Spaghetti, makaron i więcej: Jak zmierzyć idealną ilość makaronu za każdym razem

Nie jest tajemnicą, że makaron jest niezaprzeczalnie pyszny. Nie jest też tajemnicą, że gotowanie odpowiedniej ilości makaronu może być zaskakująco trudnym zadaniem.

Tylko przyglądanie się “idealnej” podawaniu smacznego obiadu dla jednego, dwóch lub czterech nie zawsze działa, a często stosunek sos do makaronu jest zrujnowany lub pozostaje ci absurdalna ilość resztek makaronu.

Więc co jest gotować w domu?

Niezależnie od tego, czy bawisz się daniem takim jak rigatoni z kukurydzą i pikantną kiełbasą, czy prostym lunchem, jak cacio e pepe Giady DiLaurentiis, na końcu tego włoskiego tunelu jest światło i wiele łatwych sposobów na dokładne określenie, ile makaron będziesz po pływaniu w solonej wodzie.

Amy Brandwein, właścicielka i szefowa Centrolina Washington C.C. i finalistka Fundacji Jamesa Bearda, podjęła proste kroki, aby położyć kres mniej niż doskonałym porcjom z makaronem. Oto, jak zrobić naczynia o zatwierdzonej wielkości w restauracji za każdym razem, gdy nosisz kapelusz Sycylijczyka.

Giada De Laurentiis' baked pesto pasta casserole
Zdobądź przepis

Giada De Laurentiis “zapiekana zapiekana zapiekana makaronowa

Giada De Laurentiis

1. Nie po prostu zrzucaj w całym pudełku.

Chociaż jest uczucie satysfakcjonujące opróżnienie całego pudełka z suszonych makaronów do garnka z wrzącą wodą, chyba że karmisz masę ludzi, jest mało prawdopodobne, że będziesz potrzebował tyle w jednej porcji. Jeśli chcesz mieć pewność, że każdy z gości spożywa taką samą ilość, po prostu weź kubek pomiarowy, aby dokładnie wiedzieć, ile robisz. Brandwein mówi, że większość pudełek z suszonym makaronem ma około 1 funta i oferuje cztery duże porcje.

2. Użyj miarki do porcji suszonego makaronu.

Makaron z semoliny może się podwoić podczas gotowania, więc stosuj odpowiednią miarę. Na przykład, podczas gotowania semoliny penne, Barilla mówi, aby zmierzyć 2/3 szklanki suszonego makaronu na 1 1/4 szklanki ugotowanego makaronu; jeśli gotujesz rotini, użyj 1/2 szklanki suszonego makaronu na 1 filiżankę. Jedna porcja ugotowanego makaronu to zazwyczaj 1 do 1 1/2 filiżanek, ale pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz wypełniał swoje danie sosem i innymi dodatkami, takimi jak warzywa lub białka.

Aby określić, ile kubków zmierzyć, domowi kucharze mogą korzystać z poręcznej karty Barilla.

Makaron i krewetki: rodzina paszy 4 na 10 dolarów lub mniej

Mar.31.201403:33

3. Jeśli chodzi o długie kluski, zaufaj temu, co czujesz.

Brandwein zaleca zmierzenie każdego pudełka z długim makaronem na cztery równe porcje, aby uzyskać porcję od około 1 do 1 1/2 filiżanek ugotowanego makaronu. Jeśli jednak naprawdę chcesz być konkretny, Barilla mówi, że większość długich klusków, od anielskich włosów do fettuccini, musi mierzyć 2 1/4 cala wokół jednej filiżanki ugotowanego makaronu. Więc wyłamajcie taśmy miernicze, ludzie!

Spaghetti all'Amatriciana
Zdobądź przepis

Spaghetti all’Amatriciana

Lucinda Scala Quinn

4. Makarony pełnoziarniste i bezglutenowe nie puchną tak mocno, jak kasza manna.

Po dodaniu do solonej wody, zwykły makaron z białej mąki pulsuje do około dwukrotnie większej od wysuszonej formy. Jednak wersje pełnoziarniste i bezglutenowe nie wchłaniają tyle wody i pozostają trochę bardziej zgodne z rozmiarem, dzięki czemu można dokładniej zmierzyć pożądaną ilość gotowanego produktu. Więc jeśli chcesz jedną filiżankę gotowanego makaronu z całej pszenicy, zmierz około 3/4 szklanki suchego makaronu i może trochę więcej. Nawiasem mówiąc, jeśli chodzi o sól, Brandwein zwykle dodaje łyżkę stołową do każdego galona wody.

5. Liczenie świeżych, pełnych makaronów jest tak łatwe jak 1, 2, 3.

Niezależnie od tego, czy robisz domowe ravioli, czy kupujesz je prosto ze sklepu, najlepiej jest nadal podawać rozmiary. Kiedy Brandwein serwuje większe ravioliki, liczy osiem na zamówienie. W przypadku mniejszych wypełnionych makaronów, takich jak tortellini, kucharze domowi mogą podwoić ilość i podawać około 16 tortellin na osobę.