Nóż szefa kuchni Anthony’ego Bourdaina mówi, że każdy kucharz potrzebuje

Jeśli jest coś, co można powiedzieć o Anthony Bourdain, to jest to, że jest konsekwentny.

Kucharz, który obrócił się w podróżną osobowość, zawsze nienawidził wegetarian i ludzi, którzy topią sushi w sosie sojowym. Okazuje się, że w ciągu ostatnich dwóch dekad bardziej przywiązał się do noży niż do swoich żon.

Getty Images / Amazon

W swojej pamiętnej książce “Kitchen Confidential”, która odbiła się na półkach w 2000 roku, Bourdain napisał, że pogardzał zestawami noży i zalecał tylko tym domowym kucharzom używanie tylko jednego wysokiej jakości noża.

Jego marka wyboru? Nóż szefa kuchni Global G-2, który opisuje jako “bardzo dobry japoński produkt, który oprócz wielu innych doskonałych cech, dodaje patrząc bardzo fajny.”

DZISIAJ redaktorzy, pisarze i eksperci dbają o polecanie przedmiotów, które naprawdę lubimy i mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Tylko dlatego, że wiesz, DZISIAJ ma związki partnerskie. Tak więc, chociaż każdy produkt jest niezależnie wybierany, jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy uzyskać niewielki udział w przychodach.

Global G-2 8-calowy nóż szefa kuchni, 125 USD (zwykle 159 USD), Amazon

szef kuchni's knife cutting cucumbers

Siedemnaście lat później, pomimo wielu nowych noży i innych krojczych gadżetów kuchennych na rynku, gospodarz “Parts Unknown” niedawno powiedział publiczności na premierze swojego filmu dokumentalnego “Wasted: The The Story of Food Waste”, że Global był wciąż jego nóż.

“Jako startowy nóż szefa kuchni, The Global jest całkiem niezły jak na pierwszy timer” – mówi Bourdain. Jest również uwielbiany przez innych profesjonalistów.

Nóż ze stali nierdzewnej molibdenu i wanadu jest bestsellerem na Amazon i jest chwalony przez klientów za ostry jak brzytwa, zachowując przewagę i będąc bardzo lekki. Podobnie jak inne noże, unikaj wkładania go do zmywarki, a będziesz kroić i kroić jak profesjonalista.

Światowy G2 Chef's Knife
Światowy

Chcesz odebrać nóż Bourdaina do swojej własnej kolekcji? Jest teraz dostępny na Amazon.

Aby uzyskać coś bardziej przystępnego, sprawdź ten ceramiczny nóż, który przeklina jeden edytor żywności TODAY! Znaleźliśmy również najlepsze zestawy noży i noży, które można kupić online.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 13 października 2017 r. W witrynie TODAY.com.