Wszystkiego najlepszego, Julia! 11 niesamowitych cytatów z Julii Child, które inspirują szefa kuchni w każdym z nas

Zanim istniała sieć Food Food, a słowo “foodie” zostało rzucone jak piłka nożna z ekologicznej kapusty, była Julia Child.

Remiks! Julia Child zapamiętała z montażem muzycznym

15 sierpnia 2012 r00:43

Julia, która miałaby dzisiaj 106 lat, jednocześnie podniosła poziom domowej kuchni i sprawiła, że ​​francuska kuchnia wydawała się bardziej dostępna dzięki książkom kucharskim i serialom telewizyjnym. Jako pionier kulinarnych pokazów pomogła odciągnąć Amerykanów od kolacji telewizyjnych i do kuchni, w której potrawy takie jak Boeuf Bourguignon wyglądały tak łatwo i dostarczały jednego dowcipnego, jednoosobowego po drugim życia, miłości i jedzenia, oczywiście.

Mam mgliste wspomnienia z dzieciństwa oglądania tej kobiety pod pachą – głęboko w jamie jakiegoś kapłonu, wyglądającej na nieświadomą siebie, tak jak ktokolwiek mógłby patrzeć ręką na ptaka. Kiedy Dan Aykroyd sparodiował ją w Saturday Night Live, miałem 10 lat, śmiejąc się głupio i jestem z siebie bardzo zadowolony z tego, że “dostałem” podszywanie się.

Jej większa niż do tej pory osobowość i śpiewana piosenka stanowiły doskonałą pożywkę dla show. “Zachowaj wątrobę z kurczaka … możesz zrobić posiekaną wątrobę i uformować ją w popiersie przyjaciela”, Aykroyd naśladował.

Ale w prawdziwym życiu Julia była odpowiedzialna za wiele doskonałych fraz. Oto niektóre z moich ulubionych:

1. “Jedyny czas na jedzenie pożywienia to czas oczekiwania na gotowanie steku.”

2. “Lubię gotować z winem, czasami nawet wkładam je do jedzenia …”

3. “Jeśli boisz się masła, użyj śmietany”.

4. “Ludzie, którzy lubią jeść, są zawsze najlepszymi ludźmi”.

5. “Jest tak pięknie ułożony na talerzu – wiesz, że wszystkie palce zostały na nim.”

6. “Zawsze pamiętaj: jeśli jesteś sam w kuchni i upuszczasz jagnię, zawsze możesz po prostu go podnieść. Kto się dowie?”

7. Dziecko zacytowało Oscara Wilde’a, kiedy powiedziała “wszystko z umiarem … w tym umiar”.

8. “Jedyną przeszkodą jest strach przed porażką, podczas gotowania musisz mieć coś do cholery”.

9. “Znajdź coś, czym pasjonujesz się i zachowuj w nim ogromne zainteresowanie”.

Ten ostatni szczególnie współgrał ze mną. Moje zauroczenie gotowaniem wciąż rosło wraz z wiekiem. Mam makaronu, gdy miałem 12 lat i Cuisinart na mój prezent w szkole średniej. Kilka lat później, gdy miałem 20 lat byłem redaktorem książki kucharskiej, pracującym nad amerykańską wersją najnowszej edycji “Larousse Gastronomique”, która jest jedną z najbardziej nieodzownych podręczników kulinarnych wśród szefów kuchni i poważnych kucharzy domowych. Bez przesady. Byłem odpowiedzialny za zdobycie grona kulinarnych luminarzy, którzy mogliby pochwalić pochwałę książki i wydrukowalibyśmy najlepsze z tych cytatów na okładce nowej publikacji.

Cytaty przyszły szybko i wściekle – to naprawdę bardzo ukochany tom. Mój cel odcinka? Oczywiście Julia Child.

Julia Child
To zdjęcie z 21 sierpnia 1978 r. Przedstawia szefa kuchni Julię Child, która pokazuje salice nicoise, którą przygotowała w kuchni swojego domu wakacyjnego w Grasse, w południowej Francji.AP

Z pewnością kobieta, która odkryła swoją miłość do kuchni francuskiej we wczesnych latach trzydziestych i sprawiła, że ​​jej praca życiowa oświetliła kuchnię francuską dla Amerykanów, byłaby skłonna złożyć kilka słów uznania dla tej szanowanej książki?

