10 sztuczek na prezenty świąteczne z łatwością

Pudełka. Folia bąbelkowa. Orzeszki ziemne do pakowania. Niewspółmierna rolka taśmy. Wysyłanie prezentów o tej porze roku może być kolosalnym bólem w szyi – nie wspominając o bólu w portfelu.

Czy są jakieś sztuczki, by wysłać keks do ciotki Louise, zestaw LEGO do małego Jimmy’ego, książki do twojego wujka Johna i ciężkie naczynia do twojej mamy? Założę się, że są.

Poniższe wskazówki pomogą Ci bezpiecznie i tanio wysyłać pakiety wakacyjne w zależności od Twoich potrzeb.

1. Nie przestawaj. Jeśli zwlekasz z wysłaniem prezentów na swój wesoły sposób, możesz wydać sobie znacznie więcej pieniędzy na drogie – aw wielu wypadkach całkowicie niemożliwe do uniknięcia – usługi na następny dzień dla przesyłek do innych części kraju..

2. Wykonaj polecenie ping w Internecie. Sprzedawcy internetowi będą pakować i wysyłać prezenty dla Ciebie, więc nie musisz się w ogóle o to martwić. Wiele z nich będzie nawet prezentem w prezencie i pozwoli Ci dołączyć spersonalizowane notatki i pokwitowania.

3. Wybierz odpowiednie pole. Jeśli zrezygnujesz z trasy online i musisz samodzielnie wysyłać prezenty, zapakuj je w mocne pudełka z tektury falistej. Sprawdź dolną część pudełka, aby uzyskać ograniczenie ciężaru. Nie owijaj pudełka w żaden rodzaj papieru; może oderwać się, a twój prezent może zostać zgubiony lub opóźniony. (U.S. Postal Service, UPS, DHL i niektóre skrzynki FedEx są bezpłatne).

4. Użyj właściwych materiałów do pakowania. Zainwestuj w orzeszki do pakowania i poduszki bąbelkowe, zwłaszcza jeśli wysyłasz coś kruchego. Pozostaw wystarczająco dużo miejsca między przedmiotami w pudełku, a jeśli to konieczne, owinąć poszczególne elementy podwójną wyściółką.

5. Łatwo psuj towary. Wysyłaj wypieki, mięsa, sery i owoce w poniedziałek, wtorek lub środę, najlepiej przez dostawę następnego dnia. Jeśli wyślesz je w czwartek lub piątek, upewnij się, że żywność może wytrzymać ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury przez maksymalnie cztery dni. Może to wymagać użycia zamrożonych opakowań żelowych.

6. Wiedzieć, jak wysyłać przedmioty o wysokich wartościach. Wysyłaj kosztowną biżuterię i inne kosztowności za pośrednictwem dostawy następnego dnia w pudełku nie mniejszym niż 7 na 4 na 2 cale. Przyjrzyj się ubezpieczeniu produktu za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej, ponieważ większość firm przewozowych stosuje limity kwot roszczeń. Nie dołączaj niczego na zewnątrz pudełka, które ujawniłoby wartość przedmiotu.

7. około. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować wysłanie paczki, zadzwoń na te numery i skorzystaj z automatycznych usług taryfowych: US Postal Service, (800) ASK-USPS (275-8777); FedEx, (800) GO-FEDEX (463-3339); UPS, (800) PICK-UPS (742-5877); DHL, (800) CALL-DHL (225-5345). Będziesz potrzebować kodów pocztowych, wagi paczki i podstawowego kształtu prezentu (możesz więc zdecydować, czy wysłać ją w pudełku, kopercie lub tubie).

8. Zna podstawowe różnice w kosztach wysyłki. Oto, ile kosztuje wysłanie 10-funtowego pudła z Seattle do Tampy, korzystając z tych usług: usługa UPS drugiego dnia usługi, 47,72 USD; Dwudniowa usługa FedEx, 45,38 USD; Usługa drugiego dnia DHL, 44,32 USD; Usługa ekspresowej poczty US Postal Service (gwarantowana dostawa nocna, w tym w Boże Narodzenie), 39,50 USD; Usługa Priority Mail Service dla Poczty Stanów Zjednoczonych (dociera w ciągu dwóch do trzech dni roboczych), 20,25 USD. Możesz także poprosić wszystkich tych przewoźników o wolniejsze i tańsze usługi dostarczania ziemi.

9. Weźmy na przykład skrzynkę ryczałtową z urzędu pocztowego. Koszt 8,10 USD oznacza wysyłkę skrzynki pocztowej priorytetowej w dowolnym miejscu w kraju, a pudełko może pomieścić do 70 funtów. (Największe pole ryczałtowe ma wymiary około 13,6 na 11,9 na 3,4 cala.) Nie używaj tego pola, jeśli paczka waży mniej niż 2 funty; w takim przypadku regularna skrzynka Priority Mail byłaby tańsza.

10. Zrozumieć, kiedy zapłacić więcej. Jeśli napotkasz trudny termin lub musisz mieć możliwość śledzenia przesyłki, rozważ wydawanie więcej na wysyłkę za pośrednictwem FedEx, UPS, DHL lub Express Mail. Sklepy UPS, lokalizacje FedEx Kinko i Autoryzowane Centra Wysyłkowe DHL mogą być wygodne, gdy nie masz czasu ani ochoty na prawidłowe upominki; zrobią to za ciebie.

Źródła: