczasem jest to powodem do dumy dla firmy specjalizującej się w piekarnictwie, King Arthur Flour, że sprzedają swoją mieszankę ciast w opakowaniach 22-uncjowych. Ich pudełko, które sprzedaje się o kilka dolarów więcej niż inne marki krajowe, również reklamuje, że produkuje 24 babeczki. 

“Rosnące koszty składników skłoniły większość, jeśli nie wszystkich naszych konkurentów i większość innych firm z branży spożywczej, do zmniejszenia wielkości, aby utrzymać marżę zysku” – powiedział Deb Powers, Dyrektor ds. Merchandisingu.

Ciasto mix upsizer
“Zmiękczona mieszanka” Cataldo składa się z 1 1/2 szklanki mąki uniwersalnej, 1 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia i 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej.
Dzisiaj

To sprawia, że ​​piekarze są nieszczęśliwi, mówi Anne Byrn, autorka książki kucharskiej “The Cake Mix Doctor”. “Mniejsze mieszanki dają ciasta o mniejszej objętości i mniejszej strukturze, dzięki czemu kurczą się podczas chłodzenia i kruszą się po pokrojeniu” – powiedziała.

Uczucie oszukane
Kiedy konsumenci to odkrywają, “czują, że jest to trochę sztuczka ze strony producentów”, powiedział Edgar Dworsky, redaktor witryny Mouseprint.org, strony, która śledzi zmiany w małym druku na etykietach produktów. “Czują, że zostali oszukani.”

W zeszłym tygodniu Kimberly-Clark ogłosiła, że ​​Kleenex będzie miała o 13 procent mniej prześcieradeł, ale sprawi, że ich tkanki będą o 15 procent “bardziej masywne”, dodając więcej włókien.

The Wall Street Journal poinformował, że cena miazgi eukaliptusowej, kluczowego materiału dla Kimberley-Clark, wzrosła o 3 proc. Firma poinformowała dziennik, że ruch nie był odpowiedzią na rosnące koszty, ale był strategią innowacyjną i cenową.

“Zrobiliśmy arkusze pod kilkoma produktami naszych marek grubszymi, bardziej miękkimi lub bardziej chłonnymi” – powiedział rzecznik prasowy Kimberly-Clark Eric Bruner. “Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić te ulepszenia bez znaczącego podnoszenia ceny”.

Dworsky go nie kupuje. “Niemal wszędzie, gdy producent głosi, że produkt jest” nowy i ulepszony “, również go zmniejszył, a to ogłoszenie proklamacji służy odwróceniu uwagi konsumenta od wagi netto lub treści netto – powiedział.

Magiczne punkty cenowe
Nie chcąc uciekać się do drobnych drukarskich sztuczek, w 2007 r. Prezes firmy Turkey Hill Dairy, Quentin Frey, zmierzył się z kryzysem tożsamości lodów. Wśród gwałtownie rosnących kosztów kakao, nabiału, substancji słodzącej i innych składników, w jaki sposób robisz uczciwe lody?

Jedną z możliwych dróg było zastąpienie tak dużej ilości kremu tańszymi składnikami, że nie można już legalnie nazywać go lodami, ale “mrożonym deserem mlecznym”.

Zamiast tego, aby utrzymać standard marki dla smaku, firma dopasowała konkurencję i zmniejszyła liczbę pakietów z 1,75 kwarty do 1,5 kwarta. Czule pamiętając, kiedy mógł przynieść do domu pół galona lodów, lub 2 kwarty, nawet ten ruch ukąszony. Ale to, co konsumenci mówią, że chcieli.

Podczas oglądania grupy fokusowej zza lustra w jedną stronę, Frey przypomina sobie, że był zaskoczony, gdy konsumenci w tym czasie wskazywali, że woli, aby ceny pozostały stabilne, nawet jeśli ilość produktu spadła z powodu rosnących kosztów.

“Są pewne ceny, które według konsumentów to właściwa cena za przedmiot”, powiedział Frey. “Dla nas, cena 1,99 USD, dwa za 5 USD … to są magiczne miejsca, im niższe, tym lepsze.”

Przekazać rosnące koszty, podnosząc ceny za dużo, powiedział, a supermarkety nie wybiorą Cię na cotygodniowy okólnik, pozostawiając produkt marniejący na półkach.

Jill Cataldo
Profesjonalny nauczyciel kuponów i oszczędności, Jill Cataldo bacznie obserwuje półki w supermarketach i cotygodniowe okólniki.Dzisiaj

‘Śliski nachylenie’
Podczas gdy strategie ustalania cen i pakowania mogą być przeznaczone dla zadowolenia klienta, ankieta Nielsen z 2012 r. Wykazała, że ​​gdy zapytano, czy koszty surowców znacząco wzrosły, tylko 12 procent konsumentów wolałoby, gdyby producenci skromnie zmniejszyli wielkość paczki, ale zachowali tę samą cenę. Tymczasem 20 procent wolałoby, gdyby firma wprowadziła nowy, mniejszy rozmiar po niższej cenie. Większość, 38%, stwierdziła, że ​​najlepiej byłoby, gdyby producenci oferowali większy rozmiar ekonomiczny przy niższej cenie jednostkowej.

Bez względu na to, jaką metodę wybierze producent, aby utrzymać marże, spin w każdym przejściu w supermarkecie zmieni się w mniejsze produkty, od soku pomarańczowego przez worki na śmieci po pokarm dla psów. Pod koniec ubiegłego roku pojemniki do zmywania naczyń Dawn spadły z 9,5 uncji do 9 uncji.

W końcu są stworzeniami z przyzwyczajenia. Firmy będą nadal zmniejszać swoje wydatki, utrzymując ceny na tym samym poziomie, ponieważ – jak mówi Frey – konsumenci “mają tak wiele dolarów do wydania w danym tygodniu i chcą mieć możliwość zakupu tak wielu produktów”.

Ten trend sprawia, że ​​Cataldo czuje się niekomfortowo.

“To śliskie zbocze” – powiedziała. “Gdzie to się kończy?”

Śledź Ben Popken @ bpopken.