Porady i wskazówki dotyczące Turcji: 7 świątecznych potraw od ekspertów Butterballa

Właśnie teraz, ten wakacyjny posiłek zaczyna się lękać. Zaprosiłeś swoich przyjaciół i rodzinę na Święto Dziękczynienia, ale teraz zaczyna się świadomość, że musisz ugotować bardzo duży kawałek drobiu – i może tuzin innych potraw – aby utrzymać cię w nocy.

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy organizujesz Święto Dziękczynienia, czy też już wcześniej ukończyłeś tę walkę, nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się nowej wskazówki lub sztuczki, jeśli chodzi o gotowanie indyka. TODAY Food dogonił ekspertów z Butterball, aby poznać prawdę na temat tego, co naprawdę jest potrzebne, aby zrobić najlepszego ptaka.

Więcej mężczyzn odpowiadających na gorącą linię w Butterball Turcja

28 listopada 2013 r02:24

Zrobiłem już kilkakrotnie wielki posiłek z okazji Święta Dziękczynienia i udało mi się go zrealizować w przystępny sposób. Ale zawsze jest jakiś element, który powoduje, że każdego roku wybucham zimnym potem.

W tym roku chciałem być bardziej przygotowany, więc poszedłem na Butterball University, który był prowadzony przez tych samych ludzi, którzy co roku obsługują słynną turecką Talk-Line firmy. Oto siedem najważniejszych wskazówek i sztuczek, których nauczyłem się, które pomogą uprościć i udoskonalić twoje wakacyjne rutyny kulinarne.

1. Ustaw alarm na piątek, 17 listopada.

Oto brzydka prawda: odradzanie się bardzo dużego indyka może potrwać nawet tydzień. Nie rozmrażanie ptaka z wyprzedzeniem jest jedną z największych błędów, które robią nowicjusze. W rzeczywistości, Butterball twierdzi, że pytania dotyczące rozmrażania są najczęściej zadawanymi pytaniami z hotline.

Odszranianie indyka zabiera szokująco dużo czasu. Butterball zaleca jeden dzień na każde 4 funty drobiu. Tak więc, jeśli masz ptaka o wadze 20 funtów, oznacza to pięć pełnych dni rozmrażania, co oznacza, że ​​możesz umieścić indyka w lodówce 17 listopada. Mniejszy ptak (prawdopodobnie 10 funtów lub mniej) powinien zacząć rozmrażać w poniedziałek. Gdy indyk jest całkowicie rozmrożony, masz trzy dni na jego ugotowanie. Możesz obliczyć, jak długo potrwa, aby rozmrozić swój indyk.

2. Zrób cewkę foliową.

Dzięki uprzejmości Butterball

W ubiegłym roku szukałem mojego stelaża do pieczenia w Święto Dziękczynienia, bez skutku. Po prostu umieściłem ptaka na patelni i upiekłem. Ale co ja powinien zrobiliśmy “zwojnicę folii”. Powodem, dla którego szafka jest ważna jest to, że podnosi indyka, umożliwiając cyrkulację powietrza dla bardziej równomiernego gotowania.

Christopher Clem, ekspert od Talkball w Butterball, powiedział mi, że podniesienie indyka również “odsłoniło więcej powierzchni do zbierania plam”. Smakołyki z indyka, które później można wykorzystać do soczystego sosu, będą również bogatszy brązowy kolor, kiedy mogą zbierać się pod ptakiem, a nie tylko wokół niego.

Jeśli nie możesz znaleźć stojaka lub go nie masz, po prostu weź kawałek folii aluminiowej (zrobi to 4-calowy kawałek), przeturlaj go wzdłuż, a następnie nawiń do cewki. W zależności od wielkości twojego indyka prawdopodobnie będziesz musiał umieścić dwie lub trzy domowe cewki pod swoim indykiem. Jest to także jeden z ulubionych hacków Katie Lee w stylu Święto Dziękczynienia.

3. Zrób prawe skrzydło.

Sarah Schmalbruch

Więc ostrożnie usunąłeś podróbki z indyka i włożyłeś do swojej brytfanny. Myślisz, że jesteś gotowy na pieczenie? Pomyśl jeszcze raz. Nie zapomnij o tych brzydkich skrzydłach, które mogą rozejść się i sprawić, że twój ptak będzie trochę chwiejny.

Sztuczka do stabilizacji indyka polega na zabraniu tych skrzydełek i ich ścisnięciu pod ptaszkiem. A jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy lubią wypychać swojego ptaka, zakładka skrzydełka pomoże też zachować bezpieczeństwo.

4. Pomiń fastonowanie ptaka i wejdź pod skórkę.

Zespół Butterball był bardzo jasny, że fastryga to strata czasu. Zasadniczo, cokolwiek umieścisz na skórze ptaka, po prostu spadnie, ponieważ skóra działa jak “płaszcz przeciwdeszczowy”, jak twierdzi Clem. Oznacza to, że parzenie na patelni może być smaczne, ale faktyczne mięso z indyka nie ma korzyści z masła lub bulionu, z którego korzystasz, by się połknąć.

