Miedź Moskiewskie kubki Mule mogą was zatruwać – oto jak powiedzieć

Moscow Mules to nie tylko jeden z najsmaczniejszych drinków – są też jednym z najmodniejszych, a to w dużej mierze zasługą miedzianych kubków, które tradycyjnie serwują.

I uwierz nam – uwielbiamy te kubki. Tak więc, z naszymi najgłębszymi przeświadczeniami, przychodzimy do was z pewną złą wiadomością: Wydział napojów alkoholowych w stanie Iowa wydał właśnie biuletyn informacyjny, który mówi, że te modne miedziane kubki mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Moskwa Mule
Amazonka

Okazuje się, że Kodeks Żywnościowy Agencji Żywności i Leków “zakazuje miedzi wchodzenia w bezpośredni kontakt z żywnością o pH poniżej 6,0”. Przykłady żywności o pH poniżej 6,0 to ocet, sok owocowy i wino. Ponieważ napój jest tradycyjnie produkowany przy użyciu wódki, piwa imbirowego i soku z limonki, zdecydowanie nie spełnia tych kryteriów.

Słuchaj, jesteśmy tak samo zmartwieni jak ty – ale na szczęście jest nadzieja.

Dział napojów alkoholowych w stanie Iowa musiał wyczuć nasz niepokój, ponieważ wyjaśnił, że “kubki miedziane wyłożone wewnątrz innym metalem, takim jak nikiel lub stal nierdzewna, mogą być używane i są powszechnie dostępne.”

Mango Moscow Mule: Daj koktajlowi tropikalny zwrot

12.12.201601:12

To nie pierwszy raz, kiedy miedziane kubki zrobiły wieści, ale po raz ostatni badania wykazały wyniki sugerujące ich korzyści zdrowotne. Było to spowodowane rolą minerału w funkcjonowaniu mózgu, wytwarzaniu czerwonych krwinek i utrzymywaniu kolagenu i elastyny. To powiedziawszy, że badanie zostało oparte na wodzie pitnej z miedzianych kubków – bez faktoringu w napojach, które mają duże wartości pH.

Na razie, kiedy następnym razem pójdziemy zamówić, sprawdzimy tylko, czy nasze moskiewskie mule są podawane w kubkach wyłożonych stalą nierdzewną.

Twoje zdrowie!