Oto, co smakuje w stylu Starbucks Christmas Tree Frappuccino

To nie byłoby wakacje bez kolejnego super słodkiego – i nieco skomplikowanego – zimowego napoju tematycznego od Starbucks.

W tym roku łańcuch kawy wprowadza własną wersję choinki w formie miętowego, czekoladowego Frappuccino.

Christmas Tree Frappuccino zaczyna się od kremowej bazy z musem z mięty pieprzowej, która zwieńczona jest puszystym zielonym drzewem wykonanym z bitej śmietany matcha. Następnie “drzewo” jest ozdobione “girlandą” z karmelowej mżawki, kandyzowanymi żurawinowymi ozdobami, wszystkie wykończone listwą z drzewa truskawkowego.

Brzmi całkiem nieźle Insta, ale tak naprawdę wygląda ten napój:

DZISIAJ

DZISIAJ próbowałem napoju w czwartek rano, ale ostatnie szlify najwyraźniej nie były dostępne w naszej lokalnej kawiarni Starbucks. Pozbawiona jadalnych ozdób, napój wygląda jak zwykła mokka Frappuccino z lekko zieloną biczowaną polewą.

Podobnie jak wiele napojów tematycznych w łańcuchu, ten jest naprawdę, naprawdę słodki, ale jeśli lubisz Cienkie Minte, Andy Mints lub jakąkolwiek inną kombinację mięty i czekolady, Christmas Tree Frapp jest zwycięzcą i smakuje jak zimna wersja łańcucha popularna miętowa gorąca czekolada, dzięki czemu jest to jeden z najłatwiejszych napojów sezonowych do hackowania o każdej porze roku (wystarczy poprosić o odrobinę mięty pieprzowej w swoim zwykłym mocha Frapp).

Batonik z bitą śmietaną mógłby również użyć nieco więcej matcha, ponieważ drzewo nie jest bardzo zielone i smakuje jak zwykła bitej śmietany.

Oczywiście, wielu na Twitterze już odstraszało temat świątecznej oferty:

Ale jeśli lubisz miętowo-czekoladowe rzeczy, masz tylko kilka dni na wypróbowanie tego nowego napoju.

Christmas Tree Frappuccino jest dostępne od czwartku, 7 grudnia do poniedziałku, 11 grudnia. I choć może wydawać się nieco niezwykłe, że wysysasz lodowaty napój, gdy pakujesz się na zewnątrz, napój jest odświeżający klasyczny świąteczny smak.