Palące pytanie: Czy Sriracha Hot Stout Beer było warte smaku?

Na jego twarzy “Gorące piwo” Rogue Sriracha jest nieodparcie interesującym napojem, który wywołuje taką ciekawość, że trzeba po prostu spróbować..

Zaczyna się od krzyczącej czerwonej butelki, która naśladuje naczynie z gorącym sosem tak symboliczne, że mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci ubierają się tak jak na Halloween.

Obraz: Rogue Sriracha beer
Ben Blair / Today

Oczywiście, istnieje również palące pytanie: co zrobi smak Sriracha – ostry, słodki i czosnkowy – do 5,7-procentowego amerykańskiego stouta ABV?

A jeszcze lepiej, dlaczego w pierwszej kolejności parzyć piwo z Srirachą?

“Inspiracja była bardzo prosta – my jako pracownicy i jako Łotrzy kochamy sos Huy Fong Sriracha” – powiedział TODAY.com Prezydent Rogue Brewing, Brett Joyce. “Pytanie prawie natychmiast się stało Dlaczego nie?”

Jedno jest pewne, opakowanie jest fantastyczne. Kiedy widzisz ten 22-uncjowy hołd dla butelki z gorącym chili chili Huy Fong Sriracha (wraz z gigantycznym kogutem, chińskimi symbolami i zieloną czapką) chcesz go dotknąć, podnieść, lub, dokładniej, kliknąć na niego – piwo jest początkowo dostępne tylko w sprzedaży online lub w Rogue Ales Public Houses, jeśli zdarzy ci się być w Oregonie.

“Bazując na początkowej fali zainteresowania, jesteśmy optymistami, że to będzie hit” – powiedziała Joyce. “W ciągu kilku dni, w których był dostępny, stał się dla nas produktem sprzedaży rekordowej”. 

Dobrze sprzedające się piwo niekoniecznie oznacza, że ​​jest to dobre piwo smakujące. Jest tam mnóstwo pikantnych browarów, które mogą być chybione. Niektóre są wysublimowane, jak dymny i bogaty Theobroma Dogfish Head, z delikatnym ciepłem ancho pieprzu, który wdziękiem kwitnie nieco więcej przy każdym smacznym łyku. A niektóre są w porządku, jak Original C Cave Creek Chili Beer, gorący bałagan, który jest mocno zakorzeniony na liście najgorszych piw na świecie.

Roger Sriracha Stout zdecydowanie upada na niewłaściwym końcu tego “sprytnego do strasznego” spektrum.

Nalałem piwo do mojego solidnego szklanego trunku Spiegelau, który ma wydobyć to, co najlepsze w ciemnych piwach. To statek “Łotr” w zdjęciach reklamowych dla Sriracha Hot Stout, więc pomyślałem, że to najlepsze szkło, aby doświadczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania piwo.

Wyciągnięcie głębokiego powiewu z zakrzywionej góry szkła ujawniło intrygującą ambrozję słodkiego, mocnego i ostrego czosnku. Zapach tego piwa został nasycony nutą umami, posiadającą mięsistość, która w połączeniu z aromatem Sriracha włączyła moje ślinowe gruczoły i dosłownie napełniła moje soki (często kładę Srirachę na jajkach rano, więc mój wewnętrzny jaskiniowiec musiał wyczuć zbliżającą się ucztę).

Potem wziąłem łyk i wszystko poszło na boki.

Pojawiła się nuta lukrecji i kawałek kawy (dwie rzeczy, które nie pasują szczególnie do ostrego sosu), które ustępują miejsca nutce Srirachy. Do tej pory piwo było dziwne, ale nie straszne.

Ale potem nadszedł koniec. Zaczęło się od ostrej goryczy – mniej przyjemnego hoppinessu, a bardziej do wypicia produktu czyszczącego – po którym nastąpił nieuregulowany podmuch płonącej papryki. Nie była słodka, ani bogata, ani nawet mięsna – to było prawie pozbawione smaku ciepło, które atakowało podniebienie.

Piwo pachniało interesująco, ale smakowało jakby ktoś wcisnął Srirachę w zimny i wodnisty kubek taniej czarnej kawy. Nie, dziękuję!

Oczywiście, to było po skosztowaniu świeżego piwa – mały wiek może dodać warstwę łaski na ten pieprzny bałagan. Może również dobrze łączyć się z makaronem pho lub hamburgerem, a może być żonaty z garnka i kurczaka, aby stworzyć ciekawe danie. Ale samo piwo było smaczne.

Ma to sens, że to piwo Sriracha będzie gorącym sprzedawcą – butelka tylko błaga, by go kupić, a sam sos stał się hitem popkultury i został wprowadzony we wszystkich odmianach – od chipsów ziemniaczanych, przez wołowe, po cukierek. . Ale tylko dlatego, że jest popularny, nie jest dobrym pomysłem przekształcenie go w nowy napar. Ten był dla mnie wylaniem.

Jim Galligan jest współzałożycielem bloga Beer and Whiskey Brothers, gdzie wraz ze swoim bratem Donem pokrywają stale ewoluujący świat piwa rzemieślniczego i destylowanych alkoholi. Śledź go na Twitterze.