Kontrowersyjny znak Dunkin ‘Donuts powoduje zamieszanie w mediach społecznościowych

Rozpoczęcie porannego dnia z kawą jest koniecznością dla wielu Amerykanów, ale w poniedziałek niektórzy klienci Dunkin ‘Donuts twierdzą, że doszło do dość niegrzecznego przebudzenia w jednym z sklepów sieci, po tym, jak zobaczyli znak, który od tego czasu spowodował poważny sprzeciw w mediach społecznościowych..

Napis: “Jeśli usłyszysz jakikolwiek z naszych pracowników krzyczy w języku innym niż angielski, natychmiast zadzwoń pod numer 443-415-7775, podając nazwisko pracownika, aby otrzymać kupon na darmową kawę i ciasto – dyrektor generalny.”

Gillian Morley, producentka wiadomości z WBAL-TV w Baltimore, filia NBC News, była jedną z pierwszych osób, które zauważyły ​​ten znak i dodały jego zdjęcie. Dodała: “Ten znak jest wyświetlany na @dunkindonuts w Baltimore, dyrektor generalny wysłał wiadomość z prośbą o informowanie pracowników, którzy nie mówią po angielsku, a nawet o nagrodę.

Jednak Stany Zjednoczone nie mają oficjalnego języka oficjalnego i nie minęło dużo czasu, zanim wszechświat na Twitterze zareagował oburzeniem na notatkę.

Wściekłe głośniki wysokotonowe wykrzyknęły Dunkin ‘Donuts i zażądały, aby znak został jak najszybciej rozwiązany.

Inny użytkownik miał inne rozwiązanie i zaoferował własną nagrodę.

Oczywiście, ponieważ jest to Twitter, zamiast odpowiadać pewną opinią na temat treści znaku, niektórzy ludzie, którzy brali udział w debacie na temat mediów społecznościowych, mieli więcej do powiedzenia na temat brzmienia samej notatki..

Ostatecznie, korporacja Dunkin ‘Donuts zaangażowała się później i wysłała publiczne oświadczenie na temat tego znaku, zauważając: “Podczas gdy jej [kierownik sklepu] miała zająć się kwestią obsługi klienta i satysfakcji, franczyzobiorca stwierdził, że jej podejście było nieodpowiednie i potwierdził, że znak został usunięty. “

Ach, moc mediów społecznościowych.

Od redakcji: ten artykuł został zaktualizowany 19 czerwca 2018 r. O dodatkowe informacje na temat oficjalnych języków w USA.