Najłatwiejszy na świecie prażony żeberka: Opanuj świąteczny klasyk

Od bożonarodzeniowej pieczeni Boba Cratchita po pieczoną bestię Whoville, pieczeń jest wspaniałą ozdobą tradycyjnego świątecznego posiłku.

Ale gotowanie pieczonej żeberka – szczególnie dla firmy – może być zastraszające. Zrób wrażenie bez stresu dzięki temu niezawinionemu przewodnikowi na temat umieszczania idealnego prażenia żeber na stole. Dzięki trzem prostym wskazówkom jesteś na najlepszej drodze do serwowania najlepszej pieczeni swojego życia.

DZISIAJ Favorite

A jeśli masz świetne żeberka, które wyglądają i smakują fantastycznie, nie musisz przesadzać z resztą posiłku. Podawaj z klasycznymi świątecznymi stronami, takimi jak kremowy szpinak lub zapiekanka z zieloną fasolą, ulubione ziemniaczane tłuczone lub zapieczone ziemniaki i kosz gorących bułek do zjedzenia jus.

The world's easiest prime rib roast: Master a holiday classic
Brent Hofacker / Shutterstock

Krok 1: Zaprzyjaźnij się ze swoim rzeźnikiem

Podczas gdy prime rib może być sprzedawany z kością lub bez kości, pieczona kość to najlepszy sposób na gwarancję soczystej soczystości. Oszacuj, że Twoi goście będą jeść około 1/2 funta na osobę, gdy pieczeń jest częścią świątecznego bufetu, lub 3/4 funta na osobę, jeśli jest to danie główne na mniejszą świąteczną kolację.

Poproś swojego rzeźnika o pieczenie w wymaganym zakresie wagi. Jeśli poprosisz o pieczeń przyciętą i przywiązaną, twój rzeźnik również z przyjemnością przygotuje pieczeń, więc nie będziesz musiał: On lub ona odetnie kości od pieczeni, je francuskie (tj. Odetnij mięso dookoła krawędzie, aby ten klasyczny “uchwyt” kształt) i usunąć nadmiar tłuszczu przed przywiązaniem kości z powrotem do pieczeni. Po pieczeniu i związaniu pozostanie około jednego cala tłuszczu na pieczeni.

Pozycje menu świątecznego z ostatniej chwili: pieczeń z żeberek prażonych i ziemniaczane

Dec.23.201604:15

Krok 2: Daj sobie spokój

Niezależnie od tego, czy chcesz klasycznie posmakować solą i pieprzem, czy też przynieść dodatkowe smaki na imprezę, pocieranie mięsa solą, przyprawami i ziołami jest kluczem do dania Twojej pieczeni tradycyjnej skwarki, przypieczonej i pysznej skórki.

Albo poprzedniej nocy, albo przynajmniej 2 godziny przed pieczeniem twojego żeberka, pocierać pieczeń na całej powierzchni oliwą z oliwek i hojnie posypać jedną z następujących mieszanek przypraw:

  • 1/4 szklanki czarnego pieprzu i 1/4 szklanki koszernej soli (weź pojemnik koszernej soli Mortona lub Diamenta, większy rozmiar kryształu soli pozwoli uzyskać lepszą skórkę na mięsie niż w zwykłej soli stołowej).
  • 2 łyżki czarnego pieprzu, 2 łyżki stołowe koszernej soli, 2 łyżki pakowane jasnobrązowy cukier, 1 łyżka suszonego oregano i 1 łyżeczka wędzonej lub słodkiej papryki
  • 2 łyżki czarnego pieprzu, 2 łyżki soli koszernej, 2 łyżki ziela prowansalskiego i 2 duże rozdrobnione ząbki czosnku
  • 2 łyżki czarnego pieprzu, 2 łyżki stołowe koszernej soli, 1 łyżkę suszonego tymianku lub 2 łyżeczki świeżego tymianku, 1 łyżkę suchej musztardy i skórkę 2 cytryn
  • 2 łyżki czarnego pieprzu, 2 łyżki soli koszernej, 2 łyżki mielonego świeżego rozmarynu i 2 duże rozdrobnione ząbki czosnku

Jeśli przyprawiasz ją z góry, umieść pieczeń odkrytą w lodówce na noc, a następnie pozwól jej osiągnąć temperaturę pokojową przez dwie godziny, zanim włożysz ją do piekarnika.

Wypróbuj proste żeberka Katie Lee i klasyczne puree ziemniaczane na święta

19 grudnia 2016 r04:06

Krok 3: Weź temperaturę pieczeni

Kiedy przychodzi czas na ugotowanie pieczeni, nie podążaj za nosem i nie polegaj wyłącznie na czasie, aby ocenić, kiedy mięso jest odpowiednio ugotowane. Aby uzyskać idealnie ugotowane żeberka, kup cyfrowy termometr do mięsa. Niezależnie od tego, czy jest to wersja sondująca, która pozostaje w mięsie podczas pieczenia, czy też wersja z wyjmowanym patyczkiem, zapewnia pełną dokładność i zapobiega przegrzaniu.

Gotować: Rozgrzej piekarnik do 450 stopni przez co najmniej 30 minut, gdy żeberka osiągną temperaturę pokojową.

Umieść pieczeń w wysokostronnym brytfannie do dołu. Kości tworzą naturalny stojak do pieczenia mięsa, więc nie martw się, jeśli go nie masz.

Pieczemy pieczeń przez 15 minut, następnie obniżamy temperaturę piekarnika do 325 stopni. Kontynuuj pieczenie pieczeni, dopóki termometr mięsa nie wyświetli 120 stopni. Oszacuj około 15 minut czasu pieczenia na funt żeberka.

Gdy termometr osiągnie swoją docelową temperaturę, wyjmij pieczeń z piekarnika i pozostaw ją na 20 minut. Pieczeń będzie nadal gotować, gdy soki się osadzą, podnosząc temperaturę wewnętrzną do 130 stopni, tworząc idealne, średnio rzadkie żeberka.

Zetnij związane kości z pieczeni, pokrój je i podawaj doceniającym przyjaciołom i rodzinie!

Wakacje Prime Rib Roast
Zdobądź przepis

Święto Pieczonej żeberka

Casey Barber

Loading...