4 sposoby, aby nigdy nie płacić opłat za bankomat

Jeśli czujesz, że twój bank jest nikim i słabnie, nie masz racji. Powinieneś liczyć się w banknotach 5-dolarowych. Możesz jednak uniknąć kosztownych opłat bankowych za niewielką strategię.

Zgodnie z nową ankietą Bankrate, średnia opłata za wypłatę z bankomatu wynosi 4,35 USD, co oznacza wzrost o 5 procent w stosunku do zeszłego roku. To już od 1,97 USD w 2008 roku i 89 centów w 1989 roku.

Banki twierdzą, że próbują odzyskać stałe koszty utrzymania swoich sieci bankomatów, podczas gdy liczba klientów generujących opłaty sieciowe spadła.

Ale dopóki zwracasz uwagę, nie musisz być tym, który pomaga im z własną wypłatą.

Oto cztery wskazówki od ekspertów, aby uniknąć opłat za bankomat. 

Przejdź do banku, który zwraca opłaty bankomatowe

Banki bez opłaty bankomatowej

Jeśli korzystasz z banku, który nie zasila twoich opłat za bankomat, możesz tracić 200-300 $ rocznie, powiedział David Bach, wiceprezes Edelman Financial Services. W przypadku banku z cegieł i zapraw, który nie pobiera opłat, sprawdź kilka z bardziej “płatnych” kont sprawdzających w TD Bank lub rachunek “wyboru wyboru wydajności” w PNC Bank. Jednak ten pierwszy wymaga miesięcznego minimalnego salda w wysokości 2,500 USD lub więcej, aby kwalifikować się do zwrotu kosztów bankomatu. To ostatnie wymaga miesięcznego minimalnego salda w wysokości 5000 USD lub takiej samej kwoty w kwalifikujących się bezpośrednich depozytach, aby uniknąć miesięcznej dopłaty w wysokości 25 USD.

Opłaty bankomatowe Wspinaj się do rekordowych wysokości

29 września 2014 r00:29

Banki online
Kilka banków internetowych, takich jak Ally, Simple i USAA, również zwraca opłaty bankomatowe, bez ograniczeń lub do pewnego poziomu. Ich brak fizycznej lokalizacji może oznaczać, że będziesz chciał trzymać swój stary bank jako swoje podstawowe konto, jeśli dokonujesz wpłat gotówkowych, ale są sposoby na obejście tego, na przykład kupując karty przedpłacone w aptece i przenosząc saldo na konto Twoje konto.

Rachunki firm brokerskich
Firmy inwestycyjne i maklerskie często oferują również konta rynku pieniężnego, które zwracają opłaty bankomatowe. Przykłady tutaj obejmują Charles Schwab, E * trade i Fidelity. Również w tym przypadku minimalna równowaga w wysokości 1000 USD lub więcej może być wymagana do założenia konta lub zachowania prawa do zwrotu opłat za bankomat.

Przeglądanie bankowości może być kłopotliwe, ale warto ją unikać, aby uniknąć wycofania. “Bank, z którym dziś współpracuję, zdobył mnie jako klienta, ponieważ odbiera opłaty za bankomaty” – powiedział Bach.

Aby uzyskać więcej opcji, sprawdź listę banków osobistych FatWallet, na których znajduje się lista banków, które zwracają opłaty bankomatowe.

Ale dla ludzi żyjących od wypłaty do wypłaty i bez poduszki oszczędnościowej, będą musieli pozostać na palcach, aby uniknąć opłat za bankomaty.

Pozostań w sieci swojego banku
Jeśli masz duży bank, idź tylko do bankomatów. W przeciwnym razie możesz zdobyć opłatę poza siecią. Aby to ułatwić, te duże banki, takie jak Bank of America, Chase i Citi, mają aplikacje umożliwiające znalezienie najbliższego bankomatu w sieci.

Podobnie mniejsze banki często należą do większej sieci, takiej jak bezpłatny Allpoint. A prawie połowa wszystkich spółdzielni kredytowych i spółdzielni jest częścią sieci Co-Op. Odwróć kartę i jeśli logo z tyłu odpowiada temu na urządzeniu, nie ma opłaty za wypłatę. W przypadku najbardziej aktualnych lokalizacji płatnych bankomatów zarówno witryna Allpoint, jak i witryna Co-Op oferują lokalizatory internetowe i aplikacje do pobrania.

“Dobrą wiadomością jest to, że te sieci bankomatów są większe niż kiedykolwiek”, powiedział Greg McBride, główny analityk finansowy Bankrate. “Pozostanie w twojej sieci jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.”

Wycofaj się rzadziej
Rozsądnym sposobem na uniknięcie opłat z bankomatów jest po prostu częstsze korzystanie z nich. “Ludzie codziennie chodzą do bankomatu” – powiedział Bach. “Zasadniczo wyciągają pieniądze za dzień, a potem każdego dnia dostaje się opłatę”. 

Zamiast tego, mówią eksperci, dokonuj mniej wizyt.

“Staram się ograniczać moją podróż do bankomatu raz w tygodniu” – powiedział Sharon Epperson, koordynator ds. Finansów w firmie CNBC. “Ograniczenie korzystania z bankomatu również pomaga mi w budżecie. Biorę tylko tyle gotówki na tydzień”.

Uzyskaj zwrot gotówki przy kasie, ale uważaj na opłaty
Całkowicie pomiń bankomat i po prostu kup kartą debetową coś, co już zamierzasz kupić w aptece lub sklepie spożywczym. Przy kasie zapytaj o “zwrot gotówki”, a oni po prostu podadzą żądaną kwotę, zwykle do 50 lub 100 $.

To trochę więcej pracy, ale “jest to równoznaczne z darmowym bankomatem”, powiedział McBride.

To tak długo, jak długo sklep nie pobiera opłat za zwrot gotówki, tak jak niektóre sklepy dolarowe. Pamiętaj, aby najpierw zapytać sprzedawcę, czy są jakieś, a także obejrzeć urządzenie do przechwytywania podpisów, aby sprawdzić, czy zgadzasz się na opłaty.

Choć opłaty bankomatowe mogą wyglądać jak kilka dolarów tu i tam, gdy trzeba złapać gotówkę na dzień lub na noc, mogą szybko zsumować. Ale jeśli jesteś uważny, możesz uratować.

“Trzymają pieniądze za darmo, a następnie pobierają 4 USD, aby odzyskać pieniądze”, powiedział Bach. “Ludzie nie zastanawiają się, ile to kosztuje w ujęciu procentowym.”