“Vanessa Bayer” SNL ujawnia nastoletnią bitwę na raka: “Powód, dla którego wszedłem w komedię”

Gwiazda “Saturday Night Live” Vanessa Bayer jest żywym dowodem na to, że śmiech jest najlepszym lekarstwem.

Dwadzieścia lat temu, kiedy Bayer była nowicjuszką w liceum, zdiagnozowano u niej białaczkę, często śmiertelną postać raka, która atakuje krew i szpik kostny..

Ale w rozmowie wideo z PEOPLE Magazine, 35-letni komik mówi, że “nie była tak przerażona”, jak walczyła z chorobą, dzięki naturalnym zdolnościom komediowym jej przyjaciół i rodziny.

Nigdy więcej nie przegap historii rodzicielskiej dzięki newsletterom TODAY! Podpisz tutaj.

Ich pozytywna energia pomogła jej się uspokoić, mówi Bayer.

“Mój tata jest naprawdę zabawnym facetem i żartowaliśmy na temat mojej białaczki”, wspomina. “Kiedy przyjadą moi przyjaciele, też o tym będziemy żartować.”

“To jest trochę wyplątane z kontekstu”, mówi ze śmiechem, “ale to uspokoiło wszystkich. Bycie chorym jest powodem, dla którego wszedłem w komedię “.

W 1999 r., Gdy Bayer działał przez rygorystyczne rundy chemioterapii i radioterapii, organizacja non-profit Make-A-Wish, znana z udzielania życzeń dzieciom z groźnymi dla życia chorobami, spełniła jej życzenie – wyjazd na Hawaje z rodziną.

sobota Night Live's Vanessa Bayer says her upbeat family and friends helped her beat leukemia and become a comedian.
Saturday Night Live Vanessa Bayer mówi, że jej optymistyczna rodzina i przyjaciele pomogli jej pokonać białaczkę i zostać komikiem.Mike Windle / Getty Images

“To było niesamowite” – mówi. “Zajęli się wszystkim.”

Podróż obejmowała pobyt za cały pobyt w hotelowym apartamencie prezydenckim, a Bayer przyznaje, że oddała się wszystkim luksusowym udogodnieniom.

“Pamiętam, że mój brat i ja włożyliśmy wszystkie szaty, ponieważ było to tak fantazyjne i zabawne” – mówi.

Połączenie gwiazdy “Office Christmas Party” z Make-A-Wish trwa do dziś: Bayer, który dołączył do “Saturday Night Live” w 2015 roku, obecnie prowadzi “Wish kids” podczas specjalnych tras koncertowych “SNL” w Nowym Jorku.

Doświadczenie pomagania w spełnianiu życzeń Make-A-Wish jest “bardzo emocjonalne i pełne koło dla mnie”, mówi LUDZIE. “Poznałem tak wiele dzieci i ich rodziców. Kiedy mówię im, że jestem “Życzliwym dzieckiem”, to po prostu fajnie to widzieć.

W rzeczywistości, mówi, jest trochę zazdrosna, że ​​ich życzeniem było odwiedzenie “Saturday Night Live”.

“Dlaczego nie było to moje życzenie?”, Mówi ze śmiechem. “Uwielbiałem jeździć na Hawaje, ale też powinienem był pojechać do” SNL “.”

Ta historia jest częścią akcji Kindness firmy NBCU. Śledź serie na Facebooku, Twitterze i Instagramie. #ShareKindness

Śledź Jacqueline Colette Prosper na Twitterze.