Tort weselny Duke and Duchess of Cambridge, który zostanie podany na chrzciny księcia Ludwika

Kiedy w poniedziałek ochrzczony zostanie Książę Ludwik, na przyjęciu będzie niewielka porcja ślubu jego rodziców.

Być może coś więcej niż mały kawałek: tak jak jest tradycyjnie, jeden z ośmiu poziomów z tortu ślubnego księcia i księżnej Cambridge był w rezerwie i będzie serwowany na prywatnej herbacie w Clarence House po chrzcinach.

Obraz:
Książę William i Duchess of Cambridge, były Kate Middleton, w opactwie Westminster Abbey w Londynie po ślubie z 29 kwietnia 2011 r.. AP

Książę William i Kate Middleton pobrali się w 2011 roku, więc nie jest to najświeższe ciasto, jakie ktoś kiedykolwiek jadł, ale jest to piękny sposób na połączenie ich z wyjątkowym dniem ich syna..

Duet ma dwoje innych dzieci, Prince George, 4, i Princess Charlotte, 3, a ich chrzty to także tort trzymany w rezerwie z wesela. Książę Louis urodził się 23 kwietnia 2018 roku.

Obraz: FILES-BRITAIN-ROYALS-BABY-NAME
Księżna Cambridge trzyma 23 kwietnia nowonarodzonego księcia Ludwika w szpitalu St. Mary’s w Londynie.Getty Images

Jeśli chodzi o tradycję ratowania poziomów tortów weselnych na chrzciny, mogła ona pochodzić od prababki księcia Ludwika, królowej Elżbiety II, według Marthy Stewart Weddings. Kiedy królowa Elżbieta poślubiła księcia Filipa w 1947 roku, ich 9-stopowy, 500-funtowy tort weselny miał kondygnacje, z których każda była zaprojektowana do różnych celów: jedna na wesele, jedna jako prezent dla Australijskich przewodników, którzy wysłali składniki na ciasto , jedno zapisane dla chrztu księcia Karola (ojca księcia Williama).

Fiona Cairns stands proudly next to the
Fiona Cairns, z królewskim tortem weselnym, który zrobiła dla księcia Williama i Kate Middleton w 2011 roku.Getty Images

Przechowywanie ciasta przez dłuższy okres czasu jest łatwiejsze, gdy jest to tradycyjny keks, który może wyjaśniać, dlaczego jeden z dwóch tortów, Prince William i Kate Middleton, był keks. Według The Wedding Community, “tradycyjny keks to najlepszy rodzaj ciasta do zachowania, ponieważ ma długi okres trwałości i w przeciwieństwie do większości innych smaków smakuje lepiej, gdy dojrzewa.”

Powiedział: “Jeśli keksa nie zostanie zjedzony w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy, najlepiej go zamrozić, aby zachować go na dłużej.”

Żadne słowo na razie nie smakuje jak po 7 latach.

Królewskie chrzciny: spójrz wstecz

18 października 2013 r02:06

Śledź Randee Dawn na Twitterze.