Jeśli chcesz umieścić swój własny spin na indyku, najmądrzejszą rzeczą jest dostać się między piersi indyka a skórę i posmarować je masłem ziołowym. Weź patyk masła, zmiękcz go, a następnie połącz z posiekanymi świeżymi ziołami, takimi jak szałwia i tymianek. Następnie użyj rąk i przetrzyj mieszaninę bezpośrednio na indyka, pod skórą. Jeśli masz czas, zespół Butterball sugeruje zabranie masła ziołowego, nałożenie go na woskowany papier i zamrożenie go. Następnie można po prostu pokroić na małe kawałki i przykleić je pod skórą. Użyj końca drewnianej łyżki, aby rozprowadzić kawałki równomiernie, co jest mniej kłopotliwe, niż rozkładanie go rękoma.

5. Wyłóż pierś z indyka.

Jeśli proces odszraniania i gotowania nie wyrzucił cię, po prostu poczekaj, aż będziesz musiał pokroić w ten 20-funt. “Rzeźba to kolejna przerażająca chwila dla nowych kucharzy” – powiedział Clem. Może to być na pewno moment wywołujący stres, szczególnie jeśli nie masz odpowiednich narzędzi.

Pingując za zestaw do rzeźbienia, znajdź taki, który zawiera długi, cienki nóż, który jest przeznaczony do krojenia mięsa, oraz dwubiegunowy widelec, aby utrzymać indyka podczas jego rzeźbienia. Jeśli nie masz zestawu do rzeźbienia lub nie chcesz go kupić, Clem sugeruje chwytanie “najcieńszego, najdłuższego ostrza, jakie masz” i parowanie go za pomocą dużego widelca – lub nawet zmoczonego papierowego ręcznika, aby chronić dłoń.

Zanim zanurkujesz, upewnij się, że indyk jest stabilny. Aby utrzymać ptaka, umieść wilgotny ręcznik kuchenny pod deską do krojenia. I w przeciwieństwie do wszystkich filmów i reklam z okazji Święta Dziękczynienia, które widzieliście, nie zaczniecie od cięcia piersi indyka. Czemu? “Włókna w mięśniu biegną równolegle do ciała, więc dostajesz długie włókna mięśniowe”, kiedy cyzelujesz je w ten sposób, mówi Clem. Zamiast tego, odetnij całą pierś, a następnie przekrój ją na ziarno (koniec do końca), aby upewnić się, że mięso jest miękkie i nie twarde.

6. Owiń to.

Więc twój piękny, złoty ptak jest doskonale ugotowany … ale potem otrzymasz SMS od swojego brata, że ​​utknął w korku i spóźni się. Nie ma problemu! Po prostu zakryj cały indyk folią, a następnie umieść czysty ręcznik kuchenny na wierzchu. Warstwy te działają jak izolacja, a zespół Butterball zapewnia mi, że ta metoda utrzyma indyka na gorąco (ale nie rozgotuje go) przez 45 minut do godziny. W międzyczasie daje to mnóstwo czasu na upieczenie gotowego ciasta lub przygotowanie sosu.

7. Dobry sos.

Zanim ugotuję indyka i pozwolę mu odpocząć przez 20 minut, moja ekipa ogólnie szykuje się do tego, żeby usiąść i zjeść już, co prowadzi mnie do pominięcia robienia sosu. To jest całkiem fajne, jeśli jesteś gotowy na kieliszek Pinot w tym momencie, ale jeśli chcesz zrobić sos, będzie to warte wysiłku: oto jak Clem zaleca ci to zrobić. Wlać wszystkie skapy z indyka do patelni żaroodpornej i odczekać 15 minut, aż tłuszcz uniesie się na górę. Usuń tłuszcz (od 1 do 2 łyżek stołowych) za pomocą dużej łyżki i wyrzuć. Dodaj ¼ szklanki uniwersalnej mąki na patelnię z ociekającymi wodą, a także zarezerwowany tłuszcz z indyka, 1 lub 2 szklanki wody i doprowadzaj do wrzenia przez 5 minut. Łatwy peasy i pyszne!

Sztuka Smith's Juicy Roast Turkey with Gravy
Zdobądź przepis

Art Smith’s Juicy Pieczony indyk z sosem

Art Smith

Mam nadzieję, że te hacki pomogą ci poczuć się bardziej przygotowanym i mniej przerażonym w robieniu posiłku z okazji Święta Dziękczynienia, bez względu na to, czy gotujesz przytulny posiłek dla dwojga, czy też ucztę dla 40 osób. Clem lubi mówić ludziom, którzy nazywają go “Butterball Turkey Talk”. -Line, “Nie jesteś sam. Wszyscy są tak samo zestresowani. Jesteśmy w tym razem.”

Tak prawdziwe.

A jeśli natkniesz się na ostatnie drobiazgi, zawsze możesz dać Clemowi i jego kumplom z Butterballu telefon na 1-800-BUTTERBALL.

Frances Largeman-Roth, RDN, jest specjalistką od żywienia, pisarką, mamą trzeciej i najlepiej sprzedającym się autorką. Jej książki to “Feed the Belly”, “Dieta CarbLovers” i “Eating in Colour”. Śledź jej @FrancesLRothRD lub dowiedz się więcej na jej stronie internetowej.