Pozew twierdzi, że Polska Woda źródlana tak naprawdę nie pochodzi ze źródła

Kiedy zaopatrujemy się w butelkowaną wodę, możemy być zaniepokojeni wpływem, jaki plastikowa butelka ma na środowisko. Ale czy powinniśmy się martwić, czy etykieta na tej butelce rzeczywiście mówi nam prawdę o wodzie w środku?

ZA bottle of Poland Spring water rests on a granite slab in East Derry, N.H., Tuesday, March 5, 2013.
Butelka Polska Wiosna woda odpoczywa na granitowej płycie w Wschodnim Derry, N.H., Wtorek, Marzec 5, 2013.Charles Krupa / AP

Okazało się, że konsumenci mogą mieć powody do obaw. Pozew zbiorowy złożony w tym tygodniu w sądzie federalnym w stanie Connecticut zarzuca Polsce, że “woda źródlana w Polsce” w rzeczywistości nie jest “w 100% naturalną wodą źródlaną” z Maine. W rzeczywistości, jak twierdzi pozew, firma jedynie rozlewa “wspólną wodę gruntową”.

W tym, co nazywają “kolosalnym oszustem”, 11 powodów w ośmiu stanach twierdzi, że Nestle’s Poland Spring, która sama siebie nazywa “100% naturalnej wody źródlanej”, nie jest w 100 procentach naturalne i że nie spełnia federalnej definicji woda źródlana.

W pozwie stwierdza się, że Polska Wiosna jest po prostu “zwykłą wodą gruntową”, która pochodzi ze źródeł “na nisko zaludnionych obszarach w pobliżu potencjalnych źródeł skażenia”, w tym ze składowiska odpadów i popiołu, donosi dziennik Courthouse News. Powodowie twierdzą, że Nestle używa terminu “100% naturalnej wody źródlanej” nielegalnie od 1993 r., A przy tym nadmiernie naliczał klientom wodę butelkowaną, która nie jest tak naprawdę produktem premium.

Więc jaka jest prawdziwa woda źródlana? Według Federalnej Administracji Leków, woda źródlana jest definiowana jako woda “pochodząca z podziemnej formacji, z której woda płynie naturalnie do powierzchni ziemi”. Jak mówi w Polsce Wiosna, woda butelkowa “zbiera się z odwiertów wywierconych w nasyconych równinach lub dolinach, gdzie poziom wody znajduje się w odległości kilku stóp od powierzchni ziemi”.

Przedstawiciel Nestle Waters wydał następującą wypowiedź dla TODAY Food: “Od ponad 170 lat, Polska Wiosna dostarcza wodę źródłową o wielkim smaku od Maine do milionów ludzi na północnym wschodzie. Roszczenia wysunięte w pozwie są bezpodstawne i oczywiste próba manipulacji systemem prawnym dla osobistych korzyści Polska Spring® to w 100% woda źródlana, która spełnia przepisy amerykańskiej administracji żywności i leków określające wodę źródlaną, wszystkie przepisy państwowe regulujące klasyfikację wiosenną dla standardów tożsamości, a także wszystkie federalne i stanowe przepisy regulujące gromadzenie wody źródlanej, dobre praktyki produkcyjne, jakość produktów i etykietowanie Jesteśmy bardzo pewni swojej pozycji prawnej. “

Firma jest silnie obecna dzięki swojemu autorskiemu produktowi w mediach społecznościowych.

Ale niektórzy na Twitterze znajdują humor w pozwie.

Poland Spring nie jest jedyną firmą, która jest pozwana za rzekome fałszywe przedstawienie jej produktów. Dunkin ‘Donuts został policzony pozwem za nie używanie prawdziwych jagód w pączkach z jagodami.