Bitwa o wybrzuszenie: Spanx v. Yummie Tummie nad patentem

ZAKTUALIZOWANE, 12:48 pm EDT: W damskiej bielizny powstaje bitwa. A jeśli uważasz, że to jest uderzenie, stawką w tym sporze patentowym jest przemysł warty miliardy dolarów, który ma na celu walkę z górą z muffinami.

Spanx, firma, która odniosła tak wielki sukces, że założycielka Sara Blakely, najmłodsza, samozwańcza kobieca miliarderka na świecie, złożyła pozew 5 marca przeciwko “Real Housewife of New York” Heather Thomson i jej maruderom marki Yummie Tummie. Garnitur pojawia się w odpowiedzi na list o zaprzestaniu działalności od adwokata Thomsona z 18 stycznia. List twierdzi, że Spanx wyrwał opatentowany przez Thomsona trzypanelowy projekt wyszczuplających kamizelek, zgodnie z pozwem przeciwko Times Three Clothier, LLC, który działa Yummie Tummie.

“Oni skopiowali mój oryginalny pomysł, który naprawdę był zmieniaczem gry dla shapewear”, powiedział Thomson DZISIAJ środę.

W swoim pozwie złożonym w sądzie federalnym w Atlancie Spanx twierdzi, że jego czołgi i kamizelki mają nieokreślone “znaczące różnice” od projektu Yummie Tummie.

Od 2008 roku Yummie produkuje opatentowany trzypanelowy Zbiornik Oryginalny, wykonany z bawełnianych górnych i dolnych paneli z wyszczuplającą środkową sekcją. Przedmiotami Spanx wspomnianymi w kolorze są: Top This Tank, Top This Cami i trzecie, Total Taming Tank QVC, który nie jest już w sprzedaży.

Spanx wydał oświadczenie na temat pozwu w środę, ale odmówił, aby powiedzieć, kiedy przedmioty, które są w centrum garnitur po raz pierwszy trafiły do ​​sprzedaży.

“Spanx zaprojektował naszą oryginalną koszulkę modelującą w 2005 r. Na długo przed Yummie Tummie w 2008 r.” – czytamy w oświadczeniu. “Spanx przez lata miał niezliczonych naśladowców, każdy może złożyć skargę, ale nie oznacza to, że ma ona zalety. naruszył każdy ważny patent i nadal będziemy tworzyć fantastyczne produkty dla naszych lojalnych fanów. “

Thomson powiedziała WWD, że dowiedziała się o tym produkcie w listopadzie ubiegłego roku, kiedy otrzymała anonimowy pakiet zawierający Spanx Total Taming Tank i notatkę mówiącą, że był on w sprzedaży w QVC. “Od razu rozpoznałem to jako mój oryginalny czołg Yummie Tummie” – powiedział Thomson dla WWD, a niepodpisana notatka mówi, że Spanx sprzedawał ją w QVC. Rzeczniczka Thomson odmówiła komentarza.

“Wciąż jestem w szoku i przerażony tą całą sytuacją,” powiedział Thomson DZISIAJ.

Osobisty list z 14 marca od Thomsona do Blakely, opublikowany na stronie internetowej Yummie, powiedział: “Zwróciliśmy na to uwagę, oczekując, że przestaniesz. Zamiast tego postanowiłeś pozwać nas, bez wątpienia myśląc, że twoja potężna firma mogłaby zastraszyć naszą. Z powodzeniem wprowadziliśmy nasze patenty na projekty w przeszłości i nadal będziemy to robić. “

“Sara, naprawdę oczekiwałem od ciebie więcej jako kolegi przedsiębiorcy” – kończy list.

Urzędnicy Spanx nie byli od razu dostępni, aby skomentować ten list.