Te jabłka nie staną się brązowe po pokrojeniu – i nie zawierają GMO

Odwieczna frustracja, że ​​pokrojone jabłka szybko brązowieją, zyskała nowoczesne rozwiązanie (i nie, nie wiąże się z utrzymaniem ich w gumce).

Jabłko Opal o naturalnym wyglądzie to krzyżówka jabłek Golden Delicious i Topaz, a po cięciu nie brązowieje, co pozwala zachować te plasterki jabłka na sałatki i lunchki dla dzieci..

Jabłka produced by a company in Washington state are GMO-free and resistant to browning.
Jabłka produkowane przez firmę w stanie Waszyngton są wolne od GMO i odporne na brązowienie. Opal Apple / Facebook

Jabłka, które są sprzedawane w Whole Foods i niektórych dużych regionalnych sieciach spożywczych, nie są organizmami zmodyfikowanymi genetycznie. Naturalny krzyż dwóch rodzajów jabłek wykonuje wszystkie prace samodzielnie bez etykiety GMO, której niektórzy konsumenci unikają.

“Gen został mniej lub bardziej wyciszony, aby pokonać to brązowienie, ale ma ten sam profil smakowy co Golden Delicious”, powiedział dyrektor generalny FirstFruits Marketing, Chuck Zeutenhorst. “Opal nie jest tylko non-browning, ale ma również ten niesamowity profil smakowy, w którym jest słodki, chrupiący, bardzo chrupiący, trochę posmak na końcu. Ważne jest, aby być naturalnym, ale także wyróżniającym się pod względem różnorodności. “

Dowiedz się, jak zrobić masło jabłkowe i gruszkowe w swojej powolnej kuchence

11 października 2017 r03:31

Opal został opracowany przez profesjonalnego hodowcę roślin w Republice Czeskiej w 1999 roku, a następnie uprawiany przez FirstFruits Marketing w 2010 roku. Jabłka, które są w sezonie od listopada do czerwca, mają naturalną odporność na utlenianie, która spowalnia proces brązowienia, zgodnie z Marketing FirstFruits.

Opalowe jabłka nie są jedynymi odpornymi na brązowienie. Istnieje również arktyczne jabłko wyprodukowane przez kanadyjską firmę Specialty Fruits, Inc. – ale są genetycznie zmodyfikowane. Owoce specjalne wykorzystują wyciszanie genów do produkcji jabłka odpornego na brązowienie.

Jeśli cała ta rozmowa na temat jabłek ma ochotę porobić szarlotkę i inne desery, zapoznaj się z zaleceniami TODAY Food dotyczącymi najlepszych jabłek i prawidłowych jabłek.!

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.