Wprowadzanie żywności przez ochronę lotniska? Dlaczego TSA sprawdza przekąski?

Wraz ze wzrostem cen żywności na lotniskach – a większość linii lotniczych staje się coraz bardziej skąpa dzięki oferowanym przez nie produktom żywnościowym – pakowanie przekąski podczas latania jest już prawie koniecznością.

Ale zgodnie z wytycznymi Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA), powinieneś być przygotowany na wyjęcie tej przekąski z torby, aby agent mógł bliżej przyjrzeć się wszystkim, co masz..

TSA zaostrza kontrole na lotniskach w USA, co może oznaczać dłuższe oczekiwanie

27.07.201702:02

W ciągu ostatniego roku firma TSA wprowadziła nowe procedury przesiewowe dla większej elektroniki, które wymagają od podróżnych, aby usuwały przedmioty większe niż telefon komórkowy z toreb podręcznych i umieszczały je w koszu bez niczego na górze lub na dole. Zgodnie z komunikatem prasowym TSA, nowy proces (który dotyczy przedmiotów takich jak tablety i czytniki elektroniczne) ma na celu poprawę środków bezpieczeństwa.

Poza materiałami elektronicznymi agencja bezpieczeństwa twierdzi jednak, że pasażerowie mogą zostać poproszeni o usunięcie innych przedmiotów, w tym żywności i proszków (nie tylko płynów), z ubrań, ponieważ te dodatkowe przedmioty mogą zagracać torby i utrudniać skanerowi uzyskanie lepszy obraz.

“Nie jest to wymagane, ale pomaga również operatorom rentgenowskim uzyskać lepszy wgląd w zawartość torby i przyspiesza proces skanowania”, powiedział TSA.

Chociaż procedura ta nie jest obowiązkowa, więcej podróżnych zauważyło ostatnio wzmocnione środki bezpieczeństwa.

Summer Hull, która pisze blog z podróżami rodzinnymi Mommy Points, poinformowała, że ​​usłyszała agentów polecających ludziom, aby usunęli przekąski do badań przesiewowych zarówno w Houston, jak i Denver.

I wielu innych twierdzi, że przed lotem sprawdzili swoje przekąski.

Zmiany nie mają wpływu na rodzaj żywności, którą można nosić ze sobą, w tym ciasta, ciasta, pieczywo, pączki, owoce i warzywa (gdy lecą w kraju). Chrissy Teigen nawet udało się przynieść z domu zapiekaną zapiekankę z ziemniaków przez ochronę!

Jeśli nie masz pewności, czy Twój artykuł spożywczy jest dozwolony (przy okazji są homary, ale lody nie są), wyszukaj w TSA Co mogę przynieść? wyświetlaj lub przesyłaj je przez Facebooka lub Twittera.

Ponieważ zdejmowanie żywności z bagażu podręcznego może zająć dodatkowy czas, jeśli nie planujesz z wyprzedzeniem, Hull zaleca pakowanie przekąsek w miejscu, do którego są one łatwo dostępne w razie potrzeby ich usunięcia. “O wiele łatwiej jest wyjąć jedną dużą torebkę Ziploc, w której znajdują się wszystkie przekąski, niż polować w 14 różnych kieszeniach na przekąski rozrzucone po bagażu” – radzi.

Rekord Travel Expected For Memorial Day Weekend
Usunięcie przekąsek z bagażu podręcznego może spowolnić pasy bezpieczeństwa TSA.Getty Images

TSA zaleca organizowanie twoich toreb z myślą o procesie selekcji, które, jak mówią, pomogą utrzymać linie w ruchu.

Więc jeśli masz gigantyczną torbę M & M, przygotuj się na wyjęcie jej z bagażu podręcznego, razem z tymi małymi płynnymi butelkami … i prawie wszystko inne.