To obrane awokado powoduje wirusowe oburzenie Internetu

Supermarkety budują rozkwitające biznesy wokół idei, że obieranie i przyrządzanie owoców i warzyw jest zmorą wielu domowych kucharzy, ale czasami posuwają się za daleko.

Wstępne cięcie avocado halves
Christine Kizik / Facebook

Wcześniej w tym miesiącu DZISIAJ poinformował, że Whole Foods w Kalifornii sprzedaje drogie, obrane pomarańcze w plastikowych pojemnikach. Teraz Sobeys, kanadyjski sklep spożywczy, jest pod ostrzałem, oferując poławianej i obranej awokado Calavo w plastikowym i kartonowym opakowaniu.

POWIĄZANE: Hej, miłośnicy guac: Oto najlepszy sposób na wykopanie i pokroić awokado

W zeszłym tygodniu Christine Kizik, przyjaciółka, która zauważyła wcześniej pokrojoną awokado, skontaktowała się z Sobeys na Facebooku, aby wyrazić swoje rozczarowanie niepotrzebnym opakowaniem wstępnie pociętego awokado, a post wkrótce stał się wirusowy..

Facebook comment on pre-cut avocado halves
Christine Kizik / Facebook

Jej wpis zniszczył komentarze i udziały i wywołał dyskusję o niepotrzebnych opakowaniach.

W przeciwieństwie do Whole Foods, która zdecydowała się wyciągnąć obrane pomarańcze z półek i niemal natychmiast przeprosiła konsumentów, Sobey odpowiedział na krytykę trzy dni później i uzasadnił swoją decyzję o sprzedaży produktu.

Sobeys' response to pre-cut avocado criticism
Sobeys / Facebook

Nawet jeśli myślisz, że Sobey złapie większość floków dla awokado, sklep nie będzie mógł zaoferować tego produktu, jeśli nie został wyprodukowany przez kalifornijskich gigantów Calavo. DZIŚ dotarłem do Calavo po komentarz, ale nie otrzymałem odpowiedzi w czasie prasy.

DZISIAJ również skontaktował się z Kizik, aby zapoznać się z odpowiedzią Sobeysa:

“Naprawdę staramy się ograniczać nasze marnotrawstwo i zawsze możemy to zrobić lepiej: nie tylko Sobeys [czy Calavo], to problem wszędzie, a [moja rodzina i ja] nie są doskonałe, ale pracujemy nad tym, aby zminimalizować nasze marnotrawstwo zarówno w domu, jak i w naszej firmie Ważne jest dla nas, abyśmy stali na punkcie tego, co uważamy za ważne, i musimy nauczyć nasze [córki], aby wypowiadały się, gdy widzą coś, co ich zdaniem również nie jest dobre. niesamowite, jak jeden mały komentarz i pytanie naprawdę sprawiły, że ludzie myśleli o problemie zbyt drogiego i zapakowanego awokado! “

Jakie jest twoje zdanie? Czy uważasz, że wygoda obranego i pestkowego awokado jest warta dodatkowego opakowania?

Najlepszym sposobem, aby otworzyć i pokroić awokado jest …

Jan.07.201501:19