Największa na świecie zapiekanka z zielonej fasoli waży aż 637 funtów

Przygotowując się do wakacji, doświadczony gospodarz lub gospodyni wie, że rozsądnie jest przygotować wystarczającą ilość żywności, aby goście mogli mieć sekundy, a nawet trzecie. Ale jeśli nie obsługujemy małej armii, nasze potrawy prawdopodobnie nie pobiją rekordów świata.

Jednakże, jeśli jesteś dużym, zielonym człowiekiem znanym z hawkowanych warzyw, stworzenie rekordowego dania jest zasadniczo drugą naturą. W czwartek nowy tytuł Guinness World Records został ustanowiony w Nowym Jorku dla największej kiedykolwiek zapiekanki zielonej fasoli.

Mistrz? Konserwy i mrożony dostawca wege Green Giant.

Zielony Giant
Rekordzista Guinness World Records patrzy, jak Green Giant miesza składniki, starając się, aby Rekordy Świata Guinnessa były największą porcją zapiekanek z zielonego fasoli, w czwartek, 16 listopada 2017 r. W Nowym Jorku. (Jason DeCrow / AP Images for Green Giant)Jason DeCorw / AP Obrazy dla Green Giant

Zapiekanka, większa niż dotychczas wersja klasycznego danie z okazji Święto Dziękczynienia, osiągnęła 637 funtów i została przygotowana przez kucharzy Green Giant i Stella 34 Trattoria na Macy’s Herald Square. Po zważeniu i zmierzeniu, zapaśnik nagrywający został natychmiast przekazany do programu Citymeals on Wheels w Nowym Jorku i pomoże nakarmić prawie 2000 starszych mieszkańców, którzy nie mogą opuścić swoich domów.

“Chcieliśmy uczcić nasz inauguracyjny rok w Paradzie Święto Dziękczynienia Macy’ego, wypiekując trochę emocji, pomagając tak wielu ludziom w tym niesamowitym mieście” – powiedział wiceprezydent Green Giant, Jordan Greenberg.

Dodał, że firma “była podstawą na Święto Dziękczynienia od ponad 100 lat”.

Indywidualny servings from the Guinness World Records Largest Serving of Green Bean Casserole, made by Green Giant and weighing in at 637 pounds, are prepared for donation to Citymeals on Wheels, Thursday, Nov. 16, 2017 in New York. (Jason DeCrow/AP Images for Green Giant)
Indywidualne porcje z rekordów świata Guinnessa Największa porcja zapiekanek z zielonej fasoli, wykonana przez Green Giant i ważąca 637 funtów, jest przygotowana na darowiznę dla Citymeals on Wheels, czwartek, 16 listopada 2017 r. W Nowym Jorku. (Jason DeCrow / AP Images for Green Giant)Jason DeCorw / AP Obrazy dla Green Giant

W sumie danie składało się z 780 puszek zielonego groszku z zieloną fasolą, 53 puszek śmietany z grzybowej zupy, 32 litrów mleka i 65 funtów francuskiej smażonej cebuli. I myślałeś, że przepis twojej babci jest dekadencki!

Green Giant ustanowił pierwszy oficjalny rekord Guinnessa z gigantyczną kremową zapiekanką, ale przedstawiciel firmy powiedział TODAY Food, że urzędnicy szacują, że druga co do wielkości zapiekanka z zielonej fasoli kiedykolwiek ważyła zaledwie 551 funtów.

Ponieważ zapiekanka z fasolą szparagową jest jedną z najpopularniejszych na świecie imprez z okazji Święta Dziękczynienia, ta rekordowa impreza była dobrze zaplanowana na cały sezon. Był to również całkiem logiczny wybór: Wyobraź sobie, że próbujesz znaleźć jednego super-dużego indyka, który mógłby nakarmić 2000 osób? Teraz to jest wyzwanie!

Niezależnie jednak od wielkości zapiekanki, ludzie są zawsze bardzo podekscytowani tym daniem o tej porze roku.

Jeśli nie masz planów zrobienia olbrzymiej zapiekanki z zieloną fasolą w Święto Dziękczynienia, zawsze pojawi się nowy Pringles o zapiekanym ziarnie zielonej fasoli..

Lub po prostu trzymaj się klasyki z tymi wskazówkami, jak zabrać zapiekankę na wyższy poziom.