Aby dobrze przejść na emeryturę, unikaj tych ośmiu niespodzianek, mówią eksperci

Potencjalne pułapki zagrażające udanej emeryturze to wiele, a największe błędy wpadają zarówno w kategorię psychologiczną, jak i finansową, według doradców finansowych. CNBC rozmawiało z ośmioma doradcami, którzy wymyślili osiem najczęstszych błędów popełnionych na emeryturze.

Brak przejrzystości
“Największą troską, jaką mamy o naszych klientów, jest aspekt psychologiczny”, powiedział Michael Randolph, starszy doradca i certyfikowany planista finansowy z Willow Creek Wealth Management. “Oni powiedzą:” Co mam zrobić? Pomaluj ogrodzenia? Co wtedy? “

Doradcy zdobywają wielu emerytowanych klientów, którzy są “zagubieni” i nie koncentrują się na swoich finansach lub swojej przyszłości, dodał, ponieważ po bardzo udanych karierach, teraz czują, że nie mają już poczucia kontroli.

“Czują się zagubieni, [i] to jest niepokojące, [więc] bardzo ważne jest, aby przemyśleć to zanim przejdziesz na emeryturę, więc wiesz, co zaplanować,” powiedział Randolph. “Jeśli nie masz jasności co do tego, czego chcesz na emeryturze, to kiedy to osiągniesz?”

Odmowa akceptacji zmiany
Wiele osób nie rozumie, jak rozdzielać zasoby w nieznanym okresie, zgodnie z Kathleen Roth, certyfikowaną planistką finansową i partnerem Waterstone Partners.

“Największą rzeczą jest nauczyć się akceptować, że może nastąpić zmiana stylu życia i żyć w pokoju z tym” – dodała. “Ale kiedy mówisz o budżetach, ludzie się wyłączają.”

Ludzie czują, że nie mogą już robić tego, czego chcą, i żałować tego, że są nieostrożni, powiedział Roth: “wywołuje poczucie zaprzeczenia i bólu”.

Według Rotha emeryci muszą uczyć się nowych umiejętności myślenia, w tym:

  • Nawiązanie kontaktu z osobistymi wartościami (tj. Realizacja “to my przeciwko maszynie marketingowej”).
  • Dokonywanie trudnych wyborów finansowych (tj. Eliminowanie wydatków – ubrania projektantów, kawy latte, posiłki na wynos – które narażają je na ryzyko finansowe).
  • Mając świadomość przepływu gotówki.

Posiadanie DIY mentalność
Innym obszarem błędnego myślenia jest samodzielność. “Wielu pokolenia wyżu demograficznego ma mentalność zrób to sam, są przyzwyczajeni do tego, aby przejść przez Internet, aby przeprowadzić własne badania”, powiedział Michael Salley, kierownik ds. Bogactwa oraz prezes i dyrektor generalny Salley Wealth Advisors Group. “Uważają, że ma to również [prawdziwe] znaczenie dla planowania finansowego.”

Bez profesjonalnej pomocy emeryci zazwyczaj nie doceniają i nie dostrzegają swoich potrzeb finansowych.

“Ludzie stają się zbyt skupieni na zyskach, zamiast skupiać się na swoich osobistych celach finansowych” – powiedział Herb White, certyfikowany planista finansowy i prezes Life Certain Wealth Strategies.

Nie udało się ustalić formalnego planu
Emeryci często nie udają się również ustalić formalnego pisemnego planu emerytalnego, zgodnie z White. Plan powinien obejmować zarówno szczegółowy budżet, jak i wybiegające w przyszłość strategie ograniczania podatków.

“Nie rozumieją, że formalne plany dają im a) możliwość stosowania bardzo zdyscyplinowanego podejścia – nie reagują emocjonalnie na rynek – oraz b) zapewnienia, że ​​istnieje sposób na zajęcie się nieoczekiwanymi zdarzeniami”, powiedział White.

Granie w to zbyt bezpieczne
“W latach 90. Emeryci postrzegali płyty CD dobrze i oczekują od nich lepszych wyników w przyszłości” – powiedział Edward Kohlhepp Sr, certyfikowany doradca finansowy, prezes Kohlhepp Investment Advisors. “Ale możemy być w mało interesującym środowisku przez następne pięć do 10 lat.”

Inwestorzy powinni mieć kwotę ryczałtową od 20 do 22 razy większą od kwoty, którą muszą generować rocznie, zauważył.

Naprawdę nie zmniejszam rozmiaru
Zmiana miejsca zamieszkania nie zawsze równa się oszczędnościom. “Wielu emerytowanych par uważa, że ​​mogą się ruszyć i zmniejszyć, aby zaoszczędzić pieniądze” – powiedział Kohlhepp. “W rzeczywistości wiele razy nie oszczędzają dużo pieniędzy w ruchu”.

Na przykład, jeśli klienci sprzedadzą dom o wartości 500 000 USD, mogą wydać prawie tyle samo, co mniejszy, ale ładniejszy nowy dom. “Pomiędzy kosztami zamknięcia [kupno i sprzedaż], przenoszeniem i kupowaniem nowych mebli, mogą wydać około 100 000 USD” – wyjaśnił Kohlhepp.

Nie planuje dla rodziców
Salley w Salley Wealth Advisors Group twierdzi, że chociaż wiele pokoleń wyżu demograficznego wspiera finansowo ich starsze matki i ojców, tylko niewielki procent integruje potrzeby finansowe swoich rodziców z własnymi kompleksowymi planami finansowymi.

“Musimy zapewnić naszym rodzicom, mając na uwadze, że mogą żyć do bardzo starości”, powiedział. “Musimy zorganizować ich aktywa, aby je chronić, a jeśli tego nie zrobimy, narażamy się na wyczerpanie naszych własnych aktywów”.

Wielu klientów unika podejmowania takich decyzji, ponieważ po prostu nie chcą się z nimi mierzyć, wyjaśnił Salley.

“Ludzie zakładają zasłony i nie zwracają uwagi na obszary, które mogą potencjalnie zniszczyć ich emeryturę.” -Herb White, prezes Life Certain Wealth Strategies

Nie udało się zmaksymalizować zabezpieczenia społecznego
White w Life Certain Wealth Strategies twierdzi, że wiele osób myśli o tym, że powinny zacząć ubiegać się o świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych w najbliższym możliwym terminie. “Myślą, że jeśli będą gromadzić przez dłuższy czas, będzie to bardziej korzystne, ale tak nie jest” – powiedział.

White zauważył, że na przykład dla małżeństw istnieje ponad 80 strategii ubiegania się o zabezpieczenie społeczne, w tym “plik i zawieszenie” lub “ograniczone aplikacje”.

Strategie te nie są upubliczniane, a “różnica między najlepszą decyzją a najgorszą możliwą decyzją, kiedy wybrać … może być znacznie wyższa niż 100 000 USD”, zgodnie z artykułem Międzynarodowego Stowarzyszenia Zarejestrowanych Konsultantów Finansowych.

Biały ostrzega przed myśleniem głową w piasku. “Ludzie zakładają zasłony i nie zwracają uwagi na obszary, które mogą potencjalnie zniszczyć ich emeryturę” – powiedział. 

— Autor: Deborah Nason, Special to CNBC.com