Prawdziwe nazwisko Cap’N Cruncha ujawniło się, ale czy naprawdę jest kapitanem?

Do niedawna jedyną zbrodnią, o którą można oskarżyć Cap’N Crunch, było wycinanie dachów naszych ust pomimo smaku słodkich kukurydzianych płatków. Teraz miłośnik zbóż o oczach stwierdził, że Cap’N Crunch nie jest w ogóle kapitanem, ale dowódcą, zgodnie z paskami na mundurze.

Kapitanowie marynarki mają cztery paski, podczas gdy dowódcy mają trzy – tak jak kapitan – ale wielu w Internecie szybko rzuca się na obronę ikony zboża, wskazując, że każdy, kto prowadzi statek, technicznie można nazwać kapitanem.

Robić you really know the man behind Cap'n Crunch cereal?
Czy naprawdę znasz człowieka za zbożem Cap’n Crunch??DZISIAJ

Wiadomość ta wzbudziła szum na Twitterze, a sam Cap’N zabrał na Twittera, by się obronić, utrzymując, że hullaballoo to “Wszystkie pogłoski i nieporozumienia! Kapitanem jest S.Sup Guppy z moją załogą, co czyni mnie oficjalnym Cap’nem. “

W tym roku obchodzimy 50. rocznicę zboża Cap’N Crunch, a ekspert od zbóż Marty Gitlin, współautor książki “The Great American Cereal Book”, mówi, że nie może uwierzyć, że nikt nie zauważył snafu przed.

“Z łatwością Cap’N Crunch ma najbardziej wyszukaną fabułę jakiejkolwiek postaci zbożowej w historii” – wyjaśnił Gitlin.

Na początku lat sześćdziesiątych Jay Ward Productions, projektanci Rocky i Bullwinkle (między innymi bohaterami), wymyślili Cap’N, a Quaker opracował zboże wokół niego w 1963 roku, powiedział Gitlin. Podczas sobotnich porannych reklam z kreskówek iz tyłu pudełek na zboże, dzieci mogły śledzić fabułę przygody Cap’N, przemierzając Morze Mleka na jego S. Guppy.

Podczas swoich wycieczek Cap’N spotkał całą obsadę postaci, które zainspirowały nowe smaki – Choco Crunch Chockle the Blob, Jean LaFoote a.k.a – Cynamonowy chrupek Pirata Barefooted Pirate, Vanilla Crunch Wilmy Whale – od tego czasu zniknęły. Jedyne egzotyczne smaki, które istnieją do dzisiaj, to Masło Orzechowe (pierwotnie inspirowane Smedleyem, słoń w rolkach) i oczywiście Crunch Berry (inspirowane Crunch Berry Beast).

“Kiedy rozmawiam z wyżu demograficznego, więcej ludzi mówi mi, że Cap’N Crunch jest ich ulubionym zbożem bardziej niż jakikolwiek inny” – powiedział Gitlin. “Nic innego nie jest nawet blisko.”

Cap’N, którego pełne imię to Horatio Magellan Crunch, zawsze był dobrym facetem, powiedział Gitlin i nie może sobie wyobrazić, że zamierzał nikogo zmylić. “Zakładam, że Quaker da mu kolejny pasek lub zmieni nazwę na Commander Crunch. Powinni odbyć ceremonię, w której dostanie swój pasek kapitana – i prawdopodobnie sprzedadzą dużo płatków Cap’N Crunch. “

Ale Quaker mówi, że to mało prawdopodobne.

“Czujemy, że czwarty pasek nie jest konieczny – Cap’n to przecież Cap’n, tak jak on, czyli S.S. Guppy” – powiedział TODAY.com. “To chrupnięcie, a nie ubranie, które czyni człowieka!”