10. “Miałem 32 lata, kiedy zacząłem gotować, a do tego czasu po prostu jadłem”.

Julia Child's iconic kitchen
W 2001 roku Julia Child przekazała kuchnię z jej domu w Cambridge, w Massachusetts, w Narodowym Muzeum Historii Amerykańskiej. Obejmuje szafki, urządzenia, książki kucharskie, stół kuchenny oraz setki przyborów i gadżetów.Dzięki uprzejmości Narodowego Muzeum Historii Amerykańskiej Smithsona

Ale dobrze wiadomo, że Julia Child nigdy nie podawała ofert książek. Jak można sobie wyobrazić, mogła stać się jej pełnoetatową pracą, by zatrzeć książki, więc po prostu stworzyła politykę bez cudzysłowu. Ale z pewnością zrobi wyjątek dla tej biblii francuskiej kuchni? Sięgnąłem do przyjaciela, który był jej producentem od lat.

“Julia nie podaje notowań” – powiedział.

Rozmawiałem trochę więcej. W porządku, myślę, że dokładniejsze słowo jest wyklęte. Hej, według słów samej Julii:

11. “Jedynym prawdziwym kamieniem milowym jest strach przed porażką, podczas gotowania musisz mieć coś do cholery”.

Mój przyjaciel wzruszył ramionami w sposób, którego nie można zranić. Tak więc wysłałem Julia Child z wyprzedzeniem kopię wkrótce opublikowanej książki. Kilka tygodni później byłem w moim biurze, zadzwonił telefon i podniosłem słuchawkę.

“Helloooooooo ????”

Moje serce prawie się zatrzymało. To był niewątpliwy głos nikogo innego, jak tylko Julia Child (chyba że Dan Aykroyd wołał mnie dowcipkować).

Znani szefowie kuchni świętują Julię Child, szanujcie jej dziedzictwo

14 sierpnia 2012 r02:36

“Czy jest tam Katie Workman?” To jest Julia Child. “

(WIEM TO CIEBIE, JULIA CHILD! KTO MOŻE MOŻE ROZMAWIAĆ TAKIE JAK CIEBIE, Z WYJĄTKIEM MAYBE DAN AYKROYD?)

Zająknąłem się przez krótką rozmowę, w której nie tylko zgodziła się podać cytat (“Gdybym miał otrzymać tylko jedną referencyjną książkę w mojej bibliotece,” Larousse Gastronomique “byłoby to bez żadnych wątpliwości.”), Ale podziękował mnie za prośbę o pomoc. Byłem na podłodze.

Potem byliśmy bardzo bliskimi przyjaciółmi i często pieczemy tarte tatin. (Nie, nie wiedzieliśmy, tylko wtedy rozmawiałem z nią). Ale wtedy przysłała mi tę notatkę, którą szybko sformułowałem i często patrzyłem.

Julia Child Letter
List Julii Child do autora.Katie Workman / themom100.com

W późniejszym życiu, kiedy skończyłem 40 lat, zdecydowałem się opuścić publikowanie książek i stałem się autorem książek kucharskich i pisarzem żywności. Moja pierwsza książka “The Mom 100 Cookbook” została opublikowana w 2012 roku, a moja druga, “Dinner Solved!” Przybyłem w 2015 roku. W nim musiałem użyć mojego ulubionego cytatu wszechczasów: “Impreza bez ciasta to tylko spotkanie”. Teraz nie jest potwierdzone, że Julia powiedziała ten cytat, ale mimo wszystko nadal go kocham.

To niesprawiedliwe powiedzieć, że tęsknię za kimś, kogo nigdy naprawdę nie spotkałem, ale ja to robię. Wszystkiego najlepszego, Julia Child!

Larousse Gastronomique: Największa na świecie kulinarna encyklopedia, 64 USD, Amazon

DZISIAJ redaktorzy, pisarze i eksperci dbają o polecanie przedmiotów, które naprawdę lubimy i mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Tylko dlatego, że wiesz, DZISIAJ ma związki partnerskie. Tak więc, chociaż każdy produkt jest niezależnie wybierany, jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy uzyskać niewielki udział w przychodach.

“Larousse Gastronomique: Największa na świecie kulinarna encyklopedia”

64 USDAmazonka

Artykuł został pierwotnie opublikowany 15 sierpnia 2016 r.