Receptury i porady dotyczące selera: jak gotować, a nawet robić frytki

W jaki sposób to cook with celery root
Judy Kim / TODAY

Pomimo nazwy, korzeń selera – lub seler korzeniowy – nie jest w rzeczywistości źródłem selera, ale po prostu krewnym. Dodając do zamieszania, korzeń selera ma odświeżający smak podobny do selera. Ale w przeciwieństwie do chrupiących, chrupiących łodyg, korzeń selera ma skrobię, kremowobiałą miąższ pod swoją brązową skórką. Gotowanie wydobywa słodycz selera i ten wszechstronny warzywko może być pieczone, pieczone, gotowane i puree lub używane w zupach i gulaszach. Może nawet być starty na surowo i wrzucony do sałatek i chrupek, tak jak w słynnej francuskiej musztardowo-majonezowej céleri rémoulade. Ziele korzeniowe selera są również jadalne i mogą być smażone lub dodawane do zupy lub bulionu. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat korzenia selera, w tym porady dotyczące pingowania, przechowywania i prep.

Poddaj warzywa korzeniowe surowym zabiegom

Jak dla korzenia selera

  • Wybierz mały, twardy seler korzeniowy, który jest ciężki jak na swój rozmiar. Skóra nigdy nie będzie tak gładka, ale dla łatwości przygotowania, odszukaj korzenie selera, które mają mniej korzonków i zakamarków..
  • Korzeń selera jest czasami sprzedawany z łodygami i liśćmi nadal przyczepionymi. Upewnij się, że wyglądają świeżo i wcale nie zwiędły lub oślizgły.

Jak przechowywać korzeń selera

  • Zawiń korzeń selera luźno w plastikową torbę i przechowuj w szufladzie lodówki; powinien trwać od jednego do dwóch tygodni.
  • Usuń wszelkie łodygi i liście przed przechowywaniem korzenia selera. Można je owinąć w plastikową torbę z ręcznikiem papierowym i przechowywać w lodówce, ale nie potrwają tak długo, jak korzeń selera.

Jak przygotować korzeń selera

  • Korzeń selera może uwięzić brud w jego nierównej skórze, więc należy go dobrze spłukać przed wykonaniem jakiegokolwiek innego preparatu. Ziele korzeni selera może być dość brudne, dlatego należy je dokładnie umyć.
  • Użyj dużego, ostrego noża, aby odciąć koniec korzenia. Najprawdopodobniej skończy się rąbanie dolnej dolnej części korzenia selera, a aby usunąć wszystkie korzenie, może być konieczne przycięcie niektórych boków, a także.
  • Jeśli skóra jest wystarczająco cienka, użyj obieraczki do warzyw, aby ją usunąć. Aby uzyskać grubszą skórę, użyj noża do parowania lub nawet noża szefa kuchni. Dowiesz się, że korzeń selera jest gotowy, gdy zobaczysz idealnie czyste, białe mięso.
  • Jeśli nie zamierzasz od razu używać swojego obranego korzenia selera, przetrzyj go cytryną lub umieść w wodzie z dodatkiem odrobiny soku z cytryny, aby zapobiec przebarwieniom.

Reguły selera

Ciasto z kraba z sałatką z selera i sosem ziołowo-musztardowym

Pappardelle z selera korzeniowego z indykiem ragu

Pieczony Celery Root Fries with Garlic Aioli
Zdobądź przepis

Pieczone frytki selerowe z czosnkiem Aioli

Lauren Salkeld