Bez mówienia, bez sikania, bez jedzenia: Twoje najgłupsze zasady pracy

 Wszyscy jesteśmy za spokojnym środowiskiem pracy, ale w ogóle nie rozmawiamy? Wydaje się to nieco ekstremalne.

Stanowisko w zeszłym tygodniu dotyczące niebezpieczeństw dziwnych, surowych i głupich zasad obowiązujących w miejscu pracy skłoniło setki czytelników do dzielenia się opowieściami pochodzącymi z Dilberta z wiejskich gospodarstw i hal fabrycznych.

Wśród najbardziej jęczących: Pracodawców, którzy zakazują lub ograniczają normalny kontakt społeczny.

Usłyszeliśmy od jednego czytelnika, któremu nie wolno było zaprzyjaźniać się z żadnymi współpracownikami i innym, któremu powiedziano, aby nie całował współmałżonka lub ukochanej osoby na parkingu firmy. Inny czytelnik musiał walczyć z polityką “bez szeptania”.

Ale nasza ulubiona: firma, która wymagała zgody na mówienie w ogóle. 

“Pracowałem dla firmy, która zabrania rozmawiania z innymi pracownikami bez zgody kierownictwa, nawet jeśli rozmowa była związana z pracą. Kierownictwo ustaliło, że rozmowa z innymi kradnie czas firmy, ponieważ powiedzieli już wszystko, co trzeba wiedzieć “- czytamy na naszej stronie na Facebooku..

Wielu czytelników opowiadało nam o szefach, którzy zmuszają ich do korzystania z łazienki, a nawet opuszczają biurka. Musimy powiedzieć, że nie byliśmy w stanie zweryfikować każdej historii, ale z pewnością byliśmy zainteresowani historią, którą jeden czytelnik przekazał na temat tego, co się stało, gdy przełożony odmówił prośby o łazienkę:

“Pracowałem dla dużego sprzedawcy detalicznego, który powiedział wszystkim pracownikom, aby zapytali swojego przełożonego, czy mogą pójść do łazienki. Pewnego dnia pracownik poprosił o dwa razy i odmówił. Po raz trzeci powiedział swojemu przełożonemu, że jeśli nie wyrazi zgody, upuści spodnie i wypróżni się właśnie tam. (Opiekun) roześmiał się i odmówił. Tak więc, w samym środku fabryki, pracownik zrobił dokładnie to, co powiedział.

Kolejna popularna kategoria: głupie reguły, których nie można również przestrzegać.

Jeden z czytelników pisze: “Jesteśmy zobowiązani do spożywania posiłków w wymaganym pokoju do odpoczynku w naszym budynku. Ale nie mamy miejsca na przerwy i nigdzie go nie umieszczamy, więc jemy przy naszych biurkach. Spędzamy więcej czasu szukając dostępnej łazienki, niż faktycznie jej używamy – w budynku jest bardzo mało i pracuje tu wiele osób. HR rzuca wszystko na całość, ale nie może zapewnić nam więcej miejsca ani więcej łazienek! “

Na naszej stronie na Facebooku, inny czytelnik pracował w firmie, w której pracownicy mieli powiadomić o tym z trzydniowym wyprzedzeniem, jeśli planują wziąć dzień wolny od choroby.

Wielu czytelników stwierdziło, że byli sfrustrowani przez pracodawców, którzy prosili ich o cięższą pracę niż kiedykolwiek wcześniej i przestrzegają coraz surowszych zasad dotyczących godzin pracy i ubiorów.

“W erze niewielkich podwyżek płaciłbym, że firmy starałyby się zadowolić swoich pracowników, pozwalając im na pewną elastyczność, zamiast ograniczać podwyżki, zwiększając koszty opieki zdrowotnej i wprowadzając głupie nowe zasady. Dzisiejsze firmy nie mają pojęcia! “Napisał jeden z czytelników.

Związane z:

Niezręcznie: jak uścisk w miejscu pracy może pójść nie tak

Przekleństwa mogą naprawdę zepsuć twoją karierę