Ten 30-dolarowy ekspres do kawy ma tysiące pięciogwiazdkowych recenzji – ale czy warto?

Uwielbiamy dobrą ofertę, zwłaszcza jeśli chodzi o kawę. W końcu nie są ekspertami od pieniądza, którzy zawsze mówią nam, jak wszyscy możemy wcześnie przejść na emeryturę, jeśli zrobimy to samo?

Tak więc, gdy TODAY Food spostrzegł ten 30-dolarowy ekspres do kawy z ponad 3 000 pięciogwiazdkowych recenzji na Amazon, po prostu wiedzieliśmy, że musimy to wypróbować.

Szklany perlator Yosemite 8 mm marki Farberware Classic ze stali nierdzewnej to klasyczny design. Wiesz, te lśniące, metalowe dzbanki do kawy, które wkładają się do pieca, z klarownymi pokrętłami na górze, gdzie można zobaczyć kawę?

Farberware percolator
Czekanie, aż kawa zacznie przypływać do klarownego pokrętła perkolatora, zawsze jest zabawną częścią.DZISIAJ

Jako kawowy kujon byłem podekscytowany wypróbowaniem tego – od lat nie piłem kawy perkolowej i pamiętam, jak wypełniła ona kuchnię moich dziadków zapachem świeżej kawy.

Będę tu ścigał. Chciałem to polubić. Naprawdę. Poszedłem za wskazówkami do-a-T, obejrzałem internetowe samouczki, uziemiłem fasolę na wszystkich różnych ustawieniach perkolatora mojej szlifierki zadziorów … wszystko. Ale bez względu na to, co próbowałem, smak kawy spadł płasko i był gorzki w tym samym czasie.

Pomimo wielu, wielu pozytywnych recenzji, ku mojej uldze, nie byłem sam. “Picie kawy przy użyciu perkolatora z płytą kuchenną nie cieszy się obecnie najlepszą reputacją.” Wielu ekspertów, tak zwanych ekspertów kawy, uważa, że ​​jest to jeden z najgorszych sposobów na zrobienie kawy “- mówi Roasty (motto:” Kawa do parzenia kawy ” tak dobrze, będzie to hipsterski krzyk “), który oferuje samouczek do robienia kawy z perkolatora.

Nawet jeśli uda ci się zrobić najlepszy kubek do perkolatora, nadal pozostaje problem wszystkie części. Garnek do perkolatora jest wyposażony w kosz, podstawę pompy, rozpieracz i małą sprężynę, której obawiałem się, że stracę ją w zlewie kuchennym. Części można myć w zmywarce, ale znowu denerwują, aby załadować, ze wszystkimi małymi częściami plus gigantycznym garnkiem.

Farberware percolator
Tak wiele części – nawet jeśli części do perkolatora można myć w zmywarce, może być ich dużo, na przykład tak brzydka, mała wiosna.DZISIAJ

Przed nalaniem kawy zaleca się również wyjęcie całej tej aparatury – podczas gdy wciąż jest gorąca.

Dlaczego ludzie znowu to lubią? Cóż, aby być uczciwym, zgodnie z recenzjami online, niektórzy ludzie uwielbiają, jak gorąca kawa dostaje się do perkolatora (to wypaliło mój język). Inni używają go do biwakowania (które mogłem całkowicie zobaczyć i polecić). A inni wydają się mieć tęsknotę za smakiem (co jest całkiem w porządku, ale jeśli to nie twoja rzecz, to nie jest twoja rzecz).

Tylko 3 proc. Recenzentów przyznało jej jedną gwiazdkę, ale oczywiście ludzie, którzy ją recenzują, to głównie fani kawy perkolowej – to dobre przypomnienie, żeby nie patrzeć tylko na gwiazdę, ale na kontekst.

DZISIAJ redaktorzy, pisarze i eksperci dbają o polecanie przedmiotów, które naprawdę lubimy i mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Tylko dlatego, że wiesz, DZISIAJ ma związki partnerskie. Tak więc, chociaż każdy produkt jest niezależnie wybierany, jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy uzyskać niewielki udział w przychodach.

Farberware Classic Yosemite Percolator ze stali nierdzewnej, 8 filiżanek, Amazon

Farberware 8-cup percolator
Amazonka

Werdykt: jeśli lubisz smak kawy na parze, to jest dla ciebie. Jeśli nie, sprawdź inne niedrogie informacje poniżej:

Kolejnym ekspresem do kawy, który obejmuje teraz kilka pokoleń, jest Chemex. To, co wyróżnia wylewaną maszynę do mielenia szkła, to jej gęste, stożkowe filtry, które odciążają gorzkie związki i oleje.

Chemex Classic Series Ekspres do kawy z kroplami, 6 filiżanek, 44 USD, Sur La Table

Chemex 6-cup coffee maker
Sur La Table

_______________________________________________________________________________

Jeśli zrezygnowałeś z prasy francuskiej z powodu tego drobnego mułu, które dostałeś na dnie kubka, sprawdź ten solidny nowy przyrząd – ma opatentowany podwójny system mikro-filtracji, z opcjonalnym trzecim, papierowym filtrem dla tych olejów.

Espro P3 French Press ekspres do kawy, 18 uncji, 40 USD, Sur La Table

Espro P3 French press
Sur La Table

_______________________________________________________________________________

Szukasz bardziej programowalnej opcji? Hamilton Beach’s przyszedł na równi ze 100 modelami w ostatnim teście Consumer Reports.

Hamilton Beach 12-cup Programowalny ekspres do kawy, 35 USD, Amazon

Hamilton Beach 12-cup programmable
Amazonka

_______________________________________________________________________________

Fan klasycznego Mr. Coffee? Ten przystojny chromowany model sprawdził się również w niedawnym teście Consumer Reports i ma solidną ocenę z aż 7,245 recenzjami i liczeniem.

Pan Coffee 12-cup Programowalny ekspres do kawy z termiczną karafką, 30 USD, Amazon

Pan. Coffee 12-cup programmable coffee maker
Amazonka