Oto ile skrzydeł Amerykanie będą jeść podczas Super Bowl

Wiemy, że Super Bowl to gra w piłkę nożną, ale to także pretekst, aby zjeść dużo jedzenia. I okazuje się, że jest jeden rodzaj jedzenia, którego Amerykanie po prostu nie mogą się napić podczas oglądania wielkiej gry: skrzydełka z kurczaka.

Zgodnie z rocznym raportem Chicken Wing z National Chicken Council (tak, to jest rzecz), będziemy jeść więcej skrzydełek z kurczaka niż kiedykolwiek wcześniej w ten weekend: 1,35 miliarda skrzydeł, aby być dokładnym.

National Chicken Council

Jeśli trudno jest sobie wyobrazić, jak wiele jest 1,35 miliarda skrzydełek z kurczaka, pomyśl o tym w ten sposób: ułożone od końca do końca, te skrzydła będą mogły owijać się wokół całej Ziemi trzy czasy. Jest też wystarczająco dużo kurczaka, aby umieścić 625 skrzydeł na każdym miejscu we wszystkich 32 stadionach NFL w kraju. Lub, dla tych, którzy szukają super dosłownego porównania, to 394 miliony stóp skrzydełek z kurczaka. Więc, w zasadzie, jest dużo kurczaka!

Raport ujawnił również, że ponad połowa (59 procent) amerykańskich gości, którzy pożerają skrzydełka z kurczaka, lubi jeść skrzydełka z dressingiem rancza, podczas gdy około jedna trzecia jedzących woli zanurzać skrzydła w dressingu z serem pleśniowym.

Jak zdobyć całe mięso ze swoich skrzydeł Buffalo

18.2.201800:54

Jeśli chodzi o konsumpcję skrzydeł, weekend Super Bowl jest na pierwszym miejscu o milę, ale według przedstawiciela National Chicken Council, drugi największy sezon jedzenia skrzydeł występuje podczas gier koszykówki March Madness.

Nie masz dość skrzydeł? Oto niektóre z naszych ulubionych przepisów na skrzydełka kurczaka.

Słodkie and Spicy Thai Chicken Wings
Zdobądź przepis

Słodkie i pikantne tajskie skrzydełka z kurczaka

Grace Parisi

Miso-Honey Chicken Wings
Zdobądź przepis

Skrzydła Kurczaka Miso-Miodowego

Marta Stewart