Cheapism: Najlepszy budżet telewizorów 3D

Gdy zaczyna się nowy rok, a wielu konsumentów postanawia wyrwać swoje pasma finansowe do następnej dziury, telewizor 3D może wydawać się niepotrzebną ekstrawagancją. Ale kupujący telewizję, którzy odrzucają tę technologię, tracą doskonałe wartości. Modele z funkcją 3D zwykle oferują wiele innych użytecznych funkcji i doskonałą jakość obrazu 2D – kluczową kwestią jest to, że prawie wszystkie programy telewizyjne pojawiają się w dwóch wymiarach.

Oto cztery najlepsze telewizory 3D od Cheapism.com. 

Vizio M-Series M501D-A2R (od 800 USD) kosztuje mniej niż większość telewizorów z 50-calowymi ekranami i możliwościami 3D, ale eksperci i konsumenci chwalą jego wydajność 3D i ogólną jakość obrazu w przeglądach online. Ten telewizor ma osiem par okularów 3D. Okazja może również znaleźć 55-calowy telewizor z serii M za mniej niż 1000 USD. (Gdzie kupić)  

Panasonic TC-P50ST60 (od 1000 $) jest teraz gorącym towarem: jednym z ostatnich uznanych telewizorów plazmowych tej firmy. Panasonic planuje wycofać się z branży plazmowej do marca, ku rozczarowaniu wielu recenzentów. Seria Panasonic ST60, w tym ten 50-calowy model, spotkała się z niemal uniwersalnymi rave’ami. Jakość obrazu 2D jest znakomita, szczególnie w cenie. Ten telewizor jest wyposażony w dwie pary okularów 3D. (Gdzie kupić) 

Sony KDL-47W802A (począwszy od 989 USD) to 47-calowy telewizor, który zapewnia solidną wydajność w 2D i 3D, bez tak zwanych “przesłuchów” czy “duchów”, jak twierdzą recenzenci. Jest wyposażony w szereg opcji wejściowych dla innych urządzeń, w tym czterech portów HDMI (z których jeden jest zgodny z MHL w celu przesyłania strumieniowego wideo ze smartfona). Sony zapewnia cztery pary okularów 3D. (Gdzie kupić) 

LG 47LA7400 (począwszy od 1029 USD) również mierzy 47 cali na przekątnej i zawiera cztery pary okularów. Ze wszystkich funkcji tego telewizora najbardziej charakterystycznym jest Magic Remote firmy LG, który reaguje na ruch jak kontroler Nintendo Wii i rozpoznaje polecenia głosowe. Recenzenci podziwiają jakość obrazu telewizora. (Gdzie kupić) 

Są to wszystkie inteligentne telewizory, które mogą łączyć się z Internetem za pośrednictwem wbudowanego Wi-Fi (lub portu Ethernet) i uzyskać dostęp do treści takich jak Netflix i YouTube. Wyświetlają filmy i programy telewizyjne w pełnej rozdzielczości 1080p. Z wyjątkiem plazmy Panasonic, są to telewizory LCD z energooszczędnymi podświetlaczami LED (w przeciwieństwie do świetlówek powszechnie stosowanych w monitorach LCD).

Panasonic TC-P50ST60 wykorzystuje inny rodzaj technologii 3D niż pozostałe. Jest to aktywny telewizor 3D, który wymaga okularów zasilanych baterią, aby renderować trójwymiarowy obraz. Inne wymienione powyżej modele to pasywne telewizory 3D, które wykorzystują lżejsze, tańsze okulary 3D, takie jak te rozdawane w kinach. CNET dostaje zalety i wady obu technologii.

Należy pamiętać, że najlepszym źródłem treści 3D jest odtwarzacz Blu-ray 3D. Bez niego nie będzie można w pełni korzystać z tej funkcji. Upewnij się, że wybrany telewizor ma wystarczającą ilość wejść, aby podłączyć urządzenia, takie jak konsole do gier i odbiornik telewizji kablowej.

Więcej od Cheapism:

Pełny raport na temat tanich telewizorów 3D 

Najlepsze telewizory LCD poniżej 600 USD 

Niedrogie rekomendacje kina domowego 

Najlepsze tanie odtwarzacze Blu-ray