Vicki Gardner, Virginia, która przeżyła strzelaninę telewizyjną, odzyskała siły i zjednoczyła się po tragedii

Vicki Gardner jest samotną ocaloną osobą 26 sierpnia strzelanie w powietrzu, w którym zginęli dwaj dziennikarze z Virginii, a Gardner w szpitalu przez dwa tygodnie z obrażeniami wewnętrznymi.

Dyrektor wykonawczy Regionalnej Izby Handlowo-Turystycznej Smith Mountain Lake pokazuje, w jaki sposób tragiczne wydarzenie ukształtowało jej odporność i pogłębiło zaangażowanie w społeczność w ramach “Głosów 2015”, specjalnej serii esejów i wywiadów z dziennikarzami DZISIAJ największe chwile rok.

Po dwóch dniach operacji ratującej życie, obudziłem się 28 sierpnia na oddziale intensywnej terapii Kliniki Carilion w Roanoke w Wirginii, zmagając się z niewyraźnym wspomnieniem wydarzeń, które mnie tam sprowadziły.

W wywołanym przez narkotyki majaczeniu, niezdolnym do mówienia z powodu rur w gardle, próbowałem oddzielić marzenie od rzeczywistości. Ale kawałki nie łączyły się. Wszystko było zamglone. To było tak, jakby moje ciało przestało działać.

Strzelanie survivor Vicki Gardner
“Nasza społeczność nie zostanie zdefiniowana w tym przerażającym akcie” – powiedział Gardner.Dzięki uprzejmości Vicki Gardner

Obudziłem się, aby zobaczyć mojego męża, Tima, z naszymi dwiema córkami – ale jak to możliwe? Erin mieszka na Florydzie, a Jacqui, w wieku 8 miesięcy ciąży, miała być w Oregonie. Ale każdy złapał pierwszy lot do Wirginii, po tym jak ich tata zadzwonił z poważnymi wiadomościami: “Twoja mama została zastrzelona i jest w stanie krytycznym.”

Zostałem postrzelony poza biurem Izby Handlowej podczas końcowego odcinka trzyczęściowego wywiadu, którego celem jest prezentacja wydarzeń 2016 zaplanowanych z okazji 50. rocznicy ukończenia Smith Mountain Lake.

Strzelec miał na sobie sprzęt ochronny i sprzęt wideo i był uzbrojony w pistolet. Celowo zaczekał, aż będziemy żyć w powietrzu, zanim otworzył ogień reporterowi Alison Parker i kamerzystce Adamowi Wardowi, kończąc im życie. To oni po nim. Po prostu znalazłem się w niewłaściwym miejscu w nieodpowiednim momencie.

Kamerzysta stanął przede mną, a kiedy go zastrzelono, po prostu wpadłem z nim. Leżałem tam na pokładzie, z widokiem na wodę, pozostając nieruchomo, nie wiedząc, co się wydarzy. A potem strzelec wystrzelił mi kulę w plecy. Pomyślałem: “Przebił mi się przez kręgosłup”, ale musiałem leżeć nieruchomo. Chciałem, żeby pomyślał, że jestem martwy. Myślę, że w tym momencie skończyły mu się kule, bo jestem pewna, że ​​zastrzeliłby mnie wiele razy.

Kula przeszła przez wiele obrażeń. Zerwał główną tętnicę i całkowicie wyjął jedną z moich nerek. Zniszczył także wiele innych narządów, w tym zarówno jelit, jak i okrężnicy.

Virginia shooting victim Vicki Gardner with her family
Vicki Gardner, wraz z mężem i dwiema córkami, dochodzi do siebie po zdjęciach z sierpnia 2015 rokuDzięki uprzejmości Vicki Gardner

Moje ostatnie wspomnienie przed zabiegiem znajdowało się w sali pogotowia pełnej jasnych świateł i wielkiej ekipy ludzi wokół mnie zadających pytania.

