To jabłko, które właśnie kupiłeś, może mieć roczek – ale czy to ma znaczenie?

Liście się zmieniają, temperatura spada, a gdy wsuwamy się w pełni, zmiana w sezonie oznacza jedną ważną rzecz dla smakoszy: To jest sezon jabłkowy.

Ale czy wiesz, że jabłka na półkach w twoim supermarkecie mogą mieć prawie rok? Oto dlaczego – i dlaczego nie musi oznaczać, że powinieneś wpaść w panikę.

Dlaczego twoje jabłka mogą mieć roczek

13 października 2014 r00:49

Lauren Sucher, rzeczniczka organizacji Food and Drug Administration, potwierdziła TODAY.com, że jabłka na półkach sklepowych nie zawsze są tak świeże, jak się wydaje.

“Wiele towarów, w tym jabłka, mogą być przechowywane, aby zwiększyć ich dostępność do obrotu”, powiedziała. “W kontrolowanych temperaturach i niskiej wilgotności jabłka mogą być przechowywane przez wiele miesięcy, zanim zostaną skonsumowane.”

Według strony internetowej Departamentu Rolnictwa USA, świeżo zebrane jabłka pozostawione bez leczenia potrwają kilka tygodni, zanim staną się miękkie i zgnilizną, więc często są przechowywane w warunkach kontrolowanych temperaturowo, co pozwala im przetrwać do 10 miesięcy. Po ich usunięciu z pamięci zegar zacznie znowu odmierzać.

“Aby zwolnić przysłowiowe piaski czasu, niektórzy dystrybutorzy owoców traktują swoje kosze jabłkowe gazowym związkiem, 1-metylocyklopropenem,” stany USDA. “Wydłuża on jakość przechowywania po zbiorze, blokując etylen, bezbarwny gaz, który naturalnie reguluje dojrzewanie i starzenie”.

Ta sama substancja chemiczna jest używana do zmniejszenia “zazielenienia brokułów, brązowienia sałaty i goryczki w marchwi”, zgodnie z USDA.

Jak wybrać idealne jabłko

10 października 2014 r01:20

Ale nawet jeśli fakt ten jest zaskakujący, nie powinien być przerażający. Chociaż przeciwutleniacze i smak mogą z czasem zanikać, eksperci mówią TODAY.com, że takie zabiegi są całkowicie bezpieczne.

Na początek, obiekty poza terenem gospodarstwa, które przechowują żywność do spożycia w USA, muszą zarejestrować się w FDA i muszą być zgodne z odpowiednimi wymogami bezpieczeństwa, mówi Sucher.

Przedłużenie życia produktu nie jest także nową koncepcją. “Przed obecną technologią ludzie mieli piwnice z korzeniami, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia i dostępność artykułów żywnościowych, takich jak jabłka” – dodaje Sucher. “Ta powszechna, rozpowszechniona praktyka pozwala konsumentom jeść większą różnorodność produktów spożywczych przez większą liczbę miesięcy w roku niż w minionych dziesięcioleciach”.

Phil Lempert, konsumolog, znany również jako Guru Supermarketu, powiedział TODAY.com za pośrednictwem poczty elektronicznej, że chociaż jabłka mogą istnieć w chłodni przez rok przed ich wysłaniem do supermarketów, ich okres przechowywania, gdy są w sklepach, zwykle wynosi “tylko dni”. do kilku tygodni. “

Martin Lindstrom, autor książki “Prawda i kłamstwa na temat tego, co kupujemy”, powiedział TODAY.com, że częściej międzynarodowe supermarkety sprzedają jabłka, które zostały zebrane ponad rok wcześniej, ale to mniej w Stanach Zjednoczonych..

Oczywiście nie wszystkie zebrane jabłka trafiają do długoterminowego przechowywania. Wiele jest dostarczanych na świeże rynki. Ponadto nie wszystkie jabłka ze składowania pojawiają się w sekcji dotyczącej produktów. Mogą być używane do wytwarzania soków, mrożonych ciast i innych rodzajów przetworzonej żywności – mówi Sucher.

Ale nawet jeśli przedłużenie życia jabłek jest bezpieczne, kupione w sklepie jabłko może nie być najzdrowszą opcją.

“Świeżo zerwane jabłko zawsze będzie miało optymalny profil składników odżywczych dla witamin i minerałów” – powiedziała Madelyn Fernstrom, redaktor dietetyki i żywienia dla DZISIAJ. “Jabłka są szczególnie bogate w polifenole, rodzaj przeciwutleniacza.”

Te przeciwutleniacze wydają się z czasem znikać. Witryna Food Renegade cytuje badania, które twierdzą, że roczne jabłko może zachować prawie zerowe właściwości antyoksydacyjne.

Fernstrom powiedział, że może istnieć prawda o korelacji między wiekiem a zmniejszającą się wartością przeciwutleniającą, ale oświadczyła, że ​​użycie etylenu nie wydaje się tego przyczyną.

“Niedawne badania sugerują, że ilość przeciwutleniaczy w jabłkach może spaść wraz z długotrwałym przechowywaniem”, dodała, “ponieważ te przeciwutleniacze znajdują się w skórce, a nie w ciele jabłka”.

Chociaż często trudno jest określić, które jabłka w supermarkecie są najświeższe, dopóki nie zostaną kupione, Lindstrom powiedział, że niektóre rynki pracują nad dostarczaniem lepszych informacji o każdym jabłku. “Niektórzy sprzedawcy detaliczni oferują obecnie” odciski stóp “, mówiącym [osobom], kiedy zostały wyhodowane i kiedy zostały wybrane – dodał.

A jeśli nie chcesz grać w taką grę? “Najlepiej kupić jabłka sezonowo i lokalnie” – powiedział Fernstrom.

Twórca TODAY.com Chris Serico przyczynił się do powstania tej historii. Śledź go na Twitterze. Alesandra Dubin jest pisarką z Los Angeles i założycielką domu i podróży blog Homebody in Motion. Obserwuj ją na Facebooku, Google+ i Świergot.

Loading...