Pamiętasz Jolt Colę? Słodki napój gazowany powraca

Co jakiś czas pojawia się kolejny napój, który obiecuje naprawę kofeiny – jak “najsilniejsza kawa świata”, która zadebiutowała na początku tego roku.

Tym razem jednak nie jest to zupełnie nowy napój, ale raczej napój gazowany, który odniósł wielki sukces. Począwszy od 21 września, Jolt Cola, “feniks napojów energetycznych” i “poważnie wystrzelona cola” powrócą na półki sklepowe, zgodnie z oświadczeniem firmy. Puszki 16-uncjowe będą miały tylko 1 $, a na razie będą dostępne tylko w sklepach Dollar General.

Firma Jolt, która rozpoczęła działalność w 1985 r., Zaprzestała produkcji w latach 2009-2010, po pewnych wątpliwych decyzjach … takich jak rozwijanie puszek, które wyglądały jak baterie alkaliczne.

“To jest czas Jolta”, nowy prezes Jolt, Doug Dixon, powiedział w oświadczeniu, powołując się na wspomniane złe decyzje biznesowe dotyczące pierwotnego upadku “napoju gazowego”, pomimo jego kultowego zainteresowania wśród graczy i innych nocnych marków..

W celu ponownego pojawienia się, firma poszła z oryginalnym, teraz retro, wyglądem, który jest prawdopodobnie sprytnym pomysłem, biorąc pod uwagę pozornie nieugaszone pragnienie nostalgii napojów (patrz: Crystal Pepsi i Zima).

Ale czy świat naprawdę potrzebuje kolejnej wysokooktanowej, superkofeinowej coli? Średnio Amerykanie spożywają około 300 mg kofeiny dziennie, wynika z raportu FDA. Nawet 400 mg na dobę “wydaje się bezpieczne dla większości zdrowych osób dorosłych” – informuje Klinika Mayo.

Puszki Jolt Coli mają 16 uncji, co jest technicznie dwiema porcjami. Każda puszka zawiera 160 mg kofeiny, oświadczył AdAge. Oto jak puszka Jolta porównuje się do poprawek kofeinowych o podobnej wielkości, zgodnie z Centrum Nauki w interesie publicznym.

(Wszystkie ilości kofeiny są 16 uncji, aby naprawdę porównać do picia puszki Jolt, chyba że zaznaczono inaczej):

Starbucks Coffee, Pike Place Roast (grande, 16 uncji): 310 mg

Pączki Dunkin (medium, 14 uncji): 210 mg

Jolt Cola: 160 mg

czerwony Byk: 160 mg

Pepsi: 45 mg

Coca-Cola: 45 mg

górska Rosa: 54 mg

Czarna herbata parzona: 94 mg

Zielona herbata parzona: 58 mg

Snapple Lemon Tea: 37 mg

Jak smakuje Jolt? Wiele internetowych recenzji z tamtego dnia mówi, że ma smak “ogólnej coli”, porównywalny z Coca-Cola, Pepsi lub Royal Crown. Były miłośnik Jolt, Ken Domik, recenzent produktów spożywczych na YouTube, otrzymał jedną z pierwszych próbek firmy.

Wyczuwając drinka dramatycznie, jak koneser wina, Domik po raz pierwszy od lat spróbował napoju w swoim programie KDBProductions. Powiedział, że smak jest dokładnie taki sam, jak pamięta. “O mój Boże, niewiarygodne, kochałem ten napój tak bardzo w ciągu dnia, jestem prawie emocjonalny” – powiedział.

Ale “jest to tylko napój dla dorosłych”, ostrzegł, powołując się na zawartość kofeiny i super-wysoki poziom cukru za pomocą aż 50 mg na puszkę.

“Już prawie zaczynam szumieć, nie żartuję, nie powinienem był wypić kawy dziś rano, wiedząc, że zamierzam to zrobić.”