Kiedy obudziłem się dwa dni później, miałem wszędzie lampy. Nie mogłem mówić, bo miałem rurki w ustach. Mam teraz cztery guziki na brzuchu z powodu rurki w moim żołądku. Byłem podłączony do tak wielu różnych rzeczy.

POWIĄZANE: Ojciec zabitej reporterki Virginii Alison Parker: “Mamy nową misję w życiu”

Posiadanie moich córek ze mną oczywiście pomogło mi przez ten okres. Naprawdę pomogli mi wyklarować horror, który właśnie przeżyłem.

Ale okazało się, że niewiarygodne jest wsparcie ze strony przyjaciół i nieznajomych podczas mojego dwutygodniowego pobytu w szpitalu. Musiałem otrzymać tysiąc listów. Po prostu przywieźli ze sobą ogromne torby, pokazując wsparcie z całego świata.

Vicki Gardner: To było “bardzo ważne” dla mnie, aby oglądać film wideo z telewizji

17 września 2015 r06:50

Byłem zszokowany tym, jak daleko sięgnęła ta historia. Właściwie to mam krewnych w Calgary w Kanadzie, o których całkowicie zapomniałem. Kiedy zobaczyli tę historię i zdali sobie sprawę, kto to był, wyciągnęli rękę. Nie wiem, jak to się stało, ale rozmawiałem z trzema z moich pierwszych kuzynów, których nie widziałem od 40 lat. Teraz wszyscy jesteśmy na Facebooku i nigdy bym ich nie znalazł, gdyby nie to.

POWIĄZANO: Chris Hurst, chłopak zabitej reporterki Alison Parker, w żałobie o znaczeniu

Podczas pobytu w szpitalu postanowiłem kontynuować z pozytywnym nastawieniem. Nasza wspólnota nie powinna być określona przez ten przerażający czyn – i tak nie będzie.

Zamiast dzielenia się lub znajdowania złości w tym akcie, który byłby tak łatwy do zrobienia, nasza społeczność zebrała się i stworzył kampanię na rzecz jedności wokół Smith Mountain Lake: #SMLStrong. W ramach kampanii zorganizowano wydarzenia związane ze zbiorem funduszy, z wkładem przeznaczonym na stypendium na pamiątkę Adama i Alison.

Kowal Mountain Lake community held an event to remember slain journalists Alison Parker and Adam Ward
Społeczność Smith Mountain Lake na pamiątkę dla zabitych dziennikarzy Alison Parker i Adama Warda.Dzięki uprzejmości Vicki Gardner

Zorganizowali także dzień pamięci i stworzyli “Wizję Vicki” (której nie nazwałbym, nawiasem mówiąc), aby pomóc w końcu w budowie tak potrzebnego centrum społeczności Smith Mountain Lake. Ta “wizja” dała mi coś, na co mam nadzieję. Daje mi ten złoty pierścionek, po który sięgam.

Strzelanie survivor Vicki Gardner
Gardner, przemawiając na pamiątkęDzięki uprzejmości Vicki Gardner

Nie może być lepszego sposobu na uszanowanie pamięci Adama Warda i Alison Parker niż ukończenie tematu mojego niedokończonego wywiadu z nimi. Centrum społeczności zapewni “trwałe dziedzictwo”, które stanie się trwałym fundamentem Smith Mountain Lake i jego złotej rocznicy.

Przewiduję silny, żywy wynik tego tragicznego wydarzenia. Nasza społeczność nie zostanie zdefiniowana przez ten straszny czyn. Zamierzamy zmienić to w pozytywne, tak jak sposób, w jaki Paryż zareagował na tragiczne ataki w tym mieście. Paris powiedział: “Nie będziemy się bać. Nie będziemy ukrywać się w naszych domach i oddzielić. Idziemy razem. “I oni to zrobili. I to właśnie zrobiliśmy w Smith Mountain Lake.

– Mówi Eun Kim z TODAY.com

Mąż ocalałych z WDBJ: “Pamięta wszystko, co się stało”

27 sierpnia 2015 r02:29