Zaskakujący powód, dla którego ten napój jogurtowy leci z półek sklepowych

Do wszystkich napojów jogurtowych, które kochałem wcześniej …

Niedawny boom w sprzedaży japońskiego napoju jogurtowego, który istnieje od dziesięcioleci, po raz kolejny dowodzi, że pojawienie się w popularnym programie Netflix może być dobrodziejstwem dla biznesu.

Po produkcie przypominającym Yakult, probiotycznym napoju mleczarskim, pojawił się w niedawno wydanej oryginalnej komedii romantycznej Netflix “Wszystkim chłopcom, których pokochałem”, który wyleciał z półek w supermarkecie.

https://www.instagram.com/p/BmkiLtclyPH

Napój pojawia się w filmie o nieśmiałej, 16-letniej dziewczynce poruszającej jej uczucia miłości i straty. Chociaż marka nie jest wymieniona w filmie – i nazywa się ją “koreańskim koktajlem jogurtowym” – uważni użytkownicy mediów społecznościowych zidentyfikowali kształt butelki i jej charakterystyczną czerwoną folię jako Yakult.

Od premiery filmu 17 sierpnia, Bloomberg poinformował, że zapasy napoju wzrosły o 2,6 procent, a firma spodziewa się jeszcze większej sprzedaży w nadchodzących tygodniach.

Ale co to dokładnie jest?

Yakult to probiotyczny napój jogurtowy, który zawiera 50 kalorii i 11 gramów cukru na butelce o wadze 2,7 uncji. Jest wykonany z wody, cukru, odtłuszczonego mleka w proszku, glukozy, naturalnych aromatów i Lactobacillus casei shirota. Chociaż zawartość cukru jest stosunkowo niewielka w porównaniu z jogurtami przeznaczonymi dla dzieci (i dorosłych), wielkość porcji Yakult (która jest dostępna w Walmart i Amazon) to jedna butelka dziennie dla dzieci.

Wiele napisano o potencjalnych korzyściach zdrowotnych związanych z probiotykami w ostatnich latach, ale zdrowe, żywe bakterie istnieją w różnych sfermentowanych produktach spożywczych i napojach, od jogurtu i kefiru, po kiszoną kapustę, kimchi i kombucha. Wykazano, że probiotyki zwiększają odporność i pomagają zwalczać choroby, takie jak przeziębienie, zapobiegają zakażeniom dróg moczowych, a nawet mogą zapobiegać wzdęciom żołądka. Probiotyki można również spożywać w postaci suplementów i zwykle znajdują się w sekcji chłodzonej sklepów ze zdrową żywnością.

W filmie “Wszystkim chłopcom, których pokochałem wcześniej”, nastoletni bachor Peter Kavinsky (w tej roli Noah Centineo) poradził sobie za smaczny smak Yakulta na ekranie, ale czy naprawdę lubi napój?

“Nie piję tego w prawdziwym życiu, ale lepiej uwierzyć, że kończyłem wszystkie kanistry dla Kitty na planie”, powiedziała Centineo DZISIAJ. “Tak jakbyśmy byli w samochodzie i musiała trochę pić, a potem musielibyśmy zresetować i zdobyć nowy, a ja bym je walił.” Wypiłem, jak, 30. Są tak dobre. “

Dodał jednak, że nie robi tego “na swój sposób”, aby je zdobyć. “Bo wtedy byłby to problem, wtedy byłbym, jak w 90% Yakult.”

Nawet jeśli Centineo nie stara się znaleźć Yakulta, jego postać wywołała wirusową obsesję na punkcie probiotycznego napoju.

Jeden z głośników wysokotonowych mówi, że dorastała, pijąc Yakulta na Tajwanie, ale po zobaczeniu swojej kultowej czerwonej folii w filmie Netflix, zaczęła się znowu gromadzić..

Niektóre głośniki wysokotonowe szukają daleko i szeroko, aby dostać się do butelki.

Inni mówią o napoju od wieków i zapewniają, że jest “pyszny”.

I jeden głośnik wysokotonowy dał reszcie świata lekcję języka na temat tego, co oznacza “yakult”.

Wygląda na to, że losowe występy w rom-com to jeden ze sposobów, aby nastolatkom spożywać probiotyki.

Loading...