Spór o żywność: Boston i Philadelphia zakazują popularnych artykułów spożywczych z każdego miasta

Jeśli masz ochotę na filadelfijski stek i jesteś w Bostonie lub chcesz pączka z kremowej placki w Bostonie, teraz to po prostu nie dzieje się.

Bitwa o zdobycie trofeum Lombardi w Super Bowl LII opuściła pole walki i zamieniła się w walkę o jedzenie w dwóch polach.

Siri's Philly Cheese Steaks
Klasyczny cheesesteak Philly będzie teraz trudno znaleźć w Bostonie!Nathan Congleton / DZISIAJ

Dottie’s Donuts, wegański pączek w Filadelfii, zakazał bostońskiej śmietanki z codziennej linii pączków, zastępując ją dwiema motywami o tematyce filadelfijskiej w hołdzie Orłom, powiedział Jeff Poleon TODAY Food. Fani go uwielbiają, dodał i dodają, że nowe menu dodaje wielu nowych klientów. “Mamy połowę miejskich fanów sportu, próbujących wegańskich pączków po raz pierwszy”, powiedział Poleon.

Klienci mogą zamówić Creamed Boston (w nadziei, że gra słów spełni się) lub pączek z Greased Pole, tak nazwany po tym, jak policjanci nasmarowali latarnie podczas meczu o mistrzostwo NFC, aby zachęcić fanów Philly’ego do wspinaczki. “Filadelfia zawsze znajduje sposób” – powiedział Poleon. “Fani wciąż doszli do góry, więc stworzyliśmy wersję pączka”.

Dottie ma nawet przyjazny zakład z pączkami Kane’s w Bostonie: piekarnia w mieście z przegranym zespołem wyśle ​​zwycięską miejską piekarnię tuzinowi pączków Boston Cream.

Montilio’s Baking Company, bostońska piekarnia, która przygotowała gigantyczne kremowe ciasto Boston na niedzielny rajd Patriots, powiedziała na Facebooku, że przestanie używać kremowego sera Philadelphia (który Visit Philly powiedział, że TODAY Food nie jest produkowany nawet w Philly! ) w serniku. Zamiast tego będą używać wersji stworzonej w Wisconsin. W ubiegłym roku piekarnia wyprodukowała naturalnej wielkości ciasto Tom Brady po tym, jak Pats zdobył tytuł.

Ale nie tak bolesna bitwa nie kończy się na słodyczach.

Restauracja Boston Market w północno-wschodniej Filadelfii nawet wystawiła domowy znak, zakrywając “Boston” z Philly.

A w Bean Town, Boston’s Esplanade Park, który obejmuje ponad trzy mile między Muzeum Nauki a Boston University Bridge, ogłosił, że aż do Super Bowl, oficjalnie zakazali kanapek z serem, kremowego sera Philadelphia, Crisco, miękkiego precle i dowolną odzież sportową Filadelfii. Aha, i Will Smith (który pochodzi z Filadelfii) i Sylvester Stallone (witaj, Rocky) też nie są mile widziani.

“Zdaliśmy sobie sprawę, że pojawienie się w Super Bowl tylko po raz trzeci – i po raz pierwszy od przegranej z Patriotami w 2005 roku – było dezorientujące dla fanów Filadelfii, i że jasność co do akceptowalnych przedmiotów do wniesienia do naszego parku powinna być oferowana,” Michael Nichols , dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Esplanade, powiedział w komunikacie prasowym.

Jak zdobyć całe mięso ze swoich skrzydeł Buffalo

18.2.201800:54

Jak można sobie wyobrazić, rywalizacja nie pozostała całkowicie przyjazna. Poleon powiedział, że dostał mnóstwo dowcipnych telefonów, a anonimowy New Englander wysłał paczkę do pączka, który zawierał pączek Dunkin ‘Donuts Boston Cream i puszkę napoju energetycznego Pat Goci (współpracował z Monsterem) wraz z drwiną Uwaga.

Ale czy zakaz jedzenia będzie trwał wiecznie? Powiedział Poleon: “Kiedy ptaki wygrają Super Bowl w niedzielę, przyniesiemy mu krem ​​Boston”.

Oczywiście, jeśli nie obchodzi cię, kto wygrywa, ale nadal chcesz zjeść coś smacznego w niedzielę, Pizza Hut obiecała fanom jedzenia w całym kraju bezpłatną pizzę, jeśli rekord na najszybszy przyłożenie zostanie zerwany. Wszyscy bostończycy i Filadelfianie będą się kwalifikować do tej oferty, bez względu na to, kto zdobędzie rekordową grę.