Miłośnicy lukrecji uwaga: FDA ostrzega, że ​​jedzenie za dużo może mieć niebezpieczne skutki uboczne

Jeśli chodzi o preferencje dotyczące słodyczy, czarna lukrecja może być równie dzieląca jak kukurydza cukrowa.

Ale w przeddzień Halloween, Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) uderzyła w serca czarnych lukrecji w określonym wieku, publikując formalne ostrzeżenie o cukierkach do żucia.

W poniedziałek FDA wydała aktualizację konsumencką, w której zaleca się osobom, które mają co najmniej 40 lat, aby ograniczyć głodowanie się czarną lukrecją do maksymalnie dwóch uncji (około trzech 1-calowych sztuk dziennie) lub ryzykują hospitalizację z powodu nieregularności rytm serca lub arytmia.

Słodkie and salt liquorice
Zbyt dużo czarnej lukrecji nie zmieni tylko twoich zębów na czarne. To może być złe dla twojego serca. Getty Images Stock

Eksperci agencji stwierdzili, że cukier zawiera wystarczająco dużo słodzącego związku glycyrrhizin – pochodzącego z korzenia lukrecji – w celu znacznego obniżenia poziomu potasu w organizmie.

Skutki u rodziców, którzy prześladują zaciągnięte przez dzieci sztuczki lub oszustwa, mogą być niemalże słodkie – w tym nienormalne rytmy serca, podwyższony poziom ciśnienia krwi, obrzęk, a nawet zastoinowa niewydolność serca, w skrajnych przypadkach.

Ukryte niebezpieczeństwa związane z Halloween: Jak zachować bezpieczeństwo rodziny podczas trick-or-treat

27.10.201703:48

Kilka badań w czasopismach medycznych wykazało również, że niezależnie od wieku, osoby z historią chorób serca lub wysokiego ciśnienia są szczególnie podatne na działanie gliceryny po spożyciu.

Więc ci, którzy mają większe ryzyko, powinni jeść na przykład te pyszne paszteciki z szlamem z umiarem.

Lub, jeśli musisz zjeść coś słodkiego i słodkiego, zjedz ten prosty deserowy przysmak Twin-dogów, które używają odrobiny czerwonej lukrecji jako dosłownego i figuratywnego przyozdobienia.

Ale jest dobra wiadomość. Zwykle po spożyciu czarnej lukrecji poziomy potasu wracają do normy i nie występują trwałe skutki zdrowotne, gdy osoba przestanie jeść..

Bez względu na wiek, FDA wydała następujące wytyczne dotyczące jedzenia lukrecji:

  • Bez względu na wiek nie spożywaj dużych ilości czarnej lukrecji za jednym razem.
  • Jeśli jadłeś dużo czarnej lukrecji i masz nieregularny rytm serca lub osłabienie mięśni, natychmiast przestań jeść i skontaktuj się ze swoim lekarzem.
  • Czarna lukrecja może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, ziołami i suplementami diety. Skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli masz pytania dotyczące możliwych interakcji z przyjmowanym lekiem lub suplementem.