Ośmielasz się z obsługą surowego kurczaka? Opakowanie bezdotykowe jest właśnie dla Ciebie

Brytyjska sieć sklepów spożywczych uważa, że ​​znalazła szybkie i łatwe rozwiązanie dla tysiącletnich konsumentów, które są wrażliwe na dotykanie surowego drobiu.

Sainsbury’s prezentuje 3 maja bezdotykowe opakowanie, w którym można upuścić kurczaka na patelnię, gotowaną bez konieczności manipulowania.

Nowy touch-free packaging from a British grocery chain aims to prevent having to handle raw chicken before cooking it.
Nowe bezdotykowe opakowanie z brytyjskiej sieci sklepów spożywczych ma na celu zapobieganie konieczności obchodzenia się z surowym kurczakiem przed jego ugotowaniem. Getty Images zdjęcie

“Klienci, szczególnie młodsi, boją się dotykać surowego mięsa, dzięki czemu ludzie, szczególnie ci, którzy są ubogimi w czasie, po prostu” zgrywają i przechylają “mięso prosto na patelnię, nie dotykając go”, Katherine Hall, menedżer ds. rozwoju produktu dla mięsa, ryb i drobiu w Sainsbury’s, powiedział The Times of London.

Sainsbury’s przeprowadził badania nad tym, dlaczego więcej konsumentów poniżej 35 roku życia niechętnie obchodzi się z surowym mięsem, stwierdzając, że zwiększona świadomość bakterii, które mogą powodować zatrucia pokarmowe, jest głównym powodem.

Czego nie powinieneś trzymać w lodówce

25.2.201503:46

“Wielu młodych ludzi je w restauracjach, ale nie przygotowują w domu tyle jedzenia” – powiedział Hall. “Jeśli nie są do tego przyzwyczajeni, mogą pomyśleć:” Ugh! Wolałbym, żeby ktoś inny zrobił to za mnie “.

Pomimo doniesień o niechęci millenialsów do obchodzenia się z surowym mięsem, zgłoszone przypadki zatrucia pokarmowego z salmonelli, które mogą wystąpić w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z surowym mięsem, faktycznie zmniejszyły się w Anglii i Walii w latach 2006-15, wynika z danych opublikowanych przez rząd publiczny Anglia.

Nowe worki bezdotykowe mogą potencjalnie zmniejszyć zanieczyszczenie powierzchni, które może spowodować zatrucie pokarmowe, ponieważ surowe mięso nigdy nie będzie stykać się z deską do krojenia ani płytą przed ich ugotowaniem. Mogą sprawić, że przestarzała będzie wiekowa debata na temat tego, czy spłukać kurczaka.

Nie bądź jak Marta Stewart: Chroń się przed salmonellą

Dec.08.201201:43

FDA wydała wytyczne dotyczące bezpiecznego obchodzenia się z żywnością, w tym obchodzenia się z surowym mięsem, które obejmują:

  • Oddziel surowe mięso, drób, owoce morza i jaja od innych produktów spożywczych w koszyku na zakupy, torebkach spożywczych i lodówce.
  • Użyj jednej deski do krojenia świeżych produktów i oddzielnej dla surowego mięsa, drobiu i owoców morza.
  • Nigdy nie umieszczaj gotowanego jedzenia na talerzu, na którym wcześniej trzymano surowe mięso, drób, owoce morza lub jajka, chyba że płyta została umyta w gorącej wodzie z mydłem.
  • Nie używaj ponownie marynat z surową żywnością, chyba że najpierw doprowadzisz je do wrzenia.

Według Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków rocznie w Stanach Zjednoczonych występuje około 48 milionów przypadków chorób przenoszonych przez żywność, które powodują około 3000 zgonów..

Samo zatrucie salmonellą odpowiada za 1,2 miliona chorób, w których u większości osób rozwija się biegunka, skurcze brzucha i gorączka. Gospodarstwo na farmie w stanie Indiana przywołało w zeszłym tygodniu ponad 200 milionów jaj w związku z obawami o zanieczyszczenie bakteriami z rodzaju Brahmana.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.