Zomething retro! Zima wraca, jak zły kac z lat 90

Cóż, tutaj jest coś innego. Nie trzeba czekać, to naprawdę zomething całkowicie retro: Zima wróciła!

Czy pojawiają się ciepłe wspomnienia wczesnych lat dziewięćdziesiątych? Czy jesteś zuddenly zzted z dezire do zubztitute każdego “s” w swoim słownictwie z “z”?

Zomething we enjoyed once but rejected long ago: Zima!
Zomething cieszyliśmy się raz, ale odrzuciliśmy dawno temu: Zima!Zima / DZISIAJ

No cóż, jesteście gotowi otworzyć nową butelkę czystego “słodowego” likieru słodowego, który od Coors, który trafił na rynek w 1993 r., Cieszył się szybkim wzrostem i długim, powolnym spadkiem, który nie zakończył się w pełni do 2008 r., Kiedy to w końcu został wyciągnięty z półek.

Według AdWeek, napój powróci do sklepów na weekend 4 lipca, więc wszyscy będziemy mogli popływać w musującej fali nostalgii za latami 90. Ale wiesz, tylko dlatego, że ty mogą zrób coś, powinieneś?

Zima była jednym z tych “pomysłów, które zignorowały w tamtym czasie”; na początku lat 90. wszystko było wściekłości: od Crystal Pepsi do płynu do zmywania naczyń Ivory. Również niegodziwy popularny? Chłodziarki do wina i inne alternatywne, często owocowe sposoby spożywania alkoholu.

Według “Mental Floss”, która opublikowała historię produktu, “Zima” bulgotała w czasach, kiedy ludzie piją mniej piwa i wolą chłodnice do wina. Coors przefiltrował barwę (i, co najważniejsze, smak) ze zwykłego naparu i wymyślił napój o smaku cytrusowym z 4,7% alkoholu.

Nazwa pochodzi od pracownic firmy marketingowej Jane Espenson, która następnie napisała dla “Buffy the Vampire Slayer” i “Game of Thrones” i obecnie pracuje nad filmem ABC “Once Upon a Time”. “Zima” to słowiańskie słowo oznaczające “zimę”.

Zimowy is here.
Zima jest tu.Zima / DZISIAJ

Zima niemal natychmiast zdobyła 1 procent rynku przemysłu alkoholowego i sprzedała 1,3 miliona baryłek w pierwszym roku. Ale problemy pojawiły się szybko: Coors chciał uchwycić męską demografię, która odpadała od tradycyjnego piwa – ale produkt w dużej mierze przyciągał kobiety.

Potem pojawiły się opowiadania, że ​​nastolatki piją Zimy, ponieważ nie mają prawie żadnego zapachu i nie mogą być wykryte przez zainteresowane autorytety. (Coors musiał napisać listy do szefów policji i urzędników szkolnych, mówiąc to mógłby być wykrywanym przez alkomat, pomimo plotek.) Następnie gospodarz “Late Show” David Letterman wyśmiał go bezlitośnie.

Następnie pojawiły się reklamy z rzeczownikiem, którego 25-literowy alfabet zamienił wszystkie swoje “s-y” na “z”.

Pomimo prób reorganizacji marki za pomocą etykiet “Gold” i innych smaków, spadła do 403 000 baryłek dwa lata po wprowadzeniu na rynek.

Ostatecznie, Zima była skazana na porażającą porażkę jako przypis w historii popkultury. Przynajmniej do tej pory, dzięki MillerCoors.

Ale bądź przygotowany: to tylko przez ograniczony czas. Tak więc pozbądź się graczy VHS, stylizuj włosy jak Rachel z “Przyjaciół” i podłącz swoich Clappersów: lata 90. wracają, kochanie – dna w górę!

Śledź Randee Dawn na Twitterze.