10 najpopularniejszych parków narodowych w USA według serwisu TripAdvisor

Znane ze swoich wyjątkowych krajobrazów i rozległej przyrody, parki narodowe Ameryki są jednymi z najczęściej odwiedzanych atrakcji na świecie. Każdego roku miliony turystów planują wycieczki, ale tego lata będzie to wyjątkowe, ponieważ 25 sierpnia przypada setna rocznica National Park Service, która zachowuje jedne z najpiękniejszych miejsc w kraju..

Ta doniosła okazja z pewnością sprawi, że coraz więcej osób trafi na drogę, jak zauważył serwis TripAdvisor w nowym badaniu wykazującym, że tego lata 21 procent respondentów z USA planuje odwiedzić park narodowy. To już 18 procent w zeszłym roku. W rzeczywistości prezydent Obama i jego rodzina udają się do parków narodowych w Nowym Jorku w Carlsbad Caverns i do parku narodowego Yosemite w Kalifornii, aby odbyć trzydniową wycieczkę, aby podkreślić wysiłki na rzecz ochrony przyrody..

Świętujemy stulecie parków narodowych

12.12.201601:20

Ale dla przeciętnego turysty może być trudno wybrać, które z blisko 60 krajowych parków narodowych do odwiedzenia. Na szczęście serwis TripAdvisor zidentyfikował 10 najpopularniejszych miejsc docelowych. Więc który park pojawił się pod numerem 1?

Wielki Canyon
Wielki Kanion wszedł na numer jeden jako najpopularniejszy park narodowy.TripAdvisor

Nic dziwnego, że Park Narodowy Wielkiego Kanionu w Arizonie zajął pierwsze miejsce, ponieważ jest to miejsce dla wielu podróżników i jeden z siedmiu cudów natury na świecie. Rozciąga się na ponad 1900 mil kwadratowych i zawiera wiele naturalnych formacji, takich jak doliny rzek, które są do głębokości mili.

POWIĄZANE: 10 najlepszych plaż w USA i na świecie według serwisu TripAdvisor

Miejsce nr 2 trafiło do Kanionu Bryce w Utah. Można tam zobaczyć największą kolekcję hoodoos (kolumna lub szczyt zwietrzałej skały) na świecie. Choć jest on znacznie mniejszy od Wielkiego Kanionu tylko na 56 milach kwadratowych, jest równie niezwykły dzięki unikalnej mieszance sosnowych drzew i formacji skalnych..

Jeśli pojedziesz na północ kraju, natkniesz się na trzeci park na liście: Grand Teton w Wyoming. To miejsce jest marzeniem miłośnika outdooru, ponieważ ma ponad 200 mil szlaków. Fotograf może robić dzikie zdjęcia w Teton Range, którego dziewięć szczytów stanowi część Gór Skalistych.

POKREWNE: Zdobądź gratisy na wakacjach dzięki tej prostej strategii

Parki z Hawajów do Nowego Meksyku zajmują pierwszą dziesiątkę, więc sprawdź pełną listę poniżej.

10 najpopularniejszych parków narodowych:

1. Park Narodowy Wielkiego Kanionu w Arizonie

Jest powód, dla którego te ekspansywne ziemie – wypełnione warstwami kolorowej skały – są nie tylko naturalnym cudem świata, ale także światowym dziedzictwem UNESCO..

2. Park Narodowy Bryce Canyon, Utah

Bryce Canyon
Bryce Canyon jest najpopularniejszym parkiem narodowym numer dwa.TripAdvisor

Tutaj znajdziesz największe na świecie kolekcje hoodoos lub skały kominkowe.

3. Park Narodowy Grand Teton, Wyoming

Wielki Teton National Park
Park Narodowy Grand TetonTripAdvisor

Urzekające Tetony są marzeniem zarówno turystów, jak i turystów.

4. Park Narodowy Haleakala na Hawajach

Haleakala National Park
Haleakala National ParkTripAdvisor

Podróżni mogą doświadczyć unikalnej mieszanki wulkanicznych krajobrazów i bujnych lasów deszczowych na wyspie Maui na Hawajach.

5. Park Narodowy Glacier, Montana

Lodowiec National Park
Glacier National ParkTripAdvisor

Ten park jest częścią “Korony kontynentu”, największego nienaruszonego ekosystemu w Stanach Zjednoczonych.

6. Park Narodowy Mesa Verde, Colorado

Mesa Verde National Park
Park Narodowy Mesa VerdeTripAdvisor

Cofnij się w czasie w Parku Narodowym Mesa Verde, w którym znajdują się jedne z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych w Puebloan w kraju.

7. Sequoia and Kings Canyon National Park, Kalifornia

Sekwoja and Kings Canyon National Park
Sequoia and Kings Canyon National ParkTripAdvisor

Dwa parki leżą obok siebie w południowej części Sierra Nevada i mają jedne z najbardziej imponujących naturalnych krajobrazów w Ameryce.

8. Park Narodowy Yosemite w Kalifornii

Yosemite National Park
Park Narodowy YosemiteTripAdvisor

Park znany jest na całym świecie z granitowych klifów – w tym popularnego miejsca wspinaczki skalnej El Capitan – i wodospadów, a także oferuje wiele możliwości kempingowych.

9. Park Narodowy Zion, Utah

Syjon National Park
Park Narodowy ZionTripAdvisor

Obejmująca ponad 229 mil kwadratowych, Park Narodowy Zion jest domem dla 289 gatunków ptaków, 75 ssaków i 32 gadów w czterech unikalnych strefach życia.

10. Park Narodowy Carlsbad Caverns, Nowy Meksyk

Carlsbad Caverns National Park
Park Narodowy Carlsbad CavernsTripAdvisor

W przeciwieństwie do większości parków na tej liście, najlepsze cechy Parku Narodowego Carlsbad Caverns są pod ziemią. Ponad 119 znanych jaskiń znajduje się pod powierzchnią.

Obejrzyj najlepsze przygody z serii “100 lat parków” TODAYA

1 maja 2016 r01:46