Co to jest “Workamping”? Przewodnik po zmniejszaniu i obejmowaniu życia RV

Wielu ludzi w latach 50., 60. i 70. ogranicza się do przyszłości i stosuje nową koncepcję zwaną “workamping”.

Oto, czym “workampers” nie są: nie są wesołym zespołem emerytów, którzy handlują pracą po prostu za miejsce parkingowe dla swoich RV.

“Workamping” na drodze do przejścia na emeryturę zyskuje na popularności

24 stycznia 2017 r05:00

Oto, co oni : Każdy, kto łączy pracę w niepełnym wymiarze godzin lub w pełnym wymiarze godzin ze stylem życia RV. Zasadniczo zarabiają na dwa sposoby: wymieniają siły roboczej na miejsce do parkowania swoich samochodów kempingowych, ale także zarabiają co najmniej (czasami więcej) za pracę w parkach rozrywki, na kempingach, w parkach narodowych, na ranczach, na wiosennym treningu – gdziekolwiek praca sezonowa je bierze. I chociaż niektóre “osoby pracujące” pracują na emeryturze, inne są w połowie lat pięćdziesiątych (średnia wieku to 53 lata) i w ogóle nie przeszły na emeryturę.

Szczęśliwy senior couple outside RV camper
Zanim spakujesz swojego RV, Jean Chatzky sugeruje spróbować i dowiedzieć się, co próbujesz osiągnąć, zanim zaczniesz. Dlaczego to robisz? Jaki jest cel końcowy? Alamy Stock

Życie w RV naprawdę jednak wymaga redukcji. Czego możemy się nauczyć na temat tego, co słuszne – a co niesłuszne – jak to zrobić? W ramach serii #StartTODAY zebraliśmy lekcje “robotników” i zmniejszyliśmy liczbę ekspertów.

Potrzebujesz wizji

Spróbuj wymyślić, co próbujesz osiągnąć, zanim zaczniesz. Dlaczego to robisz? Jaki jest cel końcowy? Zastanów się, dokąd zmierzasz i co się da. Jeśli masz problem z dopasowaniem się do bardzo małej przestrzeni, spróbuj przypomnieć sobie, kiedy byłeś w swoim pierwszym domu i posiadanych rzeczach. Zastanów się także, jak będzie wyglądać twoje życie, gdy nie będziesz miał tyle rzeczy do czyszczenia, kurzu, próżni itp.

Pójdź w swoim własnym domu

Idź pokój po pokoju. Redukcja, szczególnie jeśli jesteś gdzieś od bardzo dawna, może być zniechęcająca. Więc nie próbuj zająć się całą rzeczą w jeden dzień, a nawet weekend. Zacznij od najmniejszego pokoju w domu i zadaj sobie to pytanie: Czy kupiłbym to jeszcze dziś? Lub, alternatywnie, jeśli wszystko zniknęło, czy to coś, co chciałbym zastąpić? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, zapytaj: gdzie mam umieścić moje nowe miejsce? Zbliż kolekcje do poszczególnych przedmiotów i weź tylko jeden lub dwa, które są najbardziej wyjątkowe.

POWIĄZANE: Emerytura nie musi być końcem: Jak działa dłużej, co przynosi ci korzyści

Wyeliminuj duplikaty

Dwa zestawy naczyń. Wiele zestawów arkuszy, kołdry itp. (Dla firmy). Zapasowy ekspres do kawy. Pół tuzina par czarnych spodni. Jest kilka rzeczy (czarne spodnie), które prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku, szczególnie jeśli są one dla ciebie jednolite. Inne, nie tak bardzo.

Strategize dla książek, DVD, CD

Wielu z nas zbiera książki; czuje się jakoś nie w porządku, aby się ich pozbyć, ale zajmują dużo miejsca. Przechowuj tylko te, o których myślisz, że chcesz je przeczytać ponownie lub chcesz, aby ktoś w Twojej rodzinie przeczytał. Zanurz się w tych, których nigdy nie czytałeś (często jest powód, dla którego opóźniasz), sprzedaj resztę lub oddaj. Umieść dyski CD na swoim komputerze. Jeśli masz subskrypcję Netflix lub Amazon Prime, pozbądź się płyt DVD.

Rozpraw się ze wspomnieniami w nowy sposób

Kiedy zaczynasz, każda sztuka ma potencjał, by być dziełem muzealnym. Wszystko w twoim domu ma historię – kiedy ją masz, z kim byłeś w tym czasie. Kiedy zmniejszasz rozmiar, nie usuwasz tych wspomnień, upraszczasz swoje życie. Zrób zdjęcie rzeczy, które kochasz najbardziej, z którymi się dzielisz. Zrób zeszyt lub książkę ze zdjęciami online i zabierz ją ze sobą.

Zrób cztery stosy: sprzedawaj, daruj, kosza i zabierz

Sprzedać: Najpierw zważ koszt zakupu przedmiotów na koszt ich przeniesienia. W niektórych przypadkach może ci się lepiej przydać. Istnieją setki stron internetowych do sprzedaży używanych technologii online (możesz je porównać na stronie ResellerRatings.com), ale możesz też sprzedać wiele innych rzeczy. Pamiętaj, że uszkodzone towary mogą mieć wartość – po prostu nie tak dużo.

W przypadku większych przedmiotów najłatwiej jest, jeśli masz do czynienia z lokalnymi kupcami. Spójrz na witryny takie jak Krrb.com, gdzie sprzedajesz używane meble lokalnie, a także na stronach Facebooka opartych na Twojej lokalizacji.

Aplikacje takie jak OfferUp, letgo i 5 mil zajmują się wszystkim, co możesz sprzedać w sprzedaży garażu. Albo możesz mieć samą sprzedaż garażu. Aby wycenić te produkty, wyszukaj w internecie podobne przedmioty, które sprzedają i używają jako przewodnik. Jeśli nie możesz znaleźć czegoś podobnego, zacznij od wyceny od 50 do 70 procent od pierwotnej ceny.

POWIĄZANE: Jeśli nie masz 250 000 $ do opłacenia, jak płacić za długoterminowe rachunki medyczne

Podarować: Za rzeczy, których nie możesz sprzedać (lub nie chcesz sprzedawać), przekazuj je na cele charytatywne i odejmij od podatku. Możesz wskazać wartości, patrząc na eBay, aby zobaczyć, jakie przedmioty zostały ostatnio sprzedane, lub korzystając z przewodników darowizn na stronach takich jak Armia Zbawienia lub Dobra wola. Jeśli chcesz ubiegać się o odliczenie od darowizn o wartości przekraczającej 250 USD, musisz otrzymać pisemne potwierdzenie od organizacji charytatywnej. Pokwitowanie musi opisywać towary, które przekazałeś, i podać w dobrej wierze szacunek ich wartości.

Śmieci: Wszystko, czego nie możesz sprzedać lub nie ma wartości charytatywnej, może zostać wyrzucone. Ale rób to bezpiecznie. Wielu sprzedawców elektroniki zapewnia bezpieczny sposób pozbycia się elektroniki. Porozmawiaj ze swoim miastem lub gminą na temat zasad utylizacji dużych przedmiotów.

Brać: Resztę, a jeśli nadal jest za dużo, uważaj za jednostkę pamięci, ale tylko tymczasowo. Jeśli masz rzeczy, które uważasz za zbyt związane, aby natychmiast się ich pozbyć, umieść je w magazynie. Rok później wróć i odwiedź ich. Wiele osób przekonało się, że do tego czasu więzy wygasły. W tym momencie możesz je sprzedać lub przekazać.

POWIĄZANE: Jean Chatzky o tym, jak zarobić pieniądze po przejściu na emeryturę

Wreszcie, jeśli nie zmieniasz pracy, aby przejść do RV, ale zamiast do innego domu, upewnij się, że pamiętasz o kosztach tej transakcji. Według raportu Living In Retirement z Fidelity Investments, wiele osób przecenia kwotę, którą zaoszczędzą poprzez redukcję zatrudnienia, ponieważ zaniedbują oni wzięcie pod uwagę kosztów transakcyjnych sprzedaży jednego domu, zakupu innego domu, przeprowadzki (co, zgodnie z American Moving & Storage Association, kosztuje 1170 $, jeśli mieszkasz w tym samym stanie i 5 630 $ między stanami), dostarcz nowe miejsce i tak dalej. Uruchom numery, aby upewnić się, że będziesz tam wystarczająco długo, aby zaoszczędzić czas.

Live to 100: Poznaj 81-letniego dentystę, który nadal jest silny po 58 latach

17 stycznia 2017 r